PDA

Επιστροφή στο Forum : TELLAS, τα χαπια μου.....



anzac
07-05-07, 19:36
19/03 αποφάσισα να ενταχθώ μετα την επιτυχημένη κοροϊδία της Off, στην ΤρΕΛΛΑΣ.

Όλα έδειχναν πως θα πήγαιναν καλά. Ο Οτέ βρήκε ΑΜΕΣΑ πορτα κλπ κλπ. Αρχισα όμως να ανιχνεύω λάθη, το ένα μετά το άλλο.

Αρχικα κατεβασα και συμπλήρωσα την αίτηση μου.Πρίν την στείλω συμπτωματικά με περνει ενας απο τις πωλησεις τους και κάνουμε μαζί την αίτηση και τηλεφωνικα. Μετά μου στέλνουν τον courier για να παραλάβει (ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΑ) την αιτηση που εγραψα με τα χερακια μου.

Ηταν ομως τυπωμενη και ετοιμη απο κομπιουτερ, ειδα τα βασικα και την υπεγραψα και εφυγε ο καλος κουριερ.

Ο Σαινης ομως μου ειχε δηλωσει οτι θελω STATIC και οτι ειχα γραμμή PSTN (ok το 2ο ελάχιστης σημασίας)

Στείλε φαξ-επιβεβαιωσε οτι πηραν φαξ-χαθηκε φαξ-ξαναστειλε φαξ κοκ.......

21/04 γινεται υ πολυποθητη ΠΛΗΡΗ μεταβαση και εκτοτε το μεγα ΧΑΟΣ

Καποιο 2ο σαινι, πάτησε λαθος κουμπακι και γύρισε την ΤρΕΛΛΑΣ DSL+TEL αιτηση μου σε ΧΡΟΝΟΧΡΕΩΣΗ

Καλώ και εγω στις 22/04 και ρωτώ σαν καλός πελάτης
-Εχει γινει πληρη μεταβαση, που ειναι ο Εξοπλισμος μου?

-ΑΑΑΑΑ, εδω βλεπω οτι εχετε ζητησει χρονοχρεωση, οποτε μαλλον για αυτο δεν σας τον εστειλαν ....

- ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΛΕΕΙΙΙΙΙΙΙ ???????????????? Για δειτε το συμβολαιο μου, ΤΙ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ?

ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΚΛΠ ΚΛΠ, μεινανε αναπαντητα (για πάντα)

Μονο Συγνωμη για το Λαθος μας λαμβανω απο τοτε, αλλα το οτι αυτοι κανανε το λαθος δεν το γραφουν στο συστημα τους και καθε φορα που επερνα να δω τι γινεται ακουγα το ιδιο

-Εχετε ζητησει χρονοχρεωση.......

-Ποτε θα εχω ιντερνετ?
-Σε 10 ημέρες .....
-Να περιμενω και αλλο για δικο σας λαθος?
-Ετσι γινεται γιατι ειναι και ο ΟΤΕ στην μεση

-Δωστε μου μια συνδρομη DEMO να συνδεθω τουλαχιστον να εχω ιντερνετ με Dial-Up
-Δεν γινεται κυριε
-Επακ δεν γινεται?
-Οχι
-Ουτε DEMO ADSL έχετε να μου δωσετε?
-Οχι δεν γινεται
-Βλεπω δεν εχετε καμια διαθεση να διορθωσετε το λαθος σας, λαθος το οποιο πληρωνω εγω!!!!
-Δεν πληρωνετε τιποτα κυριε, δεν υπαρχει χρεωση για κατι
-ΤΟ ΧΡΕΩΝΟΜΑΙ ΣΕ ΜΕΡΕΣ!!!!!

Με τα πολλα με τα λιγα και αφου καθε μερα επαιρνα να δω που βρίσκονται με την ΓΚΑΦΑ τους
και αφου φυσικα προωθησα με ΦΑΞ (με τι αλλο?) στο τμημα παραπονων αλλα και στην ΕΕΤΤ την ΓΚΑΦΑ τους, ερχεται η Παρασκευη 04/05, ημέρα που μου ταξανε πως θα τελειωνε το μαρτυριο μου και θα ειχα κυκλωμα και εξοπλισμο.

ΑΜ ΔΕ!

Ξανα μανα τηλεφωνο, και ζηταω επωνυμα τον κυριο που μου εταξε πως την Παρασκευη θα τα ειχα ολα.
!Αφαντος!
Τι ειναι σε αλλο τμημα (πωλησεων)
Τι ειναι απογευματινη βαρδια
Τι σχολασε
Τι θελετε να του αφησετε καποιο μηνυμα.......(ποτε δεν με καλεσε)
οποτε αναγκαστικα και μη, επρεπε να πω (ΞΑΝΑ) τι θελω σε εναν ακομα

-Που ειναι ο Εξοπλισμος μου ΟΕΟ?
-ΑΑΑΑαααα, το αρμοδιο τμημα εχει κλεισει και δεν δουλευει Σαββατοκυριακο.

Ποιος ειδε τον ΘΕΟ και δεν τον φοβηθηκε
Η συγκεκριμενη κυρια θα με θυμαται για πολυ καιρο μετα απο το καψονι που της εκανα
Το τι ακουσε δεν περιγραφεται............
Μετα απο κανα 30-40λεπτο αφου ειχε φρικαρει , την αφησα στον πονο της αφου μου εδωσε φυσικα ενα κατι , μια demo dial up βρε με ΕΠΑΚ TρΕΛΛΑΣ......κατι ειναι και αυτο !!!

Σημερα Δευτερα 07/05 μια απο τα γΙΔΙΑ.
Το αρμοδιο τμημα εχει ενημερωθει και θα σας καλεσει για να κλεισετε ραντεβου.

ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ
2ος γυρος (οχι εκλογων στην Γαλλια....) και αρχιζω να παιρνω ρεβανς
Θα με θυμαται και αυτός και αρκετο καιρο

Κορυφαια στιγμη της ρεβανς:

-Εσεις Ιντερνετ ΕΧΕΤΕ ?
-Οχι δεν ειμαι χρήστης
-Ηρωίνης ?
Α ! ΧΑΝΕΤΕ. Να παρετε ΤΕΛΛΑΣ. Εχει πολύ καλές προσφορές και έχετε την γραμμή σας στην ωρα σας......και φυσικα ΦΟΒΕΡΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ......ΑΜ ΠΩΣ!

Τωρα πια περιμενω το αρμοδιο τμημα να ενημερωσει τον αρμοδιο να βρει ενα αρμοδιο παπακι, να παραλαβει τον αρμοδιο εξοπλισμο και να μου τον φερει οταν κρινει το αρμοδιο προγραμμα παραδωσης τους και φυσικα αφου με καλεσουν απο το αρμοδιο ΤΣΙΓΓΟΥΝΟ-ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ τμημα για να κλείσουμε ραντεβου......

Η συνεχεια επι της οθονης...

lampros
07-05-07, 21:19
Φίλε μου να σου πω ότι είσαι άτυχος όπως και άλλοι βέβαια, όχι όμως οι περισσότεροι. Το μόνο που εγώ είχα να αντιμετωπίσω ήταν μια τρίμηνη καθυστέρηση και τίποτα άλλο. Το κέντρο εξυπηρέτησης της Τελλάς ήταν εξυπηρετικότατο. Συμβαίνουν ειδικά στις αρχές μιας τέτοιας προσπάθειας. Απλά είσαι άτυχος.

slazaroy
14-05-07, 20:24
Εδώ θα πρέπει να σας πω και εγώ την ιστορία μου,

είμαι παλιός συνδρομητής της ΤΕΛΛΑΣ και έως τώρα δεν είχε παρουσιαστεί κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα..

Έλα μου ντε όμως που μου τηλεφωνούν από κάποιο άγνωστο νούμερο κινητού (είναι στη διάθεση όποιου μου το ζητήσει) και μου λεν με ύφος ότι έχω κάποιο υπόλοιπο και χρειάζεται να το εξοφλήσω γιατί αλλιώς θα κινηθούν άμεσα όλες οι "νόμιμες διαδικασίες".
Αρχικά για να είμαι ειλικρινής μου φάνηκε ότι η κλήση ήταν φάρσα και ζήτησα τα στοιχεία αυτού που με καλεί για να καταλάβω τι γίνεται.

Τελικά προέκυψε ότι είχα καθυστερήσει 15 ημέρες την πληρωμή του λογαριασμού ( το είχα αμελήσει-ξεχάσει επειδή έλειπα σε ταξίδι στο εξωτερικό).

Οι υπάλληλοι βέβαια θεώρησαν ότι είναι συνετό να μου τηλεφωνήσουν όταν έπινα με τους φίλους μου τον καφεδάκο μου και να με αναστατώσουν με άσχημο τρόπο, ενώ εύκολα θα μπορούσαν απλώς να μου θυμίσουν το γεγονός και να τελειώσει το θέμα εκεί. Μάλιστα χρειάζεται να τονίσω ότι όταν τους είπα ότι έκανα λάθος και θα φροντίσω να το διορθώσω όσο το δυνατόν ποιο άμεσα μου είπαν ότι ξέρουν ότι δε πρόκειται να τον πληρώσω!!!

Η συγκεκριμένη τους κίνηση μου φάνηκε ότι ήταν κατ'ελάχιστον άστοχη διότι θεωρούσα τον εαυτό μου καλό και παλιό πελάτη τους.

Κατόπιν τούτου, εσείς που πρόκειται να κάνετε νέα σύνδεση με ΤΕΛΛΑΣ, καλό είναι λάβετε υπόψη σας ότι από οργάνωση δε πάμε και τόσο καλά πράγμα που ίσως να μην είναι τόσο σοβαρό αλλά σίγουρα μπορεί να δημιουργήσει απογοητευμένους πελάτες...


Με εκτίμηση,
Σταύρος

evans1
14-05-07, 21:00
Εδώ θα πρέπει να σας πω και εγώ την ιστορία μου,

είμαι παλιός συνδρομητής της ΤΕΛΛΑΣ και έως τώρα δεν είχε παρουσιαστεί κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα..

Έλα μου ντε όμως που μου τηλεφωνούν από κάποιο άγνωστο νούμερο κινητού (είναι στη διάθεση όποιου μου το ζητήσει) και μου λεν με ύφος ότι έχω κάποιο υπόλοιπο και χρειάζεται να το εξοφλήσω γιατί αλλιώς θα κινηθούν άμεσα όλες οι "νόμιμες διαδικασίες".
Αρχικά για να είμαι ειλικρινής μου φάνηκε ότι η κλήση ήταν φάρσα και ζήτησα τα στοιχεία αυτού που με καλεί για να καταλάβω τι γίνεται.

Τελικά προέκυψε ότι είχα καθυστερήσει 15 ημέρες την πληρωμή του λογαριασμού ( το είχα αμελήσει-ξεχάσει επειδή έλειπα σε ταξίδι στο εξωτερικό).

Οι υπάλληλοι βέβαια θεώρησαν ότι είναι συνετό να μου τηλεφωνήσουν όταν έπινα με τους φίλους μου τον καφεδάκο μου και να με αναστατώσουν με άσχημο τρόπο, ενώ εύκολα θα μπορούσαν απλώς να μου θυμίσουν το γεγονός και να τελειώσει το θέμα εκεί. Μάλιστα χρειάζεται να τονίσω ότι όταν τους είπα ότι έκανα λάθος και θα φροντίσω να το διορθώσω όσο το δυνατόν ποιο άμεσα μου είπαν ότι ξέρουν ότι δε πρόκειται να τον πληρώσω!!!

Η συγκεκριμένη τους κίνηση μου φάνηκε ότι ήταν κατ'ελάχιστον άστοχη διότι θεωρούσα τον εαυτό μου καλό και παλιό πελάτη τους.

Κατόπιν τούτου, εσείς που πρόκειται να κάνετε νέα σύνδεση με ΤΕΛΛΑΣ, καλό είναι λάβετε υπόψη σας ότι από οργάνωση δε πάμε και τόσο καλά πράγμα που ίσως να μην είναι τόσο σοβαρό αλλά σίγουρα μπορεί να δημιουργήσει απογοητευμένους πελάτες...


Με εκτίμηση,
Σταύρος
Φίλε μου αυτοί πού σέ πήραν ΔΕΝ είναι υπάλληλοι τής ΤρΕΛΛΑΣ,αλλά από εταιρία πού αναλαμβάνει νά τηλεφωνεί εκ μέρους άλλων.Καί άντε,εσύ είχες καθηστερήσει 15 ημέρες.....ΕΜΕΝΑ μέ πήραν γιά νά εξωφλήσω λογαριασμό πού έληγε ΜΕΤΑ από 25 ημέρες....ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ !!!!!!( Γιαυτό καί μέχρι τώρα,απέτρεψα τουλάχιστον 30 φίλους από τό νά γίνουν πελάτες της...)

Gordito
14-05-07, 21:08
Δηλαδη ρε "φιλε" azac εκανες αιτηση 19/3,ενεργοποιηθηκες και σε χαλασανε οι 10 μερες??????????
Ρε φιλε σοβαρα τωρα μας κοροιδευεις? Εισαι ο "εξυπνος"? Εγω εχω κανει αιτηση απο τα Χριστουγεννα και μου λεει η αλλη θα περιμενεις αλλες 30 μερες και βαλε.
ΤΙ να πω εγω?

Kodi
15-05-07, 01:28
Φίλε μου να σου πω ότι είσαι άτυχος όπως και άλλοι βέβαια, όχι όμως οι περισσότεροι. Το μόνο που εγώ είχα να αντιμετωπίσω ήταν μια τρίμηνη καθυστέρηση και τίποτα άλλο. Το κέντρο εξυπηρέτησης της Τελλάς ήταν εξυπηρετικότατο. Συμβαίνουν ειδικά στις αρχές μιας τέτοιας προσπάθειας. Απλά είσαι άτυχος.

Δηλαδη η τριμηνη καθυστερηση δεν ειναι σοβαρο προβλημα???
Μην μας τρελανεις τωρα.Και επιτελους να τους πει καποιος οτι το παραμυθι οτι ο ΟΤΕ φταιει δεν περναει αλλο.Αν θες να λες οτι εχεις ιδιοκτητο δυκτιο πρεπει να μην εξαρτασαι καθολου απο τον ΟΤΕ και οχι να περιμενεις ποτε 8α σου νοικιασει ο ΟΤΕ γραμμες και πορτες.

Οταν λες ιδιοκτητο δυκτιο εμεις οι κοινοι θνητοι καταλαβαινουμε οτι δεν εξαρτασε πλεον απο τον ΟΤΕ....

no_logo
15-05-07, 01:31
19/03 αποφάσισα να ενταχθώ μετα την επιτυχημένη κοροϊδία της Off, στην ΤρΕΛΛΑΣ.



Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.