PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με HOL



Chris693
08-10-16, 22:20
Καλησπερα στην ομαδα.....
Θα ηθελα τα φωτα σας μήπως βγω απο αυτη την αηδια που ονομαζεται HOL...
Εδω και κανα μηνα εχω προβλημα με την ταχυτητα εχω μιλησει πανω απο 30 φορες με τεχνικους της εταιρίας και λυση δεν εχω βρει!
Το προβλημα ξεκινησε οταν ξαφνικα ειχα σταθερη ταχυτητα 6-7 mbps και επεσε σε ενα απόγευμα στο 0.35....Ηρθε τεχνικος και μου λεει οτι εχει προβλημα η εσωτερικη γραμμη του σπιτιου!
Κανω λοιπον την εξης "πατεντα" και συνδεω κατευθειαν το ρουτερ πανω στο καλωδιο που ερχεται σπιτι μεχρι να κανω μια εξωτερικη συνδεσμολογια παλι!
Μετα απο ολο αυτο η ταχυτητα 4.5 το πολυ 5 ποτε 6 ξανα! Επαιρνα τηλ το εφτιαχναν αλλαξαν προφιλ snr τα παντα πηγαινε ως 9-10 και σε 4 ωρες τα ιδια παλι!
Με αποτέλεσμα να μου ενας μαγκας ωραιος τυπος στην εξυπηρετηση οτι δε κραταει τις ρυθμίσεις και γυρναει στις παλιες!
Και δε ξερει γιατι.....αλλα το προβλημα ειναι οτι το actual ειναι μονιμα 6143kbps και το attenuation απο 8-10kbps γιατι??? Περιμενω την γνωμη σας!

vOOz
10-10-16, 19:27
αν το καλωδιο που λες οτι ερχεται σπιτι, ερχεται απο ΧΚ, και αυτο εσωτερικη καλωδιωση ειναι..
επισης λογικα επειδη η γραμμη σου ειναι χαλια, σε εχουν βαλει σε προφιλ για να μην αποσυγχρονιζεις.
αν 30 τεχνικοι οπως λες σου λενε οτι εχει προβλημα η εσωτερικη σου, το σκεφτηκες να φερεις ηλεκτρολογο? δεν νομιζω να υπαρχει μυστικο συμβουλιο τεχνικων που συμφωνησανε απο πριν να σου πουνε ψεμματα.

Chris693
10-10-16, 19:34
......

@ ADSLgr.com All rights reserved.