PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΙΔΙΑ HELP!!!



dimitris_p
12-10-04, 00:04
Καλησπερα.ξερει καπιος φιλος της ρυθμισης της otenet με modem jetspeed-520i??εκανα εναν ελεγχο αυτες που εχω εγω (οταν τους πηρα τηλ και μου της ειπαν) με αυτες που εχουν στην σελιδα τους αλλα δεν συφμωνουν.και δεν γνωριζω το γιατι.ανεβαζω 2 φωτο. η πρωτη ειναι αυτα που εχω εγω και η δευτερη απο την οτενετ

Ducklord
12-10-04, 02:13
Αν σου δουλεύει η σύνδεση, δεν βλέπω να έχεις πρόβλημα... ;-)
Το μόνο "παράξενο" είναι το Username που παρουσιάζεται με αστεράκια, σαν... Password, ενώ δεν υπάρχει password! Κατά τα άλλα, το PPPoA και PPPoE, αν είσαι τυχερός και βρίσκεσαι σε κέντρο Intracom, δεν έχει πρόβλημα: παίζουν και τα δύο (απο όσο γνωρίζω). Βέβαια, για εντελώς διαφορετικούς λόγους, ΔΕΝ είσαι τυχερός αν είσαι σε κέντρο Intracom, μα αυτό είναι άλλη υπόθεση! :-)

Για τους DNS servers, σόρυ, δεν θυμάμαι ποιοί είναι της Otenet - μα μάλλον εντάξει είσαι. Καλό είναι τα παραπάνω βέβαια να στα επιβεβαιώσει και κάποιο παιδί απο εδώ που να έχει συνδρομή Οτενέτ - αν και, μάλλον, με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, δεν έχουν... μείνει και πολλοί εκεί!

Φιλικά
Παπιάρχοντας

sdikr
12-10-04, 02:23
τα dns είναι σωστά
αλλά δεν μας είπες το πρόβλημα!

το pppoe vcmux είναι λάθος στην πρώτη εικόνα θα έπρεπε να είναι pppoe lcc

dimitris_p
12-10-04, 15:12
γεια σας. η συνδεση δουλευη.με αυτη μπαινω.προβληματιστικα που εχω αλλες ρυθμησεις εγω απο το σιτε τους γι αυτο σας ρωταο..το user και το pass τα διεγραψα εγω οταν εκανα save την φωτο!
το θεμα με τα DNS, πως εχω αλλα απο αυτα που εχουν στο σιτε τους δε το καταλαβενω βρε παιδια.τωρα σχετικα με το αν ειναι σωστο το pppoe vcmux που αναφερε ο φιλος sdikr ειναι το προβλημα μου.μαλων θα παρω τηλ την otenet na μου τα πουν παλλυ.μια ερωτιση, πως μπορω να καταλαβω σε τι κεντρο ειμαι??

dimitris_p
12-10-04, 17:14
Τελικα πηρα τηλ στο 1242 πρην λιγο.μου τα ειχαν πει λαθος. :x το σωστο ειναι PPPoA VC-Mux και τα DNS τα εκανα ολα 0.Τα περνει αυτοματα μου ειπαν.εκανα ενα τεστ αυτη την στιγμη σε ενα αρχειο και κατεβαζω απο 36,5 - 38kb.ειναι καλη ταχυτιτα για 384/128?.αν και εχω το γνωστο προβλημα αντι 384/128 βλεπω 320/96.περιμενω τηλ απο τεχνικο να δουμε τι θα γινει και μ'αυτο.

enwsitis21
12-10-04, 17:24
Καλησπέρα dimitris_p

Ο τεχνικός και να σου τηλεφωνήσει, δέν θα μπορέσει να σου αυξήσει τη ταχύτητα.Σε γενικές γραμμές καλή σύνδεση έχεις.
Καλά downloads.....

dimitris_p
14-10-04, 15:45
και ομως φιλε μου! πρην 10 λεπτα με πηρε τηλ και με ρωταει τι προβλημα εχω.του εξηγω ρωταει τι modem εχω και μου λεει περιμενε. κιταω και ειδα 355/128.του το λεω και μου απανταει κατσε να κανω αλλο ενα reset!μετα απο το δευτερο reset ηρθε κανονικα. τωρα εχω 384/128! :lol: ολα οκ τωρα.απ οτι φενεται για καπιο λογο μπλοκαρουν τα DSLAM και με ενα reset ερχεται στα ισια του!!! :wink:

@ ADSLgr.com All rights reserved.