PDA

Επιστροφή στο Forum : dsl phone απεριοριστο



mhatzinik
07-05-07, 09:30
παιδια εχει κανεισ κανει αλλαγη στο dsl phone απο τα 500 λεπτα στο απεριοριστο? γιατι εχω γραμμη full llu με maxx 2 +dsl phone στο ηρακλειο κρητης και εκανα την αιτηση οποτε γινεται το εξης κουφο.την επομενη με παιρνουν τηλ και μου λενε να στειλω την αιτηση και την ταυτοτητα μου να προχωρησω σε αλλαγη και αφου το κανω με ξαναπαιρνουν την επομενη και μου λενε οτι το αιτημα δεν μπορει να γινει δεκτο γιατι ειμαι στο ηρακλειο και αλλες λαλακιες.
sto site δεν αναφερει πουθενα οτι η συγκεκριμενη υπηρεσια ειναι μονο για αθηνα.εξαλου εχω ολες τις προυποθεσεις να κανω την αλλαγη.
παιζει να κανω καταγγελια στη εεττ?
please help

mondeo
07-05-07, 14:33
Το ίδιο συνέβη και σ'εμένα.Μου είπαν πως δεν μπορώ ν'αλλάξω πρόγραμμα χρήσης επειδή είμαι Β'κατηγορίας συνδρομητής και μένω στην Πάτρα.Τους έβρισα και το έκλεισα.
Πάντως έχη ήδη πάει σε δικηγόρο και μελετάει το θέμα.Νεότερα τις επόμενες μέρες.

ariadgr
07-05-07, 14:39
παιδια εχει κανεισ κανει αλλαγη στο dsl phone απο τα 500 λεπτα στο απεριοριστο? γιατι εχω γραμμη full llu με maxx 2 +dsl phone στο ηρακλειο κρητης και εκανα την αιτηση οποτε γινεται το εξης κουφο.την επομενη με παιρνουν τηλ και μου λενε να στειλω την αιτηση και την ταυτοτητα μου να προχωρησω σε αλλαγη και αφου το κανω με ξαναπαιρνουν την επομενη και μου λενε οτι το αιτημα δεν μπορει να γινει δεκτο γιατι ειμαι στο ηρακλειο και αλλες λαλακιες.
sto site δεν αναφερει πουθενα οτι η συγκεκριμενη υπηρεσια ειναι μονο για αθηνα.εξαλου εχω ολες τις προυποθεσεις να κανω την αλλαγη.
παιζει να κανω καταγγελια στη εεττ?

Κάνε μια εκτύπωση τις σχετικές σελίδες από το site, την αίτηση και τους όρους πουν δεν αναφέρουν πουθενά ότι αφορά μόνο την Αθήνα και στείλτα όλα πακέτο με μία επιστολή στην ΕΕΤΤ. :oneup:

netlich
07-05-07, 17:14
Καί ΙΝΚΑ και συνήγορο παιδιά . Σε τρεις οργανισμούς αυξάνεται η πιθανότητα να το κοιτάξει κάποιος...ΆΣε που έιναι και πιο σοβαρή περίπτωση κατά τη γνώμη μου...

ariadgr
07-05-07, 17:41
Καί ΙΝΚΑ και συνήγορο παιδιά . Σε τρεις οργανισμούς αυξάνεται η πιθανότητα να το κοιτάξει κάποιος...ΆΣε που έιναι και πιο σοβαρή περίπτωση κατά τη γνώμη μου...

Σωστά, η κοινοποίση σε περισσότερες αρμόδιες υπηρεσίες δεν βλάπτει.

Και σε efpolis.gr θα πρότεινα.

Catchphrase
07-05-07, 18:08
Μήπως κατά λάθος ζήτησες το Telefonet+ ή αυτοί νομίζουν ότι αυτό θέλεις;

mondeo
08-05-07, 11:00
Εγώ πάντως σίγουρα ζήτησα το DSL Phone απεριόριστο και μου απάντησαν ότι στην Πάτρα μένουμε ως έχουμε,δεν μπορεί να γίνει ΚΑΜΜΙΑ αναβάβάθμιση.Από δω και πέρα θα δούμε.

mhatzinik
08-05-07, 12:17
Μήπως κατά λάθος ζήτησες το Telefonet+ ή αυτοί νομίζουν ότι αυτό θέλεις;

οχι. καταλαβαν οτι θελω το απεριοριστο dsl phone

@ ADSLgr.com All rights reserved.