PDA

Επιστροφή στο Forum : RevConnect : client του DC++



Σελίδες : [1] 2

GnG
09-10-04, 10:59
Τι θα λέγατε για το γνωστό μας dc++ με την προσθήκη δυνατότητας download απο πολλά sources...?

Για ρίξτε μια ματιά.Η αλήθεια είναι οτι μόλις το ανακάλυψα...:lol:

http://www.revconnect.com/

djjohnny
09-10-04, 11:38
εγω φιλε εχω ακουσει οτι με το RevConnect εχεις πολλες πιθανοτητες τα αρχεια που κατεβαζεις να ειναι corrupted!!! :roll:

GnG
09-10-04, 11:48
Το έχεις δοκιμάσει?Γιατί μέχρι στιγμής ότι αρχείο έχω κατεβάσει είναι ok!!!
Άσε που όλα κατεβαίνουν με 45άρια!!!(όπου βρεί πολλά source)

kubiak
06-02-05, 15:12
δοκίμασε τελικά κανένας το RevConnect;
σχόλια;

tvelocity
06-02-05, 15:16
Multi-source download is _evil_

ranger
06-02-05, 19:27
Με το RevConnect είναι πολύ πιθανό να φας ban από τα περισσότερα hubs καθώς αποτελεί απαγορευμένη έκδοση.

BadCluster
07-02-05, 12:22
ένα copy-paste απο το site

Important Notes

DC++ can't resume RevConnect's unfinished downloads!
--->If your download bandwidth is lower than 1 Mbit/s, don't use RevConnect!
Your temporary download directory should be on the same drive as your download directory
Don't connect too many hubs and download too many files at the same time, you PC will be flooded with TCP connections
'Passive' users can not use Kademlia
'Rollback' is disabled, and 'antifrag' is automatically enabled

2fast4u
08-02-05, 20:21
Για download απο multi-sources δοκιμασε το rmDC++. Τα δοκιμασα ολα πιστεψε με, ειδικα στα DivX, iso, bin κλπ files. Ειναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ!
Multi-source download is ΝΟΤ evil.



http://www.loverius.com/rmDC/

iJohnnyCash
25-10-05, 21:35
είναι παράνομο να χρηισμοποιείς κάποιο άλλο client αλλά δεν κάνεις Multi-source πάλι θα φάς ban;

GoG
26-02-06, 23:32
Κατεβασα το rmdc++ αλλα δε μπορω να κανω search..Πρεπει να ανοιξω τιποτα ports?

groove54
27-02-06, 15:05
Τι rmdc++ και αηδιες?
Strong dc++ το καλυτερο απ`ολα
Οποιος ενδιαφερεται ας ριξει και μια ματια εδω http://www.dslreports.com/faq/6513

GoG
27-02-06, 21:05
εδω η εικονα

groove54
27-02-06, 22:00
εδω η εικονα
Στο πεδιο active βαζεις την εξωτερικη σου ΙΡ πχ 212.114.84.23 και οχι την ΙΡ του δικτυου σου που εχεις βαλει στην εικονα. Επισης πρεπει να βαλεις στα πεδια τα ports 1412 τα οποια πρεπει να εχεις ανοιξει προηγουμενως στο router σου (εκτος αν εχεις usb modem)

GoG
28-02-06, 01:02
Αλλαξα την αναλυση και τιποτα.Ξερει κανεις τι να κανω για να φανει ολοκληρο το παραθυρο?

AddictedToChaos
19-03-06, 22:47
Τι rmdc++ και αηδιες?
Strong dc++ το καλυτερο απ`ολα


Επισης πολυ καλο ειναι και το PeerwebDC++ το οποιο εχει ως βαση το Strong dc++

mindtrapper
24-03-06, 17:18
Ναι αλλά μόνο το RevConnect (από αυτά που έχω δοκιμάσει) συνδέεται σε hub. Όλα τα άλλα ΒΑΝ.

AddictedToChaos
24-03-06, 17:25
Ναι αλλά μόνο το RevConnect (από αυτά που έχω δοκιμάσει) συνδέεται σε hub. Όλα τα άλλα ΒΑΝ.

Ολα τα αξιοπρεπη mods του dc εχουν επιλογη για να δειχνουν οτι ειναι το απλο dc στα hubs. Συνηθως αυτη η επιλογη υπαρχει αμα κανεις ενα hub add to favorites και μετα πας στη favorite hubs list και πας στα properties. Αν ψαξεις και στα options καπου θα το βρεις. Αν δεν το βρισκεις, πες μου ποιο mod σε ενδιαφερει και θα σου πω που ειναι η επιλογη.

mindtrapper
24-03-06, 18:12
Την ξέρω την επιλογή αλλά ακόμα και επιλεγμένη να είναι πάλι ban. Με το PeerWeb. Όχι σε όλα τα hubs αλλά σε αρκετά. Μόνο το RevConnect μπαίνει κανονικά και δεν ξέρω γιατί...

AddictedToChaos
24-03-06, 18:19
Ε, αμα σε χουν κανει ban θα πρεπει να περιμενεις να περασει το χρονικο διαστημα που σου χουν κανει ban. Και μετα ξαναδοκιμαζεις.

mindtrapper
24-03-06, 18:31
Δε με κατάλαβες. Μπαίνω στο Α hub με το RevConnect. Όλα καλά. Βγαίνω από το πρόγραμμα και ανοίγω το PeerWeb. Μπαίνω στο ίδιο hub με το emulation ενεργοποιημένο: ban για 25 λεπτά.

AddictedToChaos
24-03-06, 18:38
Τι να σου πω. Σε μενα παντα πιανει. Για στειλε μου με pm την address του hub να δω και γω.

GoG
24-03-06, 20:53
Εγω με το rmdc++ μονο στον Αγγελο δε μπορω να μπω..Μου λεει οτι πρεπει να εχω το dc++ 0.674 εκδοση..Σε οποιο αλλο δοκιμασα μπαινω κανονικα...Το revConnect ειναι καλυτερο?Μπαινει στον Αγγελο?

AddictedToChaos
24-03-06, 21:02
Αν και δεν το 'χω δουλεψει το rmdc++ και δεν ξερω πως ειναι τα options του, το πιο πιθανο ειναι να βρισκεται στο advanced η επιλογη Client version. Εκει περα βαλε 1.674 και μετα δοκιμασε να μπεις παλι στο Angelos.

AddictedToChaos
24-03-06, 21:10
Λοιπον. Το κατεβασα να το δοκιμασω αυτο το mod και βρηκα την επιλογη. Κανε αυτο που σου δειχνω και δοκιμασε ξανα.

GoG
25-03-06, 06:17
Φιλε μου το εκανα.Συνδεθηκα στο αγγελος αλλα παρα παρα πολυ αργα.Δε μου ανοιγει ολους τους χρηστες οταν κανει connect..Αργει πολυ.Επιπλεον τωρα δε μπορω να ανοιξω καποια αλλα hubs.

FFGR
25-03-06, 06:56
Άντε βάλτε όλοι leeching clients άντε ...
Φυσικό είναι να τρως ban την στιγμή που αυτών των ειδών τα clients απαγορεύονται από τους ιδιωκτήτες των hub.

Θέλετε τον λόγο ?

Transfer speed limiter

Τα καλύτερα είναι τα RevConnect και το κλασσικό πλέον DC++.
Όσον αφορά τα corrupted files, άμα στήσεις τα settings είναι μια χαρά.



DC++ can't resume RevConnect's unfinished downloads!
Αφού το DC++ κάνει "streaming" το αρχείο ενώ το Rev το "κόβει" σε μικρότερα.



--->If your download bandwidth is lower than 1 Mbit/s, don't use RevConnect!

Αυτό είναι κυρίως λόγο του rollback, μιας και οι αργές συνδέσεις περισσότερο πρόβλημα έχουν παρά οφελούνται ... Επίσης το 1mbit στο εξωτερικό είναι σαν την 256k εδώ (δεν υπάρχουν πακέτα κάτω από 1mbit συνήθως στο εξωτερικο)



Your temporary download directory should be on the same drive as your download directory
Τεχνικό θέμα



Don't connect too many hubs and download too many files at the same time, you PC will be flooded with TCP connections

Προσθέστε το πρόβλημα με τα πακέτα του OTE και κερδίζετε μια πατσαβούρα

AddictedToChaos
25-03-06, 13:51
@FFGR

Τα επιχειρηματα που παρεθεσες διαστρεβλωνουν εντελως το νοημα των multisourcing dc. Αυτα ολα ειναι απλα προειδοποιησεις και δεν συμβαινουν σχεδον ποτε. Ας τ'αναλυσω και γω:


Transfer speed limiter

Ενα πολυ χρησιμο feature που πρεπει να διαθετει καθε σοβαρο p2p. Αλλα και χωρις αυτο γινεται μια χαρα η δουλεια με το net limiter (καλυτερα μη σας πω)



DC++ can't resume RevConnect's unfinished downloads!

Και τι να μας πει αυτο. Απ΄ τη στιγμη που θα χεις καποιο multisourcing dc και θα κατεβαζεις απο κει με fullspeed απο πολλους χρηστες ποιος ο λογος να τα μεταφερεις στο απλο dc, για να σερνεσαι παιρνοντας μονο απο ενα ατομο και να προσευχεσαι επιπλεον μην τυχον βγει offline και μεινεις με το...temp αρχειο στο χερι;:cool:


--->If your download bandwidth is lower than 1 Mbit/s, don't use RevConnect!

Αυτο ειναι απλα ενα προειδοποιητικο μηνυμα το οποιο δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα. Rollback δεν γινεται καθε τρεις και λιγο και εξαλλου μπορεις να ορισεις εσυ ο ιδιος την τιμη του rollback.Δηλαδη και τι εγινε με το να χρειαστει να κατεβασει 64-200kb ξανα; Δεν χαθηκε ο κοσμος.


Your temporary download directory should be on the same drive as your download directory

Αλλο ενα μηνυμα συμβουλευτικου χαρακτηρα το οποιο και παλι δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα. Οπου γουσταρεις μπορεις να χεις τα ημιτελη οπως και τα ολοκληρωμενα.;)


Don't connect too many hubs and download too many files at the same time, you PC will be flooded with TCP connections

Αυτο δεν δημιουργει κανενα προβλημα διοτι και απο torrent να κατεβασει κανεις, παλι θα πλημμυρισει απο TCP connections. Εγω απο multisource dc κατεβαζω ταυτοχρονα πχ 3αρχεια απο 2-3 χρηστες το καθενα με απλο μοντεμακι (sagem f@st 800 για οσους ξερουν) και δεν αντιμετωπιζω το παραμικρο προβλημα. Και φυσικα μπορω να κανω παραλληλα και web browsing και τα παντα.

Καποια στιγμη θα παραθεσω απ' την μερια μου τα θετικα του multisourcing για να δουμε ποιος τροπος ειναι ο αποτελεσματικοτερος,

Τελειωνοντας, το μονο θετικο που βρισκω πλεον στο απλο dc ειναι που ειναι open source και το επιασαν αλλοι και το εκαναν ενα απ'τα καλυτερα p2p.

Φιλικα :)

WaVe
28-03-06, 14:46
είναι παράνομο να χρηισμοποιείς κάποιο άλλο client αλλά δεν κάνεις Multi-source πάλι θα φάς ban;

Ναι!

Όσο για τι γνώμη μου για αυτά τα client δεν θα την ξαναπώ.
Ελπίζω απλά να καταλάβουν όλοι μια μέρα πως όλα αυτά το μονο που κάνουν είναι να καταστρέφουν το DC++.

Gordito
29-03-06, 01:21
Ναι!

Όσο για τι γνώμη μου για αυτά τα client δεν θα την ξαναπώ.
Ελπίζω απλά να καταλάβουν όλοι μια μέρα πως όλα αυτά το μονο που κάνουν είναι να καταστρέφουν το DC++.
το οποιο dc++ εχει το σοβαρο μειονεκτημα να μην μπορεις να κανεις multi-source downloading.Εγω αν κ χαρηκα αρχικα,τωρα μονο για κανα τραγουδακι μπορω να το χρησιμοποιησω(αν κ το Soulseek με βολευει μια χαρα.) Καλυτερα το e-donkey παρα αυτο:down:

WaVe
30-03-06, 03:16
το οποιο dc++ εχει το σοβαρο μειονεκτημα να μην μπορεις να κανεις multi-source downloading.Εγω αν κ χαρηκα αρχικα,τωρα μονο για κανα τραγουδακι μπορω να το χρησιμοποιησω(αν κ το Soulseek με βολευει μια χαρα.) Καλυτερα το e-donkey παρα αυτο:down:

Γί αυτό και ξεχωρίζει από τα αλλα ;)
Όπως το είπες και εσύ, e-donkey, emule, καζάα και ποσα ακόμα με multi-source.
Μην καταστρέφεται το dc++, πάτε εκεί που έχετε αυτό που θέλετε :)
ΥΣ. Για να μην παρεξηγηθώ δεν απευθύνομαι προσωπικά σε σένα, γενικά το λέω και με φιλική διάθεση πάντα :D

AddictedToChaos
31-03-06, 14:47
Γί αυτό και ξεχωρίζει από τα αλλα
Όπως το είπες και εσύ, e-donkey, emule, καζάα και ποσα ακόμα με multi-source.
Μην καταστρέφετε το dc++, πάτε εκεί που έχετε αυτό που θέλετε
ΥΣ. Για να μην παρεξηγηθώ δεν απευθύνομαι προσωπικά σε σένα, γενικά το λέω και με φιλική διάθεση πάντα

Μην ανησυχεις, δεν καταστρεφεται κανενα dc. Αυτα ολα τα επιπλεον features που προστιθενται στα mods του dc το χουν ανεβασει σε αλλο επιπεδο. Οσοι ασχολειστε ακομα με το απλο dc και εναντιονεστε σε πραγματικα αριστες εκδοχες του dc ειστε το λιγοτερο αδαεις.

Και αν επιμενετε ακομα να λετε πως ετσι καταστρεφεται το dc, τοτε να αναζητησετε τα αιτια στους κατασκευαστες του που το εκαναν open source.

Απ τη στιγμη που ειναι ελευθερο προς τροποποιηση τοτε ειναι δικαιωμα του καθενος να το φτιαξει οπως γουσταρει και να το χρησιμοποιει. Δηλαδη σου φαγαν μερικα σλοτς και κατι εγινε. Υπαρχουν αμετρητα hubs για να ψαξεις αυτο που θελεις.

Αυτη η καραμελα πρεπει να σταματησει γιατι κουρασε. Μεχρι στιγμης νικητης βγαινει και θα παραμεινει το multisourcing dc.

WaVe
31-03-06, 22:44
Μην ανησυχεις, δεν καταστρεφεται κανενα dc. Αυτα ολα τα επιπλεον features που προστιθενται στα mods του dc το χουν ανεβασει σε αλλο επιπεδο. Οσοι ασχολειστε ακομα με το απλο dc και εναντιονεστε σε πραγματικα αριστες εκδοχες του dc ειστε το λιγοτερο αδαεις.

Και αν επιμενετε ακομα να λετε πως ετσι καταστρεφεται το dc, τοτε να αναζητησετε τα αιτια στους κατασκευαστες του που το εκαναν open source.

Απ τη στιγμη που ειναι ελευθερο προς τροποποιηση τοτε ειναι δικαιωμα του καθενος να το φτιαξει οπως γουσταρει και να το χρησιμοποιει. Δηλαδη σου φαγαν μερικα σλοτς και κατι εγινε. Υπαρχουν αμετρητα hubs για να ψαξεις αυτο που θελεις.

Αυτη η καραμελα πρεπει να σταματησει γιατι κουρασε. Μεχρι στιγμης νικητης βγαινει και θα παραμεινει το multisourcing dc.

Και αν όπως λες αυτά τα client έχουν ανεβάσει το επίπεδο του dc++ γιατί ΌΛΑ τα hubs και ειδικά τα μεγάλα σε κάνουν ban αν χρησιμοποιείς τέτοια client?
Και μετά κλαίγεστε πως δεν βρίσκετε slot και πως όλοι χρησιμοποιούν netlimiter, εμ λογικό είναι από τι στιγμή που μέσα στο client του λέει "εδώ περιόρισε το upload σου", μονο που δεν του το έχει βάλει από την αρχή στο 1kb/s.
Anyway δεν θα κάτσω να αλλάξω τι γνώμη κανενός. :cool:

FFGR
01-04-06, 01:02
Και τι να μας πει αυτο. Απ΄ τη στιγμη που θα χεις καποιο multisourcing dc και θα κατεβαζεις απο κει με fullspeed απο πολλους χρηστες ποιος ο λογος να τα μεταφερεις στο απλο dc, για να σερνεσαι παιρνοντας μονο απο ενα ατομο και να προσευχεσαι επιπλεον μην τυχον βγει offline και μεινεις με το...temp αρχειο στο χερι;

Όχι, δεν λέω τίποτα για αυτό, απλώς αναφερόμουν ότι δεν γίνεται έτσι και αλλιώς να κάνεις resume. Ακόμη και να μπορέσεις, θα χαθεί ένα μεγάλο μέρος των δεδομένων.


Ενα πολυ χρησιμο feature που πρεπει να διαθετει καθε σοβαρο p2p. Αλλα και χωρις αυτο γινεται μια χαρα η δουλεια με το net limiter (καλυτερα μη σας πω)

Το πρόβλημα μου δεν είναι στο feature, είναι στους χρήστες που το κάνουν abuse αυτό το feature, δηλαδή limitaroun στα 5-8 KB/s, μην πω για κάποιους οι οποίοι το βάζουν και κάτω από 4.


Αυτο ειναι απλα ενα προειδοποιητικο μηνυμα το οποιο δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα. Rollback δεν γινεται καθε τρεις και λιγο και εξαλλου μπορεις να ορισεις εσυ ο ιδιος την τιμη του rollback.Δηλαδη και τι εγινε με το να χρειαστει να κατεβασει 64-200kb ξανα; Δεν χαθηκε ο κοσμος.

Ναι, ξέχασα να το αναφέρω ότι είναι customizable :redface:
Το rollback φυσικά γίνεται όταν πας να κάνεις resume ένα download, και μόνο τότε.




Αυτο δεν δημιουργει κανενα προβλημα διοτι και απο torrent να κατεβασει κανεις, παλι θα πλημμυρισει απο TCP connections. Εγω απο multisource dc κατεβαζω ταυτοχρονα πχ 3αρχεια απο 2-3 χρηστες το καθενα με απλο μοντεμακι (sagem f@st 800 για οσους ξερουν) και δεν αντιμετωπιζω το παραμικρο προβλημα. Και φυσικα μπορω να κανω παραλληλα και web browsing και τα παντα.


Εσύ εντάξει είσαι, ξέρεις ;)
Αυτό αναφέρεται στα άτομα που πάνε και βάζουν 249248234 αρχεία να κατέβουν μαζί :lol:

Γενικώς το πρόβλημα μου είναι στα άτομα κυρίως.
Καλό είναι το multisourcing (έχω φίλο που δούλεψε στο team ενός από τα πρώτα), το πρόβλημα είναι στο limiting του upload, και στα άτομα που σε κόβουν μόλις πας να κατεβάσεις κάτι, καθώς και σε αυτούς που κάνουν fake sharing, κάτι που είναι εντελώς αντίθετο με την νοοτροπία του όλου πρωτοκόλλου.
Το κάθε κανάλι έχει τους κανόνες του, και προσωπικά δεν έχω δεί μεγάλο κανάλι που να επιτρέπει άτομα να limitaρουν την γραμμή τους, κάτι που είμαι σύμφωνος. Δεν λέω, το ότι ανεβάζεις με το μέγιστο σου κόβει το download αλλά όχι στα γελοία πράματα που βάζουν limit σε γελοία μικρές ταχύτητες.
Δεν είναι λίγες επίσης οι φορές που εγώ κατεβάζω κάτι από κάποιον και αυτός από εμένα.
Γιατί αυτός να κατεβάζει από εμένα με 13-14 και εγώ από αυτόν με 1-2 την στιγμή που έχει όλα τα slots ανοιχτά ?

AddictedToChaos
01-04-06, 03:22
Το πρόβλημα μου δεν είναι στο feature, είναι στους χρήστες που το κάνουν abuse αυτό το feature, δηλαδή limitaroun στα 5-8 KB/s, μην πω για κάποιους οι οποίοι το βάζουν και κάτω από 4.


Γενικώς το πρόβλημα μου είναι στα άτομα κυρίως.

Σ'αυτο εισαι απολυτα σωστος. Αυτο πρεπει να καταλαβουν οσοι δεν εγκρινουν το multisourcing.Σαν feature ειναι κατι το υπερπολυτιμο για το dc γιατι το κανει πιο unattended οπως ολα τα καλα p2p (emule,limewire,imesh κλπ) χωρις να εισαι με το αγχος μηπως βγει offline ο user απ' τον οποιο κατεβαζεις και συν του οτι κατεβαζεις με fullspeed τις περισσοτερες φορες.

Τωρα, αν οι χρηστες ειναι αυτοι που με τις ενεργειες τους κανουν καταχρηση αυτο το πραγμα οπως και του netlimiter, δεν πρεπει να βαλλουμε εναντιον του multisourcing.

Ειναι οπως η πυρηνικη ενεργεια. Μπορει να χρησιμοποιηθει για καλο σκοπο αλλα και για κακο. Αυτο ειναι στην επιλογη του κατοχου της.

Επισης, να πω πληροφοριακα πως εχω net limiter στο 1k, εχω ενα ειδικο mod του dc χωρις δυνατοτητα hashing ουτως ωστε να μοιραζομαι fake files κοντα στα 90Giga για να εχω προσβαση σε hubs με μεγαλες απαιτησεις (τι να σου κανει 40giga σκληρος που απ αυτα μονο τα 10 αξιζουν).Αυτο ομως δεν βλαπτει κανεναν διοτι ναι μεν μοιραζομαι fake files αλλα αυτα ειναι σε μορφη segment rar οποτε κανεις δεν τα κατεβαζει επομενως ουτε γατα ουτε ζημια. Οσον αφορα το net limiter στο 1k και αυτο δεν εχει αρνητικη επιπτωση σε κανεναν γιατι 1ον, οι περισσοτεροι που κανουν download files μου χρησιμοποιουν multisourcing οποτε αυτο που χανουν απο μενα το συμπληρωνουν απο αλλους (το ιδιο συμβαινει και με μενα. Απο τους τρεις ξερω γω κατεβαζω με bytes, απο αλλους δυο με 10k, κλπ), 2ον, Δεν κατεβαζω ποτε απο ελληνικα hubs γιατι δεν ασχολουμαι ουτε με ελληνικη μουσικη, ουτε με ελληνικα videos ουτε με κανενα ελληνικο file γενικοτερα. Οποτε δεν βλαπτω κανεναν σας.

Κλεινοντας, εχω να δηλωσω πως δεν αισθανομαι κανεναν απολυτως ενδοιασμο για αυτο που κανω γιατι οπως το καθε μ@λ@κισμενο hub θετει τους δικους του ηλιθιους, ατοπους και σχεδον σε καθε περιπτωση ανουσιους ορους του, ετσι και γω κανω παιχνιδι με τους δικους μου ορους.

Αυτα. Φιλικα παντα και στην πορεια οι περισσοτεροι θα δειτε πως δεν ειμαι ο μ@λ@κ@ς της υποθεσης. Ασχολουμαι με το dc 24ωρες/24ωρο. Εχω μαθει πλεον τις αδυναμιες του και προσπαθω να τις εξαλειφω. Αν δεν μπορουσα να το κανω αυτο,το συγκεκριμενο προγραμμα θα ηταν ενα ακομα π2π της μαζας για μενα.

Παρακαλω ξεσπαστε ελευθερα:whip: μονο μην πεταξετε φρουτα και λαχανικα γιατι θα με λερωσετε.:rockon:

orestis7
01-04-06, 12:11
και να προσευχεσαι επιπλεον μην τυχον βγει offline και μεινεις με το...temp αρχειο στο χερι;:cool:

Με τις κατάληλες ρυθμίσης αν κάνεις και να βγεί ο χρήστης μπορείς να συνεχίσεις απο εκεί που έμεινες.

Στα περισσότερα εχείς δίκιο πάντως , αλλά στο dc++ άμα 'πέρνεις' πρέπει να 'δίνεις' κιολας;).

AddictedToChaos
01-04-06, 13:30
Με τις κατάληλες ρυθμίσης αν κάνεις και να βγεί ο χρήστης μπορείς να συνεχίσεις απο εκεί που έμεινες.

Ναι, με την επιλογη search for alternate sources automatically. Αλλα δεν ειναι τοσο βολικο αυτο.Το χα δοκιμασει παλια.


Στα περισσότερα εχείς δίκιο πάντως , αλλά στο dc++ άμα 'πέρνεις' πρέπει να 'δίνεις' κιολας;).

Ειπα εγω πως δεν δινω; Απλα τα δινω στο 1κ. Μια χαρα ανεβαινει αρχειο με 1κ.Εγω οπως ειπα και πιο πανω λειτουργω multisourcing. Οπως παιρνω απο τον καθενα οσο bandwidth μου προσφερει, ετσι δινω και γω το bandwidth που θελω. Και ας συμπληρωσουν απ'αλλου.

Δηλαδη αν ειναι τα το βαλω στο 8-10 και να κατεβαζω με 5 δεν εχει νοημα. Δεν φταιω 'γω που εχει προβλημα σ'αυτο το πραγμα το dsl. Οταν με το καλο (σε 50 χρονια) γινει διαθεσιμη καμια Τ1, Τ3 για home use τοτε ναι. Θα το χω ελευθερο το upload.

Να πω επισης, πως το βαζω στο 1κ μονο οποτε κατεβαζω αρχεια μεγαλα και πανε με καλη speed. Αμα δεν κατεβαζω κατι τοτε το βαζω στο 5κ.

orestis7
01-04-06, 15:43
Ναι, με την επιλογη search for alternate sources automatically. Αλλα δεν ειναι τοσο βολικο αυτο.Το χα δοκιμασει παλια.
Σε συνδιασμό με το Maximum simultaneous downloads γινεται βολικό αν το βάλεις κοντα στο 10.


Ειπα εγω πως δεν δινω;
Εσύ είπες οτι έχεις fake files:)
Oσο γιατο limiter έχεις δίκιο γιατί αλλιώς δεν βγαίνει(αλλά οχι στο 1κ)



Οταν με το καλο (σε 50 χρονια) γινει διαθεσιμη καμια Τ1, Τ3 για home use τοτε ναι. Θα το χω ελευθερο το upload.

και βαλε...:D :D

WaVe
01-04-06, 16:17
AddictedToChaos Ελπίζω μονο να είναι πρωταπριλιάτικο αστείο όσα έγραψες πιο πάνω :)

AddictedToChaos
01-04-06, 18:25
Εσύ είπες οτι έχεις fake files

Παρεξηγηση. Ηθελα να πω οτι εχω ενα κανονικο με real files το οποιο δουλευω και ενα με fake files στην περιπτωση που θελω να μπω σε συγκεκριμενα hubs που απαιτουν υπερβολικα μεγαλο sharing. Αυτο πλεον σπανια γινεται γιατι μεχρι στιγμης βρισκω αυτα που θελω και στα hub με μικρο sharing. Ουτως η αλλως δεν μπορω να μαι για πολλη ωρα με fake sharing γιατι το χαμπαριαζουν και με κανουν ban.


AddictedToChaos Ελπίζω μονο να είναι πρωταπριλιάτικο αστείο όσα έγραψες πιο πάνω

Φυσικα...και δεν ειναι πρωταπριλιατικο αστειο.:p Αυτα που λεω ειναι αληθεια και οπως διευκρυνησα δεν νιωθω τυψεις και εξηγησα τους λογους. Επισης, η ολη αυτη φαση με τα p2p ειναι παρανομη οποτε δεν υπαρχει σωστο και λαθος, δικαιο και αδικο.

Οποιος δεν γουσταρει να κατεβασει απο καποιον με 1κ upload ας βρει αλλον. Ετσι ειναι αυτα τα πραγματα. Και γω με το απλο dc για να βρω χρηστη με φυσιολογικο upload ψαχνω 10 ωρες. Και ξαναλεω. Δεν εβαλα dsl για να κατεβαζω με 5 και με 10κ. Αυτο το κανα και με την dial up.

Κατεβαζω παντα απο ατομα που χουν γραμμες με μεγαλες ταχυτητες οποτε δεν "χαλιουνται" με το αν χρησιμοποιειται παραλληλα το upload τους.

Και να ξαναπω επισης πως δεν μπαινω καν σε ελληνικα hubs. Μπαινω μονο σε hub που χουν 10000-12000 users οποτε εκει κανεις δεν δινει σημασια για το upload του αλλουνου. Και εκει ολοι σχεδον εχουν T1,T3, Satellite κλπ.

mindtrapper
02-04-06, 10:55
Γιατι δεν βάζεις στο pc σου έναν σκληρό 300gb και να μαζεύεις σιγά σιγά πράγμα να κάνεις share; Και εγώ όταν ξεκίνησα είχα 20gb share και τώρα σε πολλά μεγάλα hubs θα μπορούσα να γίνω VIP αν ήθελα.

Δεν έχει νόημα αυτό που κάνεις. Είμαι σύμφωνος με το multisource downloading, με το τον όρο ότι ξέρεις τι θές, μπαίνεις σε 2-3 κατάλληλα hubs, έχεις 3-4 slots ανοιχτά και αν θες να βάλεις limiter (εγω δεν βάζω, αλλά έχω και 1mbit) βάλτο για 128 upload στα 9-10 ΚΒ/sec αν θες και surfing ή 11 αν δεν είσαι στο pc.

Καλό στο δίκτυο κάνεις και δεν χάνεις από την ταχύτητα σου. Αφου κατεβάζεις που κατεβάζεις γιατί να μην το μοιραστείς για λίγο;

Αυτό που λες ότι μπαίνεις σε μεγάλα hubs και δεν τους νοιάζει δε μπορεί να είναι αλήθεια γιατι και εγώ σε μεγάλα μπαίνω (abc-network κτλ.) και με τη μια μου πιάνουν τα slots και ανεβάζω full.

Επίσης εγώ όταν κατεβάζω αυτά που θέλω δεν το κλείνω. Αστο ένα βράδυ να ανεβάζει μόνο. Και 2 slots να έχεις ανοιχτά και να δίνεις από 5 στο καθένα καλό κάνεις. Αν δει ο άλλος ότι δεν του αρέσει η ταχύτητα που δίνεις θα κάνει disconnect, εσύ δεν χάνεις τίποτα.

Μην γίνεσαι στεγνά leecher. Σκέψου μόνο άν όλοι έκαναν αυτό που κάνεις εσύ. Δε σε κρίνω, κάνε ότι θές, αλλά αφού σου αρέσει το DC++ βοηθησέ το και λίγο.

WaVe
02-04-06, 23:57
Απλά κρίμα AddictedToChaos!!!
Ένα θα σου πω μονο, γιατί δεν πρόκειται να κατής να ασχοληθώ με άτομα που σκέφτονται έτσι για κάτι που "αγαπάνε", πως θα eniwtheis αν ΌΛΟΙ στο dc++ έκαναν αυτό που κανεις εσύ?
Τότε τι θα κατέβαζες? Fake αρχεία?
Και το ότι δεν μπαίνεις σε Ελληνικά hub δεν σημαίνει πως σε απαλλάσσει για αυτά που κανεις, φυσικά πολύ καλύτερα για εμάς που μπαίνουμε εκεί αλλα και πάλι πολύ άσχημα για αυτό που ονομάζεται dc++.

AddictedToChaos
03-04-06, 02:47
:cry: :cry: :cry: Συγκινηθηκα. Αν δεν καταλαβαινετε αυτα που γραφω, μην καθεστε και ποσταρετε αδικα. Για τα fake files ξεκαθαρισα το θεμα. Χρησιμοποιω real files αλλα εχω και ενα ακομα dc στο οποιο εχω καμια 100giga fake files μονο για να μπαινω σε hubs με υπερβολικα μεγαλο απαιτουμενο sharing οποτε χρειαστει.

Γιατι τι να κανουμε. Δεν εχω 200 και 300 giga σκληρο. Εναν 40αρη εχω.Οταν βαλω με το καλο, φυσικα και θα βαλω real sharing και τα 300 giga που θα τον φουλαρω. Και το bandwidth στο 1κ και οποιου του αρεσει. Και γω ποσες φορες οταν κατεβαζω απο αλλους, με bytes κατεβαινουν.

Αν βαλετε multisourcing dc δεν υπαρχει προβλημα. Απο μενα θα παρεις 1κ, απο αλλον 3-4κ κλπ. Ειναι και ενας καλος τροπος να προωθηθει το multisourcing επιτελους αντι να κριτικαρεται.

Αυτα. Οποιος γουσταρει, ας με γραψει στα @@ του. Εγω καθησα και τα 'πα ολα αυτα γιατι ολοι κριτικαρετε τα multisourcing dc.

wolfman
03-04-06, 16:02
Ας σοβαρευθούμε παιδιά κι ας σεβόμαστε ο καθένας την άποψη του άλλου. Ελευθερία έκφρασης έχουμε. Για να πώ και τα δικά μου, έβαλα το Revconnect και δουλεύει αρκετά καλά. Μάλιστα είδα μετά από καιρό και κάποιες μεγάλες ταχύτητες download. Θα συνεχίσω την δοκιμή και βλέπουμε..

Gordito
03-04-06, 22:49
Ρε παιδια τι multisourcing is evil,τι χανεται το νοημα κτλ κτλ. Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην υπαρχει το multisourcing..Εξαλλου το 95% παρανομα αρχεια κατεβαζουν.Τι ιδεολογιες λετε κ κουραφεξαλα.εγω το θεωρω κοροιδια αυτο που λεει ο addicted to chaos.Τουλαχιστον να μας πει το νικ του να μην κατεβαζουμε απο κεινον:p .Θα δοκιμασω το κολασμενο revconnect κ θα γραψω εντυπωσεις. KEEP ON MULTISOURCING BABY!!!:worthy: :worthy: :worthy:

orestis7
03-04-06, 23:03
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην υπαρχει το multisourcing..
Για σκέψου λίγο... :)
Μήπως αμα χρησιμοποιούμε όλοι multisourcing δεν θα υπάρχουν ελεύθερα slot???????(που ήδη δεν υπάρχουν)


.Εξαλλου το 95% παρανομα αρχεια κατεβαζουν.
Δεν το καταλαβαίνω πολύ αυτό:hmm:

stand
25-05-06, 08:10
katebasa to revconnect alla de mporw na kanw search enw me to aplo dc mporw ti mporei na simbainei opoios gnwrizei kai thelei na boithisei as pei !!!

AddictedToChaos
25-05-06, 14:53
Κατ'αρχην, :welcome:
Κανε ενα κοπο και κανε επεξεργασια το μηνυμα και ξαναγραψ'το με ελληνικους χαρακτηρες, γιατι τα greeklish απαγορευονται βασει τους κανονισμους του φορουμ :)

Σε τι mode συνδεεσαι; Passive ή Active; Κατα πασα πιθανοτητα εισαι active και δεν εχεις ρυθμισει σωστα τις επιλογες. ;)

orestis7
25-05-06, 14:58
Ούτε αν είσαι pasisve μπορείς να κάνεις αναζήτηση???
(Καλό θα ήταν να γράφεις με ελληνικά ειναι πιο ευανάγγωστα;) )


Εdit : AddictedToChaos με πρόλαβες :)

Tiger75
04-06-06, 02:00
Εγώ παιδιά έβγαλα το απλό dc++ και έβαλα το RevConnet και είμαι να πω την αλήθεια πολύ ευχαριστημένος!!!! Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετωπίζω. Για τον φίλο παραπάνω π΄ρπει να επιλέξει αν θα είναι passive ή active user και να φτιάξει ports στο Router και στο Firewall ! Το έχω σετάρει εδώ και 3-μέρες κανένα hub δεν με έχει banarei και κατεβάζω με 50-80-105 kb/s που με το απλό dc++ σπάνια κατέβαζες μέ τετοιες ταχύτητες! Revconnect και όλα πάνε μία χαρά!!!

Acer
06-06-06, 16:15
Εγώ παιδιά έβγαλα το απλό dc++ και έβαλα το RevConnet και είμαι να πω την αλήθεια πολύ ευχαριστημένος!!!! Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετωπίζω. Το έχω σετάρει εδώ και 3-μέρες κανένα hub δεν με έχει banarei και κατεβάζω με 50-80-105 kb/s που με το απλό dc++ σπάνια κατέβαζες μέ τετοιες ταχύτητες! Revconnect και όλα πάνε μία χαρά!!!
Tiger75 ειπες εβγαλες το απλο DC++ πρωτα ? Για να μπει δηλαδη το RevConnect πρεπει αναγκαστικα να βγει πρωτα το απλο ? τι συμβαινει στην υπαρχουσα download queue και στα favourite hubs/users, κλπ ?...

@ ADSLgr.com All rights reserved.