PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταχύτητα Συγχρονισμoύ Ρούτερ



whoami
29-09-16, 16:59
175052
Καλησπέρα,

Έχω πρόβλημα συγχρονισμού με την ταχύτητα του ρούτερ, μια συγχρονίζει στα 16Mbit και ολά ειναι καλα και το γράφημα ειναι καλό με το dmt και οταν ξανασυγχρονίζει μετά από κάποιες μέρες πάει στα 10-12Mbit και το γράφημα ειναι κομμένο στο τέλος (λες και έχει κόφτη οπως φαινεται στην εικόνα) και δεν εμφανίζονται ολες οι συχνότητες συμφωνα με το dmt.
Έχω δοκιμασει και με άλλο ρούτερ και κανει ακριβώς το ιδιο (ιδιος συγχρονισμός και ίδιο γράφημα), επίσης δοκίμασα με μόνο το ρούτερ στην γράμμη χωρίς καμία αλλη συσκευή πανω στο σπίτι καθώς και σε άλλη πρίζα και πάλι τα ίδια. Το snr επίσης απο τα 6db που ήταν ανέβηκε στα 7,9db.
Με την τηλεφωνικη υποστήριξη δεν έβγαλα κάποια άκρη παρόλο που καναμε κάποιες δοκιμες.
Το προβλημα συνεχιζεται μια ειναι ολα καλα (16Mbit), περνάνε κάποιες μερες ξανα συγχρονίζει το ρούτερ και τότε 10-12Mbit παλι η ταχύτητα και το γράφημα.

Η δική μου ταπεινή γνώμη είναι ή ότι οφέιλεται στην forthnet (δεν ξέρω για ποιο λόγο) ή από κάποιο εξωτερικό παράγωντα ( το dmt γραφει το gap found). :hmm:Θα ήθελα και την δική σας γνώμη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.