PDA

Επιστροφή στο Forum : Το "φάντασμα" της Πέμπτης και το Sportsdevil



giwrgosth
25-11-16, 10:05
Δεν είναι του χαρακτήρα μου οι θεωρίες συνωμοσίας, αλλά είναι η 4η ή 5η Πέμπτη που έχει Europa και έχω τα ίδια συμπτώματα:
Χθες από τις 19.45 μέχρι τις 21.45 είχα 12 αποσυνδέσεις!
Τις προηγούμενες Πέμπτες, πάλι με Europa, είχα πάντα αποσυνδέσεις, τις οποίες δεν είχα μετρήσει, αλλά ήταν αρκετές.
Κοινό χαρακτηριστικό όλων τις περιόδους των αποσυνδέσεων το Kodi με το Sportsdevil ανοιχτό...
Τις αποσυνδέσεις τις βλέπω εύκολα με ένα NAS που έχω και με ειδοποιεί με email σε κάθε αποσύνδεση.
Αν εξαιρέσουμε τις Πέμπτες, τους τελευταίους 5-6 μήνες έχει καταγράψει συνολικά 3 αποσυνδέσεις, με τις δύο από αυτές να είναι διακοπές ΔΕΗ, άρα μιλάμε για μια πολύ σταθερή σύνδεση.
Στην ουσία τρέχοντας το Sportsdevil άρχισαν οι αποσυνδέσεις και κλείνοντάς το σταμάτησαν.
Το Kodi τρέχει και άλλες φορές κυρίως για παιδικές ταινίες κλπ που βλέπουν οι μικρές, χωρίς κανένα πρόβλημα.
Υπάρχει λογική εξήγηση? :hmm:

Andreaslar
26-11-16, 12:16
Αστικός μύθος λέει ότι η forthnet παρακολουθεί τις γραμμές τις για τυχόν διακινησεις κλειδιών νοβα. Να σχετίζεται;
Λίγο άκυρο μάλλον.. Ίσως κάτι παίζει με το kodiκ το plugin.. Είναι απλά ppp αποσύνδεση ή κ πέσιμο της adsl;

giwrgosth
28-11-16, 09:59
Αστικός μύθος λέει ότι η forthnet παρακολουθεί τις γραμμές τις για τυχόν διακινησεις κλειδιών νοβα. Να σχετίζεται;
Λίγο άκυρο μάλλον.. Ίσως κάτι παίζει με το kodiκ το plugin.. Είναι απλά ppp αποσύνδεση ή κ πέσιμο της adsl;
Το θέμα είναι ότι τα παιχνίδια τα έχει ο ΟΤΕ ;)
Το Kodi τι να έχει που να κάνει αποσύνδεση στην adsl? :hmm:
Παίρνω και από wifi, να πω ότι κάτι πάει στραβά με όλα και ρίχνει τη γραμμή από το modem.
Επίσης ξαναλέω πως είναι διαπιστωμένες οι αποσυνδέσεις όπως περιγράφω πιο πάνω και θα το ξαναδώ την επόμενη Πέμπτη πάλι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.