PDA

Επιστροφή στο Forum : DSL ACCOUNT



imtaf
08-05-07, 09:02
Καλημερα.

Ειμαι Κορινθο και εχω μαγαζι στο Κιατο.Πριν απο κανα μηνα και λιγο παραπανω πηρα conn-x 2048 και το εβαλα στο μαγαζι γιατι το χρειαζομαι για επαγγελματικους λογους.και ρωταω το εξης: αφου εχω dsl account και αν παρω ενα δευτερο router για το σπιτι τι αλλο χρειαζομαι για να μην κανω καινουρια συνδρομη και να εχω ιντερνετ και στο σπιτι?πρεπει απλα να πω στον οτε να μου ενεργοποιησει την γραμμη στο σπιτι να δεχεται dsl?πρπει να πληρωσω καποιο εφαπαξ τελος η θα εχω μηνιαια συνδρομη?η δεν γινεται τιποτα απο αυτα?

συγνωμη που σας πρηζω με ισως γελοιες ερωτησεις αλλα ειμαι λιγο ασχετος ακομα.

ευχαριστω προκαταβολικα.

nxenos
08-05-07, 09:10
Θα πρεπει να εχεις γραμμη dsl και στο σπιτι.Κατα τ'αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα να χρησιμοποιησεις το account σου και στο σπιτι.
Οσο για τα αλλα σου ερωτηματα,ναι,αν βαλεις καινουργια γραμμη dsl στο σπιτι θα πρεπει να πληρωσεις το οποιο ποσο θα πληρωνες για ενεργοποιηση καινουργιας γραμμης γραμμης.

deniSun
08-05-07, 13:01
1) πρέπει να ενεργοποιήσεις μια γραμμή DSL στο σπίτι σου (χωρίς account, μόνο γραμμή)
2) δεν μπορείς να είσαι ταυτόχρονα συνδεδεμένος και στο σπίτι και στο μαγαζί. Όταν είσαι μέσα από το σπίτι θα πρέπει να κλείνεις το modem/router στο μαγαζί και το αντίστροφο.

Αν κάνεις τα παραπάνω κανένα πρόβλημα.
Μπορείς να χρησιμοποιείς τον λογαριασμό σου οπουδήποτε θέλεις με την προϋπόθεση ότι δεν χρησιμοποιείται πουθενά αλλού την ίδια χρονική στιγμή.

bond
08-05-07, 13:28
Μην σκεφτεσαι καν το σκετο ADSL χωρίς καινούριο account. Αν και παράδοξο βγαίνει πολύ πιο ακριβό.
Χαρακτηριστικά σκετη η γραμμη 768 έχει 17,5/μήνα + 40Ε ενεργοποιήση.
Αν πάρεις ας πούμε Conn-x 768, δηλαδή γραμμή και internet, πληρώνεις 18,5/μήνα, γλυτώνεις την ενεργοποίηση, παίρνεις δωρεάν USB modem και έναν εξωτερικό σκληρό 80Gb και δεν χρειαζεται να θυμασαι αν εκλεισες το ADSL στο γραφείο όταν θέλεις να μπεις από το σπίτι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.