PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ..ΚΟΥΝΑΩ ΤΟ ΜΑΝΤΙΛΙ



Salvador
10-10-04, 04:30
ρε σεις τι γινετε με την ΤΕλλας?? :twisted:
Τελευταια δεν ειμαι ενεργος χρηστης στο φορουμ αλλα παντα μπενω στην κεντρικη σελιδα του ADSLGR για να δω μειωσεις,εξελιξεις και τα σχετικα..
ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΛΑΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??Δεν την νοιαζει ο ανταγωνισμος?Θυμαμαι περσι τετοια αποχη που ειχα βαλει DSL ητανε η πιο φτηνη και ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΙΩΣΗ.
Ασε τελευταια που σερνεται και το μονο που ξερει ειναι καθε 10λεπτο να μου αλλαζει ΙΠ..Δηλαδη αυτην την δουλεια θα κανω ολην την ωρα ,θα καθομαι πανω απο το DC++ για να γραψω την καινουρια IP?
Δεν μπορει ρε γμτ καποιος θ'ακουει απο την εταιρεια.Αν δεν γινουνε μειωσεις μεστην βδομαδα ..εχω παρει τον μπουλο και παω forthnet,vivodi.

sdikr
10-10-04, 05:00
τι κάθεσαι;
αλλάξε τους τώρα έτσι θα το καταλαβουν

party-pooper
10-10-04, 09:03
salvador ελα και εγω tellasitis ειμαι λοιπον εστειλα στις 28 τη φορμα ακυρωσης συνδρωμης και λενε οτι την πηρανε στις 28 αλλα στις 5 του μηνα ημαρτον απο αυτο και μονο καταλαβαινεις την οργανωση που επικρατει εκει μεσα... :roll: βεβαια δε το συζηταω η τελλας καλη μουφα.Μεχρι τωρα εχω δοκιμασει φορθνετ και εχο μεινει ικανοποιημενος οταν βαλω θα σου πω και τις εντυπωσεις :wink:

djjohnny
10-10-04, 09:35
ρε παιδια αναγκαστικα θα κανει μειωσεις λογω ανταγωνισμου!!εγω ειμαι 1 χρονο με τελλας και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!τωρα να την αλλαξω για 5-10 ευρω?αντε και βαζω αλλον isp αν κανει μειωσεις μετα η τελλας θα ξανααλλαξω??αυτην την δουλεια θα κανω συνεχεια???τωρα αν καποιος δεν ειναι ευχαριστημενος σε αλλα πραγματα καλως θελει την αλλαγη isp!! :D φιλικα :D

NoNaGoN
10-10-04, 10:09
τωρα να την αλλαξω για 5-10 ευρω?

Εσένα προσωπικά μπορεί να μην σε απασχολεί αυτη η μικρή διαφορά, όμως για άλλους είναι σημαντική(για κανε ένα λογαριασμό να δείς πόσα λεφτά χαλάς για dsl μέσα σε ένα χρόνο)

αντε και βαζω αλλον isp αν κανει μειωσεις μετα η τελλας θα ξανααλλαξω??αυτην την δουλεια θα κανω συνεχεια???
Ναί, λες και έγιναν πολλές μειώσεις το τελευταίο διάστημα....και στην τελική οι χρήστες ότι τους συμφέρει κοιτάνε.

Πάντως εάν αλλάξω isp(εάν; :twisted: )με βλέπω για forthnet ή vivodi.

djjohnny
10-10-04, 10:52
φυσικα και ο καθε χρηστης θα κοιταξει το συμφερον του ...αλλα οπως οταν διαλεξαμε την τελλας τοτε για τις καλυτερες τιμες αξιζει ισως να περιμενουμε λιγο να δουμε αν θα κανει μειωσεις και τι μειωσεις θα κανει!!!

ALiTiS
10-10-04, 11:21
Προφανώς δεν έχετε καταλάβει πως ότι κερδίσατε με τις χαμηλές τιμές όταν πρωτοξεκινήσατε στη TELLAS σας τα ρουφάνε τώρα 8)

elias24
10-10-04, 11:29
Πιθανόν το δίκτυό τους να χρειάζεται αναβάθμιση και να μην κατεβάζουν τιμές πριν την κάνουν, προς αποφυγή υπερφόρτωσης.

Πάντως απο πέρσι το καλοκαίρι, τις καλύτερες μέσες τιμές σε σύνδεση αορίστου τις έχει η ACN. Και με δεδομένο ότι η ποιότητα της σύνδεσης είναι "bottlenecked" απο το DSLAM, (τουλάχιστον στη δική μου περιοχή) το ποιος είναι φθηνότερος ISP το έχω #1 κριτήριο επιλογής

ogenikos
10-10-04, 12:02
Και βέβαια πρέπει να αλλάξετε πάροχο για 5-10 ευρώ γιατί αν δεν το κάνετε, μειώσεις η TELLAS δεν κάνει που να χτυπιέστε σαν χταπόδια.
Το ίδιο συμβαίνει και με τον ΟΤΕ, αν μερικά κορόϊδα πληρώνουν τα φουσκωμένα τιμολόγια που τους πασσάρουν, μαλάκες είναι να κατεβάσουν τις τιμές;
Το έχουμε ξαναπεί χιλιάδες φορές ότι η μόνη δύναμη του καταναλωτή είναι η δυνατότητα επιλογής...

ALiTiS
10-10-04, 12:08
ετσι..ετσι

djjohnny
10-10-04, 12:16
:D καλα ντε :lol: μη βαρατε!!! απλως ειπα να κανουμε λιγο υπομονη!!!ουτε εμενα μου περισσευουν 10 ευρω! :P

ALiTiS
10-10-04, 12:22
α ειπα μηπως.. :twisted:

whiteman7
10-10-04, 14:30
εγώ είμαι ευχαριστημένος και από υπηρεσίες και από ταχύτητες (το οτι κλείδωσαν τα dslam οι οτετζήδες δεν φταίει η τελλάς)

οπότε για 5 ευρώ δεν αλλάζω isp

Salvador
10-10-04, 16:53
καλα λες ρε whiteman.τωρα που το σκεφτομαι ας κανει και αυξησεις η Τελλας γιατι εχει καλες υπηρεσιες.Αλλα 10 ευρω χαλαρα να τα σταξουμε.Τωρα για 5-10 ευρω κανεις ετσι? :roll:

ALiTiS
10-10-04, 16:59
επ :twisted:

Salvador
10-10-04, 17:20
επ :twisted:

ίδαυρος...? :roll:

blizard
10-10-04, 17:45
τωρα να την αλλαξω για 5-10 ευρω?αντε και βαζω αλλον isp αν κανει μειωσεις μετα η τελλας θα ξανααλλαξω??αυτην την δουλεια θα κανω συνεχεια???
Πόσο σε καταλαβαίνω...κανονικά η αλλαγή Isp δεν θα έπρεπε να είναι και μεγάλο ζήτημα, αλλά κάποιοι ISP έχουν φροντίσει να μετατρέψουν σε ψυχολογικό "σπάσιμο νευρων" την όλη διαδικασία, να μην πω και μαρτύριο.

Εχω αλλάξει 4 ISP και είχα σκοπό να το κάνω συνέχεια, αλλά η εμπειρία μου με TELLAS κυρίως και Vivodi μετά, μου έκοψαν εντελώς την όρεξη και δεν ασχολούμε πλέον για μικρό προβλήματα ή για διαφορά 5-6 ευρώ.

ALiTiS
10-10-04, 18:00
στη vivodi ειναι πανευκολο. στελνεις 1 e-mail και τελος του μηνα παπαλα η συνδεση.

sdikr
10-10-04, 18:17
στη vivodi ειναι πανευκολο. στελνεις 1 e-mail και τελος του μηνα παπαλα η συνδεση.

φυσικά αν το λάβουν!! :twisted:

ALiTiS
10-10-04, 18:26
:wink:

George978
10-10-04, 18:29
παρε τηλεφωνο καλυτερα, απο οσα ακουγα περι του helpdesk της βιβοντι ΟΛΑ ηταν ψεματα. Ειναι αψογοι ρε τι να λεμε τωρα και παντα με βοηθανε με αποτελεσμα , οχι μοιρολατρικες μλκιες οπως οι αλλοι. Φυσικα παιζει ρολο και πως τους μιλατε

JohnJ
10-10-04, 19:47
Εγώ το κούνησα το μαντήλι!! Την έκανα για Forthnet 384 με 19,75 Ευρώ/Μήνα με την προσφορά που είχε στην Infosystem!! Τα 34 ευρώ που έδινα Tellas πραγματικά ήταν κοροιδία τον τελευταίο καιρό και εγώ δεν είμαι κορόιδο να δίνω 14 euro παραπάνω κάθε μήνα! Ciao ciao Tellas...

arial
10-10-04, 20:46
Σχετικα με το helpdesk της tellas να σας πω την ιστορια μου ...

Ειχα μια φορα προβλημα σχετικα με την συνδεση μου,πηρα τηλ το τηλεφωνικο τους κενδρο , την τεχνικη εξηπυρετηση συγκεκριμενα... Παρασκευη μεσημερι ολα αυτα που θα επρεπε κανονικα καποιος τεχνικος να ειναι στην θεση του.. και μου ειπαν πως δεν υπαρχει κανεις διαθεσιμος τεχνικος αυτη τη στιγμη.. και να ξαναπαρω παλι το απογευμα...

Dslmaniac
10-10-04, 22:03
Εγώ την κάνω πάω για vivodi...Άντε γεια.

George978
10-10-04, 22:05
Εγώ την κάνω πάω για vivodi...Άντε γεια.

και καλα θα κανεις :D

NoNaGoN
11-10-04, 16:09
Ίδωμεν κυρίες και κύριοι...εκτός και αν θέλει και η tellas να καταντήσει σαν τον οτε :P
Γιατι δεν πήρε και λίγα αυτό τον χρόνο απο τις συνδέσεις.. :roll:

suffo
11-10-04, 18:38
Πήρα τηλέφωνο στην tellas, ρώτησα πότε θα κάνουν μείωση τιμών, μου λέει δεν έχει ειπωθεί κάτι τέτοιο και δεν σκοπεύουν να κάνουν...τώρα αυτή τη στιγμή τεστάρω μια demo σύνδεση της forthnet και ύστερα της vivodi, και όποια μου κάνει καλύτερα, πήρα δρόμο! :evil:

Salvador
11-10-04, 18:56
για δωσε τα αναλογα τηλεφωνα suffo για τις demo συνδεσεις να μην ψαχνομαι.Εκτος και αν γινεται μεσω ιντερνετ οποτε καλυτερα.

suffo
11-10-04, 19:11
801-100 9000 ή 211-100 9000
μόνο όνομα και τηλέφωνο θα σου ζητήσουν :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.