PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση του DSLAΜ(?)



SubAngel
12-10-04, 00:45
Είμαι στο DSLAM Δαγκλή στα Κάτω Πατήσια και σήμερα με πληροφόρησαν ότι είναι γεμάτο και δεν έχει πόρτες :cry: (από κανένα παραθυράκι δεν μπορούσαν να με βάλουν? :P ) και πρέπει να περιμένω να γίνει αναβάθμιση. Ξέρετε αν υπάρχει κανένα τηλέφωνο να πάρω να ρωτήσω πότε σκοπεύουν να κάνουν?Γιατί στο 134 δεν ξέρανε..Πόσο καιρό λέτε να περιμένω?Εγώ το κόβω 2-3 μήνες με την τύχη μου :roll:

sdikr
12-10-04, 00:51
Εγώ το κόβω 2-3 μήνες με την τύχη μου

τότε πρέπει να είσαι πολύ τυχερός!!!

Συμβουλή κάνε αίτηση για να πάρεις νουμεράκι waiting list
Και ρίξε και μια ματιά στην vivodi

JOTE
12-10-04, 01:22
καλησπέρα!
όπως έχω πει και παλιότερα την τελευταία πόρτα την πήρα εγώ ,αριθμος τηλεφ.854χχχχ!!! :mrgreen: :mrgreen:
σε συμβουλεύω να ακολουθήσεις την προτροπή του sdikr για να πάρεις σειρά γιατί και εγώ έκανα 2 μήνες να μου την ενεργοποιήσουν αλλά όπως είπες και εσύ μετά από Κανά δυο μηνακια!

SubAngel
12-10-04, 01:47
Δηλ. παίρνω στο 134 και τους λέω να μου πουν σε ποιο νούμερο στη waiting list είμαι?
Ώστε έτσι JOTE ε?Δε θα σε πετύχω στο δρόμο? :twisted: j/k!
Μάλλον έπρεπε να κοιτάξω πρώτα τις διαθεσιμότητες dsl πριν κοιτάξω για σπίτι :P (και έχουν μείνει και οι simpsons στη μέση!) Τι ήθελα και ήρθα Αθήνα?ε?Ε? :P
Και τώρα παιδευόμαστε με την PSTN! (Θα αρχίσω bakc-to-PSTN appreciation thread :lol: )
Anywayz thanx για τις πληροφορίες :)

molotov
12-10-04, 02:56
Γεια σας
Είμαι κι εγώ Κάτω Πατήσια.Αίτηση από 22/9.Στο 134 μου είπαν για μέσα Οκτώβρη.Υπομονή.... :(

mavlok
12-10-04, 12:20
Καλα που προλαβαμε εμεις δηλαδη. :twisted: Σοβαρα παντως, δεν περιμενα οτι ενα χρονο μετα ακομα θα υπηρχαν προβληματα με διαθεσιμοτητες. Με ρυθμους χελωνας λειτουργουν.
Θα σφιξουν καποια στιγμη οι λωκοι αραγε?

ps. Α, και παιδια, ηρεμα με τις αιτησεις στα Πατησια...εχουμε φρακαρει παλι :)

SubAngel
12-10-04, 19:43
Lol mavlok! Έτσι έτσι!Να μάθετε που πήρατε εσεις τις συνδέσεις :lol:
Πήρα σήμερα στο 6115235 ( ή κάτι τέτοιο :P ) και μου είπαν ότι η εγκατάσταση νέου εξοπλισμού είναι προγραμματισμένη για 15/10-1/12 :) Καλά έιμαστε-1,5 μήνα το πολύ!
Και πήρα και στο 134 και μου είπαν ότι ήδη είμαι σε λίστα αναμονής (στο νούμερο 20) αφού δεν ενεργοποιήθηκε η αίτηση που έκανα και ότι θα με καλύψει σίγουρα η αναβάθμιση 8)
Α και να ξέρετε ότι κάποια στιγμή θα "μπουκώσετε" εσείς που έχετε ήδη συνδέσεις!Αυτό θα σημαίνει ότι ενεργοποιήθηκε η δική μου! :lol: :P :twisted: :wink: :guitar :3d :mrgreen:

ps molotov εγώ έκανα αίτηση 24/9 όποτε είσαι λίγο πιο πάνω από μένα στη λίστα αναμονής :) μαζί θα μας τις ενεργοποιήσουν :wink:

molotov
13-10-04, 20:16
ps molotov εγώ έκανα αίτηση 24/9 όποτε είσαι λίγο πιο πάνω από μένα στη λίστα αναμονής :) μαζί θα μας τις ενεργοποιήσουν :wink:


Νοιώθω την ανάσα σου!Είμαι στο νούμερο 19 :lol:

SubAngel
15-10-04, 01:01
Χεχεχε :lol:
Αντε με το καλο να μας ερθουν :guitar

SubAngel
02-11-04, 02:26
YAY!Ενεργοποιήθηκε η DSL σήμερα το πρωί :D
Έχω μείνει πολύ πίσω στα downloads! :P

Κάτι άλλο τώρα. Στην παλιά σύνδεση ήμουν σε intracom DSLAM και συνεπώς είχα Intracom splitter. Τώρα στην καινούρια σύνδεση είμαι σε Siemens DSLAM και απ'ό,τι έχω διαβάσει χρειάζομαι Siemens splitter και ότι το Intracom δεν δουλεύει σε αυτή τη σύνδεση.. Έλα όμως που δούλεύει μια χαρά! :P (Περιμένω σε 1-2 μέρες το καινούριο splitter) Εντάξει δεν είναι πρόβλημα (κάθε άλλο!έχω ταυτόχρονα και τηλέφωνο :) )απλώς μου φάνηκε περιέργο :oops:

PS Το κέντρο δόξα τω Θεώ δεν είναι τίγκα όπως το παλιό και κατεβάζω με 42 ενώ σερφάρω παράλληλα :guitar

WAntilles
02-11-04, 03:40
YAY!Ενεργοποιήθηκε η DSL σήμερα το πρωί :D

Pings χαμηλά στα packets σου και bandwidth στο DSLAM σου...

Της Νέας Σμύρνης το DSLAM είμαι περίεργος να δω πότε θα δεήσουν να αναβαθμίσουν.

soupia
02-11-04, 03:47
Ρε παδιά είναι η ζήτηση πραγματικά τόσο υψηλή που δεν προλαβαίνουν να αναβαθμίζουν ή αυτοί πάνε με ρυθμούς χελώνας;

Σίγουρα είμαστε η τελευταία χώρα στην ευρωπαϊκη ένωση στην δυείσδυση πληροφορικής; Μήπως έγινε κανά λάθος;

@ ADSLgr.com All rights reserved.