PDA

Επιστροφή στο Forum : Έλειψη δικτύου στο Περιστέρι



stroggebouras
18-10-16, 20:43
Καλησπέρα σας,
Μετακόμισα πρόσφατα στο Περιστέρι και συγκεκριμένα στον Άνω Λόφο επί της Τζων Κέννεντυ.
Έκανα μεταφορα γραμμής από Πάτρα και μετά από μία ημέρα μου ήρθε επιστολή που έγραφε ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα ζεύγη χαλκού,
με αποτέλεσμα να μην μπορεί να υλοποιθεί το αίτημα μου. Στον ΟΤΕ που τηλεφώνησα μου είπαν για αναμονή άγνωστο το πόσο.
Με πήρε και η Wind και μου έταξε σε 10 μέρες ότι θα έχω ADSL. Παρόλα αυτά μετά από δύο μέρες με ενημέρωσε ότι δεν είναι δυνατό το αίτημα μου.
Έχετε καμία ιδέα τι παίζει με το ίντερνετ της περιοχής???

gravis
21-10-16, 22:58
δεν ειναι θέμα ιντερνετ, ειναι οτι δεν εχει ζευγος ελευθερο για σενα και για οποιονδηποτε αλλο που παιρνει απο εκεινο το καφαο. Προφανως θα πρεπει να ερθει εργολαβος ,να τραβηξει επιπλεον γραμμες

spsomas
29-10-16, 02:00
Προφανως θα πρεπει να ερθει εργολαβος ,να τραβηξει επιπλεον γραμμες

Τον οποίο τον φέρνει ο ΟΤΕ. Μέχρι τότε ούτε τηλέφωνο ούτε και Ιντερνετ φυσικά.

stroggebouras
02-11-16, 03:30
Και φυσικά ούτε εργολαβος

DSLaManiaC
04-11-16, 15:41
Η περιοχή του Περιστερίου και γύρω (βλέπε Πετρούπολη, Κηπούπολη κλπ) είναι πονεμένη ιστορία.

Με την πρακτικά άναρχη δόμηση που επικράτησε έχει προκύψει μπάχαλο με τις διαθεσιμότητες και τις αποστάσεις απ το κέντρο.

Θέλει 1-2 νέα Α/Κ στην ευρύτερη περιοχή.

Vassilis_X
10-11-16, 12:33
Σύμφωνα με φίλο μου που μένει περιστέρι (Λεωφορος Αθηνών πίσω απο το γαλαξια) έβαλαν χαρτιά για έργα οτε και να μετακινησουν τα οχηματα τους. λογικά περασμα οπτικών ινών.

@ ADSLgr.com All rights reserved.