PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθυστέρηση νέας σύνδεσης στην Λάρισα



t_p
14-10-16, 13:51
Καλησπέρα,

Έχω κάνει αίτηση εδώ και ένα μήνα για νέα σύνδεση ( ομιλία + 24mb internet) στο κέντρο της Λάρισας, 200 μέτρα από το τκ της Μανδηλαρά. Μετά από ενοχλήσεις μου, μου έστειλαν μήνυμα ότι καθυστερούν λόγω διαθεσιμότητας. Όλες οι εταιρείες στα site τους μου δίνουν διαθεσιμότητα.

1.Υπάρχει περίπτωση να οφείλεται στην wind ή όλες οι εταιρείες θα έχουν το ίδιο πρόβλημα;

2. Υπάρχει περίπτωση η COSMΟΤΕ να έχει καλύτερη διαθεσιμότητα έναντι των άλλων εταιρειών;

3. Μπορώ να ακυρώσω την αίτηση και να αποτανθώ σε άλλη εταιρεία, χωρίς κανένα penalty από την WInd;

4. Εάν ζητήσω vdsl, υπάρχει περίπτωση να υπάρχει καλύτερη διαθεσιμότητα;

5. Περισσότερο χρειαζόμαστε την γραμμή για το internet. H διαθεσιμότητα του internet μπορεί να είναι ανεξάρτητη από την φωνή, ώστε τουλάχιστον να ζητήσω σε πρώτη φάση την ενεργοποίηση του;

Ευχαριστώ.

sakis.kom
14-10-16, 17:04
1) Αν έχουν συμπληρωθεί από εσένα όλα τα χαρτιά σωστά, και από την WIND έχουν περαστεί στο σύστημα όλα σωστά, τότε πιθανόν υπάρχει κάποια καθυστέρηση "από κάποιον" "σε κάτι".
Μπορεί και οι άλλοι να λένε διαθεσιμότητα και να έχουν την ίδια καθυστέρηση.

2) Ίσως, γιατί οι ίδιοι χειρίζονται το δίκτυο τους.

3) Φυσικά. Πας σε ένα κατάστημα WIND και στέλνουν FAX ακύρωσης. Σου δίνουν και απόδειξη για το παραπάνω. Η διαδικασία είναι απλή και δωρεάν.
Να έχεις μαζί σου και την ταυτότητα σου. Αν η αίτηση είναι σε άλλο όνομα χρειάζεται να είναι παρόν και ο ίδιος.

4) Όχι. Για να υπάρχει VDSL πρέπει να υπάρχει και ενεργή γραμμή. Είναι το ίδιο πράγμα. VDSL δεν δίνουν και δεν μπορείς να αιτηθείς, αν δεν έχεις ήδη ενεργή γραμμή.

5) Όχι, ισχύουν και εδώ τα ίδια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.