PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελος αποσυνδεσης και φορητοτητα



HellV1L
29-10-16, 17:10
Ξερει κανενας τι τελος αποσυνδεσης θελει η wind αν αιτηθω φορητοτητα σε αλλο παροχο ?

<<< Κατά τη διάρκεια αορίστου ισχύος της Σύμβασης ο Πελάτης δύναται να καταγγείλει αυτήν αναίτια έπειτα από σχετική ειδοποίηση η οποία
θα λογίζεται ότι θα ισχύει μετά από τριάντα (30) ημέρες από τη λήψη της. Στην περίπτωση αυτή ο
Πελάτης οφείλει να καταβάλει στην Εταιρεία μόνο το τέλος αποσύνδεσης, σύμφωνα με τον
ισχύοντα τιμοκατάλογο της Εταιρείας. Εφόσονο Πελάτης έχει υποβάλλει αίτημα φορητότητας σε

άλλο πάροχο, τότε η φορητότητα υλοποιείται εντός των προθεσμιών που ορίζεται από τους
εκάστοτε ισχύοντες Κανονισμούς της ΕΕΤΤ, χωρίς αυτό να επηρεάζει τις υποχρεώσεις του
Πελάτη έναντι της Εταιρείας βάσει του άρθρου 5.3. Σε περίπτωση που ο Πελάτης καταγγείλει την
παρούσα δίχως να υποβάλλει αίτημα φορητότητας σε άλλο πάροχο, η λειτουργία της τηλεφωνικής γραμμής

του Πελάτη διακόπτεται από την ημερομηνία ισχύος της καταγγελίας και ο αριθμός
του μπορεί να εκ χωρηθεί σε άλλο συνδρομητή μετά την πάροδο περιόδου έξι (6) μηνών από την
ημερομηνία διακοπής της υπηρεσίας.>>>

https://www.wind.gr/files/1/statheri-kai-internet/Residential_Application_User_Terms.pdf


ποιο ειναι ομως το τελος αποσυνδεσης?


Χρονικό διάστημα μέχρι την ολοκλήρωση της 12μηνης διάρκειας της σύμβασης (Σε περίπτωση
πρόωρης
διακοπής από τον πελάτη)
Χρονικό ∆ιάστημα
Κόστος Αποσύνδεσης
Από 12 μήνες έως και 6 μήνες
159,90 €
Από 6 μήνες έως και 5 μήνες
80,00 €
Από 5 μήνες έως και 4 μήνες
66,67 €
Από 4 μήνες έως και 3 μήνες
53,33 €
Από 3 μήνες έως και 2 μήνες
40,00 €
Από 2 μήνες έως και 1 μήνες
26,67 €
Από 1 μήνα έως και 1 ημέρα
13,33 €

εγω ειμαι ΑΟΡΙΣΤΟΥ ομως , εχω περασει 12μηνο...

DSLaManiaC
30-10-16, 17:54
Δεν υπάρχει τέλος αποσύνδεσης σε περίπτωση φορητότητας. Μόνο σε περίπτωση διακοπής ή μετατροπής σε καρτοκινητό.

Αυτά που παρέθεσες είναι τέλη πρόωρης διακοπής που όντως θα χρεωθείς αν σπάσεις νωρίτερα το συμβόλαιο σου. Καθώς είσαι αορίστου δε σε αφορά.

HellV1L
30-10-16, 23:44
Δεν υπάρχει τέλος αποσύνδεσης σε περίπτωση φορητότητας. Μόνο σε περίπτωση διακοπής ή μετατροπής σε καρτοκινητό.

Αυτά που παρέθεσες είναι τέλη πρόωρης διακοπής που όντως θα χρεωθείς αν σπάσεις νωρίτερα το συμβόλαιο σου. Καθώς είσαι αορίστου δε σε αφορά.


σε ευχαριστω παρα παρα πολυ :) :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.