PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind Προσφορά 2play tablet + καρτοιντερνετ + καρτοκινητό



vasim
22-10-16, 23:24
Πήγα και εγώ και πήρα την σχετική καλοκαιρινή προσφορά του τίτλου.

Όλα καλά μου έστειλαν το ταμπλετάκι, ενεργοποιησα και τις κάρτες και έχω στο ταμπλετ και τηλέφωνο και ιντερνετ. και μου σκάει προχθές ένα μήνυμα που μου λέει ότι πρέπει να ανανεώνω κάθε τρείς μήνες το υπόλοιπό μου με το ελάχιστο ποσό (δηλαδή 5+5 ευρώ = 10 ευρώ κάθε 3 μήνες κατά συνέπεια 40 ευρώ το χρόνο) για ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ των αριθμών των καρτοκινητών.

Αυτό μου το επιβεβαίωσαν τηλεφωνικά.

Το θέμα είναι:

1. Τι καμπάνα είναι αυτή;
2. το συμβόλαιό μου δεν έγραφαν τίποτα για την προσφορά (δεν αναφέρει τίποτα για ταμπλετ και συνδέσεις)

Τι να κάνω; Είναι σωστά που με χρεώνουν σχεδόν 2 πάγια ακόμα το χρόνο για να έχω τις "δωρεάν" υπηρεσίες τους; Που να απευθυνθώ μιας και δεν έχω πουθενά γραμμένο στο συμβόλαιο την προσφορά αυτή; Σε μια ερώτηση που είχα κάνει τηλεφωνικώς παλιότερα για το πού αναγράφεται η προσφορά μου είπαν ότι την εντοπίζουν από έναν αριθμό στο header του συμβολάιου.

Αυτή η χρέωση δεν είναι παρόανομη αφού δεν μου την ανέφεραν κατά τη σύνδεση και μου είπαν "δωρεάν";

rc31
23-10-16, 09:54
Σου είπαν δωρεάν, όχι δωρεάν για πάντα.
Μεγάλη διαφορά και αφού δεν αναγράφεται στο συμβόλαιο δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

vasim
23-10-16, 15:57
Σου είπαν δωρεάν, όχι δωρεάν για πάντα.
Μεγάλη διαφορά και αφού δεν αναγράφεται στο συμβόλαιο δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Και όμως είπαν σε τηλεφωνική επικοινωνία για 24 μήνες

sakis.kom
26-10-16, 12:13
Αυτό το "δωρεάν" το έχουν κάνει για να είναι καλυμένοι αυτοί, φυσικά.
Θέλουμε... δεν θέλουμε... πλέον όλα τα F2G πρέπει να ανανεώνονται κάθε 3 μήνες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.