PDA

Επιστροφή στο Forum : Live Streaming μετάδοση του τελικού της Euroleague - review



gcf
06-05-07, 22:33
Αυτή τη στιγμή παρακολουθώ τον τελικό του Final Four σε live stream από το www.euroleague.net

Τι χρειάστηκα:
2.50 ευρώ, πιστωτική κάρτα, WMP από 10 και πάνω, 1Mbps conn-x

Πληρωμή: secure από τη Thaw, γρήγορα και χωρίς πρόβλημα
Είχαν και live support που ρώτησα για τις προδιαγραφές του stream.
O wmp κατέβασε κάποια upgrades για το drm (φτττου) και μετά μου ζήτησε κωδικό και passw.

Ποιότητα: Πολύ καλό frame rate αλλά σε 320x240. Το stream είναι περίπου στα 400Kbps. Δεν υπάρχουν σπασίματα.
To βλέπω μέσω tv-out 800x600 σε full screen. H ποιότητα σαν μέτριο VHS, χωρίς πολλά compression artifacts αλλά με τα προβλήματα από το upscaling.
Ήχος καλός, από το γήπεδο, και περιγραφή από δύο αντικειμενικούς και γνώστες του αντικειμένου εκφωνητές στα αγγλικά.
Δοκίμασα παράλληλη ραδιοφωνική μετάδοση από ελληνικό σταθμό αλλά δεν γίνεται λόγω καθυστέρησης γύρω στα 7-8 δευτερόλεπτα.

Γενικά: Μεταφέρει την αίσθηση του Live και παρά τη χαμηλή ποιότητα εικόνας αξίζει και με το παραπάνω, ιδίως με το τόσο χαμηλό κόστος.

Dimis
06-05-07, 22:36
Καλή λύση για όσους δεν έχουν δορυφορική ή κάποιο άλλο δίκτυο να το δούν...
Τώρα για ποιότητα σε τηλεόραση δεν είναι αλλά για ενα pc/laptop είναι ΟΚ!!!

Ntavelis
06-05-07, 22:49
Πρόσεχε μόνο με την καθυστέρηση να μην ξεκινήσουν οι πανυγυρισμοί και σου χαλάσουν το σασπένς..! :p :p

jdm
06-05-07, 23:07
πολυ καθυστεριση εχει το Internet radio!!!

Ntavelis
06-05-07, 23:12
πολυ καθυστεριση εχει το Internet radio!!!

Όπως πάντα..

karavagos
06-05-07, 23:13
Δοκίμασα παράλληλη ραδιοφωνική μετάδοση από ελληνικό σταθμό αλλά δεν γίνεται λόγω καθυστέρησης γύρω στα 7-8 δευτερόλεπτα.


Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ γιατί προσπαθούσα να συνδυάσω την ξένη εικόνα με τον ελληνικό ήχο. Έβλεπα τα καλάθια και μετά από λίγο άκουγα τους πανηγυρισμούς :p

jdm
06-05-07, 23:15
ωραιες η ρωσσιδες....:up: :up: :up: :up:

edit οταν ειναι στεναχωρημενες......

και εγω αυτο εχω παθει και για να τα συνδιασω εχω γυρισει το timeshift Πισω μονο ετσι βλεπετε...

jdm
06-05-07, 23:21
ωχχχχχχχχχχχ θα σκασω
αρε παπαλουκα δικο μας παιδι!!!

karavagos
06-05-07, 23:46
Γιαννακόπουλε θεέ, πάρε την ΠΑΕ :eguitar :eguitar :eguitar

ΥΓ: Πάλι καρδιακό πάθαμε :scared: :scared: :scared: :rant: :rant: :rant:

jdm
06-05-07, 23:48
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ:thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup

ΜΟΝΟ ΚΑΡΔΙΑΚΟ....!!!!!

wintech2003
07-05-07, 00:05
Κοντεψαμε να το παθουμε το καρδιακό αλλα την γλυτώσαμε τελευταία στιγμή!

:drunk: :drunk: :drunk: :drunk:

gallahant
07-05-07, 01:57
Mαυρο σ αυτους που εβριζαν το Παπαλουκα:down: :down:

mpou
13-12-07, 23:36
δορυφορικά μπορούμε να το πιάσουμε απο κάποιο δορυφόρο????????
Ξέρετε τίποτα για το nba tv??

@ ADSLgr.com All rights reserved.