PDA

Επιστροφή στο Forum : Wallpaper ποτε !!!



murray
09-10-04, 03:34
Ορίστε ένα wallpaper που έφτιαξα χτες το πρωί προκειμένου να ξεσπάσω κάπως...
Μετά από 3 εβδομάδες αναμονής από την υποβολή της αίτησής μου για γραμμή DSL στον πΟΤΕ, πήρα το 134 να ρωτήσω πώς πάει το πράγμα (μου είχαν πει ότι κανονικά η ενεργοποίηση γίνεται 15 εργάσιμες μετά την αίτηση, οι ημέρες περάσανε κι εγώ δεν έβλεπα τίποτα) και μου είπαν ότι είμαι στο στάδιο της ενεργοποίησης η οποία όμως θα ολοκληρωθεί σε 2 εβδομάδες!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Μα καλά, τι περιμένουν;;Την πανσέληνο;

Ξέρω ότι κάποιοι από εσάς θα ήθελαν να με βαρέσουν, αφού είναι γνωστές οι περιπτώσεις στις οποίες η αναμονή δεν ήταν 5 εβδομάδες (όπως τυχαίνει σε εμένα) αλλά 5 μήνες....

Τέσπα, ελπίζω να σας αρέσει το wallpaper. Όχι ότι είναι καμιά πρωτοτυπη ιδέα (δεν ξέρω καν αν κάποιος άλλος χρήστης έχει φτιάξει ήδη κάτι παρόμοιο), αλλά έχει πλάκα.

TuRRiCaN
09-10-04, 04:29
Ωραίο :D :D :D
Tι έχεις να πεις για τους 9 μήνες που περιμένω; (καλά γεννητούρια!)

murray
09-10-04, 04:55
9 ΜΗΝΕΣ ?????? :? :? :? :? :?
Μη μου λες τέτοια.....
Σου έλεγαν κι εσένα ότι σε 2-3 εβδομάδες θα στην έχουν ενεργοποιήσει, ή σου είπαν από την αρχή ότι θα υπάρξει μεγάλη καθυστέρηση λόγω μη διαθεσιμότητας;
(Το ωραίο είναι ότι εδώ και 10 μέρες μου έχουν παραχωρήσει port, οπότε δεν τίθεται θέμα διαθεσιμότητας...λες ο πΟΤΕ να κάνει αντικατάσταση στα DSLAM των Αμπελοκήπων και από Intracom να βάλει Siemens - κάτι πήρε το μάτι μου για τέτοιες αντικαταστάσεις :) )

kostasx
09-10-04, 16:52
ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ :wink:

TuRRiCaN
10-10-04, 09:17
Έλεγαν ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες και για 9 ολόκληρους μήνες δεν έκαναν καμία αναβάθμιση.
Ευτυχώς από την περασμένη Δευτέρα άναψε το λαμπάκι, αλλά τώρα περιμένουμε να ολοκληρωθεί η διαδικασία της σύνδεσης με τον BRAS.
Εάν αργήσει λίγο ακόμα κλείνω τους 10 μήνες αναμονής από την ημέρα της αίτησης!

whiteman7
10-10-04, 14:22
turrican η περίπτωση σου είναι ΠΕΡΙΠΤΩΣΑΡΑ

ipo
10-10-04, 14:38
Τι λέτε;;;; Εγώ περιμένω 11 μήνες να βάλω DSL over PSTN!

Πριν από τέσσερις μέρες δώσανε στην περιοχή μου πόρτες, αλλά μάλλον δεν θα προλάβω καμία, διότι πρέπει πρώτα να ολοκληρωθεί η υποβάθμιση της γραμμής μου από ISDN σε PSTN. Διαφορετικά δεν γίνεται δεκτή η αίτηση για ADSL over PSTN.

Και να σκεφτείτε ότι μου είπαν να πάρω τους τεχνικούς του OTE την Δευτέρα για να κλείσω ραντεβού, ώστε να πάρουν το NETMOD και να ολοκληρώσουν με το "OK" τους τη διαδικασία υποβάθμισης της γραμμής. Όταν είχα βάλει ISDN μου είχαν δώσει ραντεβού 3 εβδομάδες απ' όταν τους πήρα τηλέφωνο. Αν γίνει το ίδιο και τώρα κατά 90% θα πρέπει να περιμένω καινούργιο DSLAM (κάτι ο οποίο μπορεί να κάνει και ένα χρόνο).

Θα τους πω να τους πάω ο ίδιος το NETMOD, μπας και δώσουν μέσα στην εβδομάδα το "OK" και περαστεί στον κεντρικό υπολογιστή η αίτησή μου για ADSL.

Αν (λέμε αν!) όλα πάνε καλά, DSL δεν θα έχω πριν από τις αρχές Νοεμβρίου. Με έχει φάει η αγωνία.

Δυστυχώς δεν έχει "ADSL access by VIVODI" η περιοχή μου.

Όταν ακούω άλλους να παραπονιούνται για 5 εβδομάδες αναμονής, μου φαίνεται υπερβολικό.

Καλή τύχη σε όλους.

murray
12-10-04, 17:20
Με πήραν το πρωί από τον ΟΤΕ και που είπαν ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή!
Ευτυχώς, γιατί είχα αρχίσει να τρομάζω με τις αναμονές για τις οποίες άκουγα.

Δυο ερωτήσεις:

1) Πώς γίνεται να έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή, αλλά εγώ να μπορώ να χρησιμοποιώ κανονικά τα τηλέφωνα χωρίς να έχω βάλει τα φίλτρα (ο courier δεν έχει έρθει ακόμα);;;Μήπως μου είπαν μ******ς;

2) Πώς θα ξέρω αν έχω PPPoE ή PPPoA; Όταν έκανα τη αίτηση δεν με ρώτησαν τι προτόκολλο θέλω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.