PDA

Επιστροφή στο Forum : Fritzbox 7390 + firm 06.53 + WLAN



gsan
04-11-16, 20:36
Πρόσφατα αναβάθμησα στην 06.53 το 7390 international.
Ολα πήγαν καλά εκτός απο ένα : Το WLAN απενεργοποιείται μόνο του μετά απο μία περίπου ώρα.
Εννοείται ότι τσεκάρισα τις ρυθμίσεις και είναι όλες οκ.
Εχει συμβεί σε κανέναν άλλον αυτό ή εγω είμαι ο μόνος άτυχος?
Πήγα να βρώ downgrade και με έκπληξη διαπίστωσα ότι ο ftp server της AVM μου ζητάει user-pass για να κατεβάσω προηγούμενο firm .
Η μ@λ@κί@ μου βέβαια είναι ότι πήγα και έκανα update σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα απο τότε που βγήκε η καινούρια έκδοση και αυτοί πολλές φορές έχουν αποδείξει ότι δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι όταν βγάζουν αναβάθμιση.

Dr.Sat
11-11-16, 23:35
Factory reset και εκ νέου ρυθμίσεις . Όχι απο το backup που πιθανόν να πάρεις .....

gorath
13-11-16, 23:22
Έχει διαπιστώσει κανείς drops στην ταχύτητα κατά την διάρκεια downloading? Επίσης το web interface είναι πλέον εξεραιτικά αργό. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον? Αυτά μετά από αναβάθμιση στην 6.53...

gorath
24-11-16, 11:09
...επίσης, περίεργες αποσυνδέσεις και μάλιστα δυο-δυο ή τρεις-τρεις μαζί στο καπάκι, έχει παρατηρήσει κανείς?

Dr.Sat
15-12-16, 21:09
Το web interface "βάρυνε" από την 6.50. Κανένα πρόβλημα σε θέματα DSL, μόνο αν βρει γραμμή με πρωτόκολλα που δεν "καταλαβαίνει" πιθανόν να αργήσει να κάνει synch και να κάνει μερικά reboot.

@ ADSLgr.com All rights reserved.