PDA

Επιστροφή στο Forum : αύξηση upload cosmote vdsl 50mbps?



stefanosn
28-10-16, 22:30
Καλησπέρα σας,

Θα θελα να κάνω μία ερώτηση μπάς και του έχει τύχει κανενός. Έχω vdsl 50mbps και πιάνω 35 download και 3.7 upload. Σκέφτομαι να πάρω τηλέφωνο τον ΟΤΕ να ρωτήσω αν μπορούν να κάνουν κάτι για να πιάνω 5 στο upload γιατι αυτό με ενδιαφέρει. Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι... το έχει προσπαθήσει κανείς; Οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμήσω. Ευχαριστώ.

babis3g
30-10-16, 15:14
Ηδη πρεπει να δινει 5 mbps στο upload, με το πακετο των 50 mbps ... αλλα πιθανον λογω overhead, αποστασης, ισως cross-talk, εσωτερικη εγκαταση κλπ (διαφοροι λογοι) να κλειδωνεις πιο λιγο

deniSun
30-10-16, 18:17
Καλησπέρα σας,

Θα θελα να κάνω μία ερώτηση μπάς και του έχει τύχει κανενός. Έχω vdsl 50mbps και πιάνω 35 download και 3.7 upload. Σκέφτομαι να πάρω τηλέφωνο τον ΟΤΕ να ρωτήσω αν μπορούν να κάνουν κάτι για να πιάνω 5 στο upload γιατι αυτό με ενδιαφέρει. Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι... το έχει προσπαθήσει κανείς; Οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμήσω. Ευχαριστώ.

Πολύ χαμηλός συγχρονισμός για 50άρα.
Ή κάποιος έκανε την χαζομάρα και σε ενεργοποίησε από κέντρο/καμπίνα ενώ είσαι μακρυά για 50άρα
ή κάποιο καλωδιακό πρόβλημα έχεις.

stefanosn
31-10-16, 19:24
Είμαι συνδεδεμένος στο κεντρο η αλήθεια είναι γιατι δεν υπάρχουν κουτιά στην περιοχή μου αλλα το κέντρο είναι περίπου 500 μετρα μακριά απο το σπιτι...δικαιολογούνται οι ταχύτητες αυτές;

babis3g
31-10-16, 20:39
ανεβασε τα στατιστικα

deniSun
31-10-16, 21:17
Είμαι συνδεδεμένος στο κεντρο η αλήθεια είναι γιατι δεν υπάρχουν κουτιά στην περιοχή μου αλλα το κέντρο είναι περίπου 500 μετρα μακριά απο το σπιτι...δικαιολογούνται οι ταχύτητες αυτές;

Σε αυτή την απόσταση ναι δικαιολογούνται οι ταχύτητες που έχεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.