PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγη τιμολογιου μετα απο 12μηνες σε 24μηνο συμβολαιο??



eno1
10-10-16, 20:42
Περασαν 12 μηνες απο το 24μηνο συμβολαιο που ειχα με την WIND και μου ερχεται ενας λογαριασμος 5 ευρω παραπανω, κοιταω να δω μηπως μιλησα πουθενα και ολα καλα περνω το 13800 να ρωτησω γιατι εχω χρεωθει αυτα τα 5 ευρω παραπανω και μου ειπαν οτι ετσι εχω κανει το συμβολαιο και οτι μετα τους 12 μηνες αλλαζει, τους ρωτησα εαν το γραφει το συμβολαιο αυτο μου ειπαν ναι και εαν θελω μπορουν να μου κανουν εκπτωση 2 ευρω, μετα απο ελαφρυ ψιλαφισμα του συμβολαιου δεν ειδα να ανγραφεται ΠΟΥΘΕΝΑ κατι τετειο οτι μετα τους 12 μηνες αλλαζει η χρεωση μου, και το συμβολαιο μου ειναι για 24 μηνες, βοηθεια καποιος να τους κανω καταγγελια στην ΕΕΤΤ??

Chryssostomos
10-10-16, 22:08
Εγώ που έχω παρόμοιο συμβόλαιο,θυμάμαι ότι το έγραφε πάντως.

eno1
11-10-16, 00:41
Εγώ που έχω παρόμοιο συμβόλαιο,θυμάμαι ότι το έγραφε πάντως.

Σε αυτο που εχω εγω απο οτι ειδα δεν αναγραφεται πουθενα αυτο δεν ξερω εαν μου ξεφυγε κατι εψαξα ολες τις σελιδες. Θυμασαι μηπως σε ποια σελιδα η ποιο κομματι ηταν γραμμενο ?
175422175423

rc31
11-10-16, 08:46
Πήγαινε σε ένα κατάστημα να σου δείξουν που το γράφει. Αν δεν το γράφει κάνε στο κατάστημα αίτηση επιστροφής της λάθος χρέωσης

Chryssostomos
11-10-16, 10:17
Σε αυτο που εχω εγω απο οτι ειδα δεν αναγραφεται πουθενα αυτο δεν ξερω εαν μου ξεφυγε κατι εψαξα ολες τις σελιδες. Θυμασαι μηπως σε ποια σελιδα η ποιο κομματι ηταν γραμμενο ?
175422175423

εδώ με πιάνεις αδιάβαστο,δεν θυμάμαι καν που έχω το συμβόλαιο.
Το έγραφε πάντως νομίζω στην δεύτερη σελίδα με τις τιμές αν θυμάμαι καλά.
Κανονικά,πρέπει να το γράφει.

eno1
12-10-16, 13:39
εδώ με πιάνεις αδιάβαστο,δεν θυμάμαι καν που έχω το συμβόλαιο.
Το έγραφε πάντως νομίζω στην δεύτερη σελίδα με τις τιμές αν θυμάμαι καλά.
Κανονικά,πρέπει να το γράφει.

Δεν εχω σελιδα με τιμες μονο η τελευτεα εχει καποιες τιμες, η οποια δεν λεει κατι τετειο, ουτε πουθενα στο συμβολαιο που εχω το διαβασα ολο, επικοινωνησα μαζι τους μεσο τις φορμας επικοινωνιας και τους ειπα οτι δεν το γραφει πουθενα στο συμβολαιο και οτι η διαφημηση τους στο site ειναι παραπλανιτικη και τους απειλησα οτι εαν δεν αλλαξουν να το κανουν οπως ηταν η χρεωση θα τους καταγγειλω στην ΕΕΤΤ και στην Προστασια του καταναλωτη, και τα 2 ευρω τα κοροϊδιστικα που μου ειπαν για εκπτωση στο τηλ εαν θελουν να την κανουν στα 26 που πληρωνα με την παλια τιμη, και σημερα μου ηρθε μηνυμα στο κιν οτι επεξεργαζονται το αιτημα μου και οτι θα ερθουν σε επαφη, ΟΙ ΒΛΑΚΕΣ κουτοπονηροι λαμογια μου εχουν κανει την ζωη μαυρη με αυτο το ιντερνετ προβληματα στην γραμμη κτλ κτλ κτλ τωρα αυτη η απατη, θα το παω μεχρι τελους μεχρι να τους σκισουν να φανε προστιμο θα κανω οτι μπορω. :evil:
175479

sdikr
12-10-16, 13:47
Κάποια στιγμή υπήρχε προσφορά που ήταν οι πρώτοι 12 μήνες σε διαφορετική τιμή, το έλεγε και η διαφήμιση τότε, με μικρά μεν γράμματα αλλά το έλεγε.



* Η προσφορά ισχύει για 24μηνη διάρκεια συμβολαίου σε συνδρομητές κινητής WIND, σε διαφορετική περίπτωση η τιμή διαμορφώνεται στα 20,00€ για τον πρώτο χρόνο και σε 25,00€ για τον δεύτερο χρόνο.

Chryssostomos
12-10-16, 13:50
Δεν εχω σελιδα με τιμες μονο η τελευτεα εχει καποιες τιμες, η οποια δεν λεει κατι τετειο, ουτε πουθενα στο συμβολαιο που εχω το διαβασα ολο, επικοινωνησα μαζι τους μεσο τις φορμας επικοινωνιας και τους ειπα οτι δεν το γραφει πουθενα στο συμβολαιο και οτι η διαφημηση τους στο site ειναι παραπλανιτικη και τους απειλησα οτι εαν δεν αλλαξουν να το κανουν οπως ηταν η χρεωση θα τους καταγγειλω στην ΕΕΤΤ και στην Προστασια του καταναλωτη, και τα 2 ευρω τα κοροϊδιστικα που μου ειπαν για εκπτωση στο τηλ εαν θελουν να την κανουν στα 26 που πληρωνα με την παλια τιμη, και σημερα μου ηρθε μηνυμα στο κιν οτι επεξεργαζονται το αιτημα μου και οτι θα ερθουν σε επαφη, ΟΙ ΒΛΑΚΕΣ κουτοπονηροι λαμογια μου εχουν κανει την ζωη μαυρη με αυτο το ιντερνετ προβληματα στην γραμμη κτλ κτλ κτλ τωρα αυτη η απατη, θα το παω μεχρι τελους μεχρι να τους σκισουν να φανε προστιμο θα κανω οτι μπορω. :evil:
175479

Δεν αμφιβάλω στο ότι δεν το γράφει,αλλά εμένα και στο τηλέφωνο μου το είχαν πει,και είχε και μια σελίδα που έλεγε αναλυτικά τις χρεώσεις.
Εκεί το έγραφε ξεκάθαρα πως τον δεύτερο χρόνο θα είναι +5ευρώ.

eno1
12-10-16, 15:48
Δεν αμφιβάλω στο ότι δεν το γράφει,αλλά εμένα και στο τηλέφωνο μου το είχαν πει,και είχε και μια σελίδα που έλεγε αναλυτικά τις χρεώσεις.
Εκεί το έγραφε ξεκάθαρα πως τον δεύτερο χρόνο θα είναι +5ευρώ.

Το δικο μου το εψαξα καλα βγηκανε τα ματια μου να το διαβαζω δεν περιειχε κατι τετειο οτι τον δευτερο χρονο θα ειναι +5ευρω, και στο τηλ μου ειπαν οτι υπαρχει στο συμβολαιο μεχρι και την μαγνητοφωνημενη συνομιλια θα τους ζητησω, κατσε να δω τι θα μου πουν οταν με παρουν δεν τους αφηνω ετσι γιατι μου εχουν κανει την ζωη μαυρη τα λαμογια.

- - - Updated - - -


Πήγαινε σε ένα κατάστημα να σου δείξουν που το γράφει. Αν δεν το γράφει κάνε στο κατάστημα αίτηση επιστροφής της λάθος χρέωσης

Δεν εχω καμια διαθεση να χαλαω βενζινα και χρονο να τρεχω στο καταστημα τους να χαλαω και τα νευρα μου, αρκετα εβγαλα τα ματια μου να το διαβασω, αλλα και να το εγραφε που δεν το γραφει δεν μου το ειπε κανεις αλλιως θα πηγαινα σε αλλη εταιρια! Και στην σελιδα τους δεν το γραφει ουτε το εγραφε πουθενα (εκτος και εαν ειναι καπου κρυμενο) αυτο ειναι παραπλανηση του καταναλωτη πιστευω οτι εχουμε και εμεις καποια δικαιωματα η ΕΕΤΤ & Προστασια του καταναλωτη θα βρουν την λυση.. Αλλα εγω ουτε 0,01 cent δεν τους δινω παραπανω.

- - - Updated - - -


Κάποια στιγμή υπήρχε προσφορά που ήταν οι πρώτοι 12 μήνες σε διαφορετική τιμή, το έλεγε και η διαφήμιση τότε, με μικρά μεν γράμματα αλλά το έλεγε.

Δεν υπαρχει πουθενα δεν ξερω εαν υπηρχε εκεινο το χρονικο διαστημα αλλα το ειχα ψαξει τοτε και δεν ειχα δει κατι τετειο ουτε εχω ενημερωθει προφορικα ουτε το συμβολαιο μου γραφει κατι τωρα με βαζεις σε υποψιες να το ξαναδιαβασω... Θα το παω μεχρι τερμα και εαν δεν βρω ακρη δεν βλεπουν ουτε cent απο εμενα και και παω στον ΟΤΕ να ηρεμησω.

nyannaco
12-10-16, 15:48
... αρκετα εβγαλα τα ματια μου να το διαβασω, αλλα και να το εγραφε που δεν το γραφει δεν μου το ειπε κανεις αλλιως θα πηγαινα σε αλλη εταιρια!Επί της αρχής δεν έχεις άδικο, αλλά στο συγκεκριμένο σημείο έχεις. Είναι υποχρέωσή σου να διαβάζεις κάτι πριν το υπογράψεις, κι αν το γράφει και το έχεις υπογράψει το "δεν μου το είπε κανείς" δεν στέκεται.

eno1
12-10-16, 15:56
Επί της αρχής δεν έχεις άδικο, αλλά στο συγκεκριμένο σημείο έχεις. Είναι υποχρέωσή σου να διαβάζεις κάτι πριν το υπογράψεις, κι αν το γράφει και το έχεις υπογράψει το "δεν μου το είπε κανείς" δεν στέκεται.

Το συμβολαιο ειναι 10 σελιδες συνολο στις 8 ειναι η υποχρεωσης κτλ, εαν διαβασεις 8 σελιδες προσεκτικα μην σου ξεφυγει τιποτα, ε θες λιγη ωριτσα και καπου να κατσεις, που στο καταστημα τους στο ορθιο ? η μετα που το εκανα σπιτι, δεν αγορασα ουτε πουλησα οικοπεδο που να ξερουμε οτι κανουν τετειες λαμογιες, επισης μετα απο μια μικρη αναζητηση που εκανα εχουν κανει πολλα η συγκεκριμενη εταιρια και ειδα οτι σε ατομα που ειχαν το ιδιο με εμενα εστιλαν μειλ και τους ξαναγυρισαν στην ιδια τιμη, δεν ξερω εαν το εγραφε το συμβολαιο τους η οχι, αυτο που ξερω ειναι οτι εξαπατουν και παραπλανουν τον καταναλωτη οπως και να εχει εγω δεν τους πληρωνω τιποτα παραπανω απο αυτα που ξερω που ειμουν ενημερος οτι εχω υπογραψει, ασχετο οτι εδω και 1 χρονο μονο 2 φορες εχει ερθει ο λογαριασμος 25,98 ολες τις αλλες πανω απο 40 (απο δικες μου χρεωσεις και τηλ) δεν ειναι το θεμα το οικονομικο ειναι οτι αισθανομαι εξαπατημενος και ειμαι.

mike_871
12-10-16, 19:24
Ετσι ηταν το ειχε στα ψιλα γραματα οτι τα 20 ευρω ειναι για 12 μηνες και μετα η τιμη διαμορφονεται στα 25 ευρω.
Απλο κολπο για πωλησεις,νομιμο αλλα ανηθικο και πονηρο

Chryssostomos
12-10-16, 19:31
175490
έψαξα και βρήκα το συμβόλαιο.
Είχε και αυτή τη σελίδα μέσα.

eno1
13-10-16, 05:35
175490
έψαξα και βρήκα το συμβόλαιο.
Είχε και αυτή τη σελίδα μέσα.

Σ'ευχαριστω νασε καλα, εμενα εχει μονο αυτην που ποσταρα ποιο πανω και δεν αναγραφει πουθενα κατι οπως στο δικο σου οτι αλλαζει μετα τους 12μηνες.

- - - Updated - - -


Ετσι ηταν το ειχε στα ψιλα γραματα οτι τα 20 ευρω ειναι για 12 μηνες και μετα η τιμη διαμορφονεται στα 25 ευρω.
Απλο κολπο για πωλησεις,νομιμο αλλα ανηθικο και πονηρο

Στο δικο μου δεν γραφει κατι τετειο σιγουρα ομως και θα τους στεναχωρησω, αλλα και να εγραφε ο καλος υπαλληλος τις WIND επρεπε να μου το πει τι υπογραφω και σε καθε πελατη, οπως πολλοι ειναι αυτοι που εχουν παραπονεθει για τιν WIND για αυτες τις λαμογιες, δεν θα τους αφησω να περασει ετσι ομως.

sakis.kom
14-10-16, 16:38
Οι διαφορετικές τιμές για τα 24μηνα συμβόλαια ισχύουν. Αυτό το κάνουν ώστε να μπερδευόμαστε, αλλά και για να φαίνεται πως συνεχώς μας δίνουν κάποια έκπτωση.

1) Αυτές αναγράφονται στο site της WIND και αλλάζουν ανάλογα την περίοδο. Γενικά αλλάζουν τακτικά.
2) Δίνονται ως σελίδα Α4 μαζί με τα συμβόλαια από τους εξωτερικούς συνεργάτες. Και εγώ έχω. Κάποιοι όμως για παραπλάνηση δεν τα δίνουν ή δεν ενημερώνουν.

eno1
14-10-16, 19:01
Οι διαφορετικές τιμές για τα 24μηνα συμβόλαια ισχύουν. Αυτό το κάνουν ώστε να μπερδευόμαστε, αλλά και για να φαίνεται πως συνεχώς μας δίνουν κάποια έκπτωση.

1) Αυτές αναγράφονται στο site της WIND και αλλάζουν ανάλογα την περίοδο. Γενικά αλλάζουν τακτικά.
2) Δίνονται ως σελίδα Α4 μαζί με τα συμβόλαια από τους εξωτερικούς συνεργάτες. Και εγώ έχω. Κάποιοι όμως για παραπλάνηση δεν τα δίνουν ή δεν ενημερώνουν.

Στο συμβολαιο δεν υπαρχει κατι τετειο οποτε ειμαι καλυμμενος νομιζω.

MIKU
19-10-16, 17:34
Τελικά;;;

mike_871
19-10-16, 18:38
Για να μην απανταει μπορει να μπεικε μεσα αχχαχαχαχ

eno1
21-10-16, 16:02
Τελικά;;;

Ακομα δεν με εχουν παρει τηλ... Δεν ξερω τι βημα να κανω.

- - - Updated - - -


Για να μην απανταει μπορει να μπεικε μεσα αχχαχαχαχ

Οχι ακομα :P

- - - Updated - - -

Μολις μιλησα με το (2111883002) καλησπερα μου λενε "σας πηραμε για μια προσφορα, εχεται το πακετο double play εικοσι - εικοσιπεντε μου λεει σωστα?" τις απανταω το double play εχω αλλα τι ειναι το 20 - 25 που μου λες, απανταει 20,99 τον πρωτο χρονο και 25,99 τον δευτερο, οχι κοπελια τις λεω κανεις λαθος και εχω επικοινωνησει με την φορμα επικοινωνιας με εσας διοτι κατι τετειο δεν αναγραφεται στο συμβολαιο μου, και εσεις τωρα τι με πηρατε να ηχογραφησετε να λεω ναι εχω αυτο το 20 -25 κανετε τους εξυπνους η να δεχτω την προσφορα σας "κατι για αριθμo wind ειπε" οποτε για αριθμο ηταν η προσφορα, οχι σας πηραμε για προσφορα κτλ, τις λεω εκατσα διαβασα το συμβολαιο σελιδα σελιδα προταση προταση και δεν αναγραφη πουθενα κατι τετειο, μου λεει με το καταστημα με τον πωλητη που κανατε το συμβολαιο επικοινωνησατε, τις ειπα οτι επικοινωνησα μεσο φορμας αναφορας με τιν wind και δεν εχω απολυτος κανενα λογο να επικοινωνησω με καποιον αλλον εφοσον δεν ειναι δικο μου σφαλμα, και οτι κανουν παραπλανιτικες διαφημισεις κτλ κτλ φωρτοσα λιγο εχε χαρη που ηταν γυναικα, και πως ΕΑΝ δεν επικοινωνησει το αρμοδιο τμημα μαζι μου συντομα θα απευθυνθω στην ΕΕΤΤ και στον συνηγορο του πολιτη και ας τα βγαλουν περα μαζι τους.. Απογοητευμενη την ακουσα ναι θα ενημερωσω μου ειπε, καλησπερα και γεια τις απαντησα... :evil::mad::mad::mad::mad:

Μολις τσεκαρα τα e-mail..

Αξιότιμε κύριε **********,

Σε συνέχεια του αιτήματός σας με κωδικό **-*********, παρακαλούμε όπως μας επισυνάψετε το συμβόλαιο που αναφέρει ότι το πάγιο παραμένει σταθερό για 24 μήνες.

Τέλος, θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών υπηρεσιών WIND παραμένει στη διάθεσή σας, έχοντας την δυνατότητα να αποστείλετε γραπτό αίτημα μέσω της ιστοσελίδας μας www.WIND.gr ή επικοινωνώντας στο 1260 (για κινητή τηλεφωνία) και 13800 (για σταθερή τηλεφωνία), 24 ώρες το 24-ωρο και 7 ημέρες την εβδομάδα, για οποιoδήποτε θέμα τεχνικής ή άλλης φύσεως αναφορικά με τις παρεχόμενες προς τους Συνδρομητές μας υπηρεσίες.

Mε εκτίμηση,

MIKU
21-10-16, 20:13
Το εστειλες;

eno1
21-10-16, 23:15
Το εστειλες;

Ναι το εστειλα, πηγα απο καταστημα για να κανω απομαγνητοφωνηση οπως διαβασα σε ενα αλλο θεμα οτι εκανε καποιος και με κοιτουσαν λες και ειμουν εξωγηινος και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κτλ κτλ, δεν τους πηρα τηλ να ζητησω, αλλα το επομενο βημα θα ειναι ο συνηγορος του πολιτη κατσε να δω τι θα απαντησουν τα λαμογια. Νομιζω οτι παρεκτραπικα λιγο απο τα νευρα,
αυτο τους εστειλα,

Για το αιτημα με κωδικο **-********, μου ζητησατε να επισυναψω το συμβολαιο που αναφαιρει οτι το παγιο παραμενει σταθερο για 24μηνες, εγω ξερω τι υπεγραψα τα παιχνιδια λεξεων καντε τα αλλου, εσεις πειτε μου ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ οτι αλλαζει μετα απο 12 μηνες η χρεωση οπως μου ειπατε και τηλεφωνικος, τωρα θα παω και θα ζητησω απομαγνητοφωνηση της συνομιλιας. ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΜΗΝΕΣ!!! Εισαστε ακρως παραπλανητικη οπως και οι διαφημισεις σας και η ιστιοσελιδα σας..! ""Οι περισσότερες περιπτώσεις της παραπλανητικής διαφήμισης υπάγονται στο άρθρο 3 Ν 146/1914"" http://www.valaw.gr/epikairotita/news/paraplanitiki-diafimisi.html

Υ.Γ. Δεν ειναι τα 5 ευρω παραπανω εδω και 1 χρονο μονο 2 μηνες εχω πληρωσει κανονικα ολοι οι αλλοι ειναι 67 -50 -37 και πανω, ειναι οτι δεν εχω υπογραψει κατι τετειο και με τρελενει το γεγονος οτι προσπαθουν να με κλεψουν με εχουν ταλαιπωρησει παρα πολυ! Μπορω να το ανεβασω και εδω το συμβολαιο εαν θελετε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.