PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ προσφορές



Σελίδες : [1] 2 3

thanasiskes
28-11-16, 13:51
Γεια σας
Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει, κανενα τηλέφωνο του ΟΤΕ για προσφορές.

cranky
28-11-16, 15:30
Μην περιμένεις προσφορά, όσο είσαι πελάτης τους.
Ψάξε για προσφορές άλλων παρόχων, κάνε και μιά αίτηση φορητότητας, και θα σου δώσουν προσφορά μόνοι τους.

Προσοχή, όμως, μήν γίνει γρήγορα η φορητότητα, και βρεθείς ξαφνικά σε άλλο πάροχο.

deniSun
04-12-16, 17:42
Προσφορές ο ΟΤΕ δεν κάνει.
Στην ουσία σου πουλάνε τα πακέτα τους που πιθανόν δεν τα έχεις δει στην ίδια τιμή που τα έχουν.
Άσε που τις περισσότερες φορές, για να μην πω όλες, τους ζητάς προσφορά για douple play και εκείνοι σου δίνουν τιμές για triple ή/και κινητή.

skoupas
05-12-16, 21:55
Δοκίμασε 2106295102.

deniSun
06-12-16, 00:27
Δοκίμασε 2106295102.

Γερμανός;

skoupas
06-12-16, 07:45
Τμήμα προσφορών ΟΤΕ. Όχι Γερμανός.

deniSun
06-12-16, 18:08
Τμήμα προσφορών ΟΤΕ. Όχι Γερμανός.

Δεν το βλέπω να ανοίκει στον ΟΤΕ.
Άσε τι σου λένε.
Μου έχει τύχει να λένε ότι είναι από τον ΟΤΕ και να είναι από τον Γερμανό.

jkoukos
06-12-16, 19:24
Ο αριθμός προφανώς δεν είναι καταχωρημένος πουθενά και γι' αυτό δεν υπάρχουν πληροφορίες στο διαδίκτυο.
Είτε πρόκειται για συνεργαζόμενο μεταπωλητή είτε για θυγατρική εταιρεία είτε κάτι άλλο.
Τηλεφωνικά, από αυτό πήρα την καλύτερη προσφορά κι έκανα την σύνδεση.

manila
09-12-16, 11:46
Kαι προσφορά να βρεις φίλε θα είναι ακριβότερη τουλάχιστον 20 με 30% από την Wind Πχ ή άλλον εναλλακτικό πάροχο

deniSun
09-12-16, 16:20
Kαι προσφορά να βρεις φίλε θα είναι ακριβότερη τουλάχιστον 20 με 30% από την Wind Πχ ή άλλον εναλλακτικό πάροχο

Λογικό είναι αφού ο ΟΤΕ δεν μπορεί να δώσει προσφορά σε χαμηλότερη τιμή από τους εναλλακτικούς.

jkoukos
09-12-16, 16:22
Για την ακρίβεια δεν μπορεί να πουλήσει υπηρεσίες κάτω του κόστους.

deniSun
09-12-16, 18:40
Για την ακρίβεια δεν μπορεί να πουλήσει υπηρεσίες κάτω του κόστους.

Νομίζω ότι είναι περιορισμός από την ΕΕΤΤ.
Εξάλλου δεν ξέρω κάποιον που να πουλάει κάτω από το κόστος...

jkoukos
09-12-16, 19:02
Αν π.χ. με 22€ δίνεις 24άρι, απεριόριστα σταθερά και 5 ώρες κινητά, είσαι κάτω του κόστους, όταν μόνο για μηνιαίο πάγιο της γραμμής στον ΟΤΕ πληρώνεις 8,5€. Δεν βγαίνουν τα νούμερα. Για να μην αναφέρουμε ακραίες περιπτώσεις μαζί με τηλεόραση ή full δορυφορικό πρόγραμμα.
Ο ΟΤΕ υποχρεούται να πουλά ελάχιστα τόσο, όσο είναι το πραγματικό κόστος που υπολογίζει βάσει κανόνων και εγκρίνει η ΕΕΤΤ. Ισχύει παντού όπου υπάρχουν πρώην μονοπώλια με σημαντική ισχύ στην αγορά τηλεπικοινωνιών.

slow
09-12-16, 20:05
Μην περιμένεις προσφορά, όσο είσαι πελάτης τους.
Ψάξε για προσφορές άλλων παρόχων, κάνε και μιά αίτηση φορητότητας, και θα σου δώσουν προσφορά μόνοι τους.

Προσοχή, όμως, μήν γίνει γρήγορα η φορητότητα, και βρεθείς ξαφνικά σε άλλο πάροχο.

Αν δηλαδή κάνουμε αίτηση ενεργοποίησης υπηρεσιών ΠΧ στην vodafon σε κάποιο πρόγραμμα, ενώ είμαστε ΟΤΕ μπορούμε να την ακυρώσουμε αν ο ΟΤΕ μας κάνει προσφορά?
Αν υπογράψουμε το συμβόλαιο ενεργοποίησης υπηρεσιών στην vodafon για να ξεκινήσει η διαδικασία ώστε να πάρουμε καλύτερη προσφορά από τον ΟΤΕ, μπορούμε να το ακυρώσουμε? Δεν θα υπάρξει κάποια χρέωση? Τι εννοείς να μην γίνει γρήγορα η φορητότητα πως μπορούμα να την ελέγξουμε :hmm:

jkoukos
09-12-16, 21:31
Μπορείς να ακυρώσεις την φορητότητα είτε έχεις κάνει τηλεφωνικώς αρχική συμφωνία είτε έχεις υπογράψει, έως 3 μέρες πριν την ολοκλήρωσή της.
Ο χρόνος ολοκλήρωσης είναι το πολύ 10 (ή 14 δεν θυμάμαι καλά) εργάσιμες ημέρες. Για την ακύρωσή της απαιτείται έγγραφο σχετικό αίτημα στον νέο πάροχο.
Όμως προσοχή, διότι αν ο νέος πάροχος είναι άλλος εκτός του ΟΤΕ, έχουμε συνήθως το χρονικό περιθώριο να την ακυρώσουμε, όμως όταν ο νέος πάροχος είναι ο ΟΤΕ, συνήθως ολοκληρώνεται εντός 3 ημερών οπότε δεν έχουμε το περιθώριο ακύρωσής της με ότι κι αν σημαίνει αυτό.

Δες περισσότερες πληροφορίες στο FAQ (http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Number/) της ΕΕΤΤ.

slow
09-12-16, 22:54
Μπορείς να ακυρώσεις την φορητότητα είτε έχεις κάνει τηλεφωνικώς αρχική συμφωνία είτε έχεις υπογράψει, έως 3 μέρες πριν την ολοκλήρωσή της.
Ο χρόνος ολοκλήρωσης είναι το πολύ 10 (ή 14 δεν θυμάμαι καλά) εργάσιμες ημέρες. Για την ακύρωσή της απαιτείται έγγραφο σχετικό αίτημα στον νέο πάροχο.
Όμως προσοχή, διότι αν ο νέος πάροχος είναι άλλος εκτός του ΟΤΕ, έχουμε συνήθως το χρονικό περιθώριο να την ακυρώσουμε, όμως όταν ο νέος πάροχος είναι ο ΟΤΕ, συνήθως ολοκληρώνεται εντός 3 ημερών οπότε δεν έχουμε το περιθώριο ακύρωσής της με ότι κι αν σημαίνει αυτό.

Δες περισσότερες πληροφορίες στο FAQ (http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Number/) της ΕΕΤΤ.

Ρωτάω γιατί έκανα αίτηση φορητότητας στην vodafone, αλλά επειδή ακούω τελευταία "παράπονα" για το internet της και δεν είμαι σίγουρος πια αν θέλω να μεταβώ εκεί, ήθελα να ξέρω το περιθώριο που έχω για να ακυρώσω...(τουλάχιστον μέχρι να ακούσω-διαβάσω και άλλες γνώμες)

Σε ευχαριστώ πολύ :oneup:

guardian13
11-12-16, 01:17
Δεν το βλέπω να ανοίκει στον ΟΤΕ.
Άσε τι σου λένε.
Μου έχει τύχει να λένε ότι είναι από τον ΟΤΕ και να είναι από τον Γερμανό.

το τηλεφωνο του back office της evalue ειναι,θυγατρικη του οτε που κανει προωθηση πακετων.

dimangelid
11-12-16, 20:39
Γνωρίζει κανείς αν έχουν καμιά αξιόλογη προσφορά για VDSL έως 50mbps ή απλά πλασάρουν το πακέτο από το site του ΟΤΕ στην κανονική του τιμή; Με ενδιαφέρουν τα απεριόριστα σταθερά ενώ τα λεπτά για κινητά μου είναι αδιάφορα.

a.libe
12-12-16, 14:35
προβληματα με τη vf ειναι εντελως υποκειμενικα ...η καθε εταιρεια μ πορει να εχει προσκαιρα τεχνικα ζητηματα..μπαινουμε αλλωστε στο 2017 , δεν ειναι οπως παλια

deniSun
12-12-16, 15:03
Γνωρίζει κανείς αν έχουν καμιά αξιόλογη προσφορά για VDSL έως 50mbps ή απλά πλασάρουν το πακέτο από το site του ΟΤΕ στην κανονική του τιμή; Με ενδιαφέρουν τα απεριόριστα σταθερά ενώ τα λεπτά για κινητά μου είναι αδιάφορα.

Η τιμή είναι ίδια με αυτή που βλέπεις στην ιστοσελίδα.
Η προσφορά γίνεται συνδιαστικά με άλλα πακέτα πχ δορυφορικά, κινητά κλπ.
Δεν πρόκειται να σου γίνει προσφορά στο πακέτο που θέλεις με τιμή διαφορετική από αυτή που βλέπεις στην ιστοσελίδα.

testament
19-12-16, 00:24
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τη σειρά μου.

Πριν 10-15 μέρες είχα μια τηλεφωνική προσφορά για cosmote στα 25 ευρώ (και κάτι ψιλά) το μήνα. Μάλλον κάποια εταιρία που προωθούσε το πακέτο της cosmote.

Το πακέτο ήταν για απεριόριστα τηλέφωνα, 30 λεπτά για κινητά και 24άρι internet. Ξέχασα να ρωτήσω αν το τέλος ενεργοποίησης ήταν δωρεάν.
Αυτό τι ήταν; fake; Έχει ξανατύχει σε κάποιον;
Αν ενοχλήσουν δηλαδή να τους αγνοήσω; Μην πάω για COSMOTE και βρεθώ στην cyta.

deniSun
19-12-16, 10:54
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τη σειρά μου.

Πριν 10-15 μέρες είχα μια τηλεφωνική προσφορά για cosmote στα 25 ευρώ (και κάτι ψιλά) το μήνα. Μάλλον κάποια εταιρία που προωθούσε το πακέτο της cosmote.

Το πακέτο ήταν για απεριόριστα τηλέφωνα, 30 λεπτά για κινητά και 24άρι internet. Ξέχασα να ρωτήσω αν το τέλος ενεργοποίησης ήταν δωρεάν.
Αυτό τι ήταν; fake; Έχει ξανατύχει σε κάποιον;
Αν ενοχλήσουν δηλαδή να τους αγνοήσω; Μην πάω για COSMOTE και βρεθώ στην cyta.

25e για πόσους μήνες;
Και πόσους μήνες δέσμευση στο συμβόλαιο;

testament
19-12-16, 11:36
Δύο χρόνια δέσμευση στο συμβόλαιο. Αυτό θυμάμαι που το είπα γιατί ρώτησα όταν περάσουν τα 2 χρόνια τότε τι συμβαίνει; Αναπροσαρμογή στο συμβόλαιο ή διακοπή;
Και απάντησαν ότι θα μπορούσα να πάρω προσφορά από cosmote για να μείνω αλλιώς διακοπή συμβολαίου.
25 ευρώ το μήνα. Στο 2μηνο (που έρχονται οι λογαριασμοί ΟΤΕ) 50 ευρώ και κάτι ψιλά.
Είχαν ενοχλήσει και παλιότερα γύρω στο Πάσχα. Μέχρι στιγμής έχουν χτυπήσει 3-4 φορές τηλέφωνο για το ίδιο πακέτο σε διάστημα 1-1,5 χρόνο.

jkoukos
19-12-16, 15:13
Το ίδιο ακριβώς πήρα (http://www.adslgr.com/forum/threads/918384-%CE%92%CE%BF%CE%AE%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CF%87%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%AF-%CF%83%CE%B5-%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%86%CE%AC%CF%83%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF!?p=5876204&highlight=%CE%BF+%CE%BA%CF%8D%CE%B2%CE%BF%CF%82#post5876204) κι εγώ τον περασμένο Μάρτη, τηλεφωνικώς από συνεργαζόμενη εταιρεία.
Το τέλος ήταν στα 31,23€ όταν online το έδινε δωρεάν, αλλά με μεγαλύτερο πάγιο. Λίγο πριν την λήξη της 24μηνης δέσμευσης, μου είχαν πει, ότι θα υπάρξει σχετική προσφορά ανανέωσης της σύμβασης, με τα τότε δεδομένα.

nicolasdr
19-12-16, 22:37
Γνωριζει καποιος πως μεσα απο το my cosmote σταθερης, μπορει να γινει ανανεωση του συμβολαιου?

Ευχαριστω

deniSun
19-12-16, 23:21
Γνωριζει καποιος πως μεσα απο το my cosmote σταθερης, μπορει να γινει ανανεωση του συμβολαιου?

Ευχαριστω

Παλιότερα απλά πήγα στα πακέτα τους, εμφανίζει κουμπί αγοράς όπως στα eshop και το πρόσθετες στο καλάθι.
Με την αλλαγή που έκαναν δεν ξέρω να σου πω ακριβώς αλλά φαντάζομαι περίπου ίδια διαδικασία.

nicolasdr
20-12-16, 11:36
Δηλαδη, ενω ειμαι συνδεδεμενος, παω στα προγραμματα και παταω αγορα σαν να ειμαι νεος πελατης? Το θεμα ειναι πως αν το κανω αυτο,θελω να φανει σαν ανανεωση και οχι οτι ειμαι νεος πελατης. Αν μπορεις να με κατευθυνεις ή καποιος αλλος που το εχει κανει, θα το εκτιμουσα.

Ευχαριστω

a.libe
20-12-16, 20:29
γιατι δεν τους παιρνεις τηλ να πετυχεις καλυτερη τιμη???????????????

deniSun
20-12-16, 21:17
Δηλαδη, ενω ειμαι συνδεδεμενος, παω στα προγραμματα και παταω αγορα σαν να ειμαι νεος πελατης? Το θεμα ειναι πως αν το κανω αυτο,θελω να φανει σαν ανανεωση και οχι οτι ειμαι νεος πελατης. Αν μπορεις να με κατευθυνεις ή καποιος αλλος που το εχει κανει, θα το εκτιμουσα.

Ευχαριστω

Όπως σου είπα... το έκανα με το παλιό σύστημα.
Στο νέο δεν πολύ μπαίνω.
Μπορείς όμως να πάρεις πληροφορίες τηλεφωνικά για το πώς να το κάνεις.

wertyu5555
23-12-16, 12:04
Γεια σας και απο εμενα. Μου εγινε προσφορα απο συνεργατη του ΟΤΕ για 25 ευρω , 24 internet δωρεαν αστικα - υπεραστικα, 30 λεπτα προς κινητα, 2 cosmoκαρτες με 120 λεπτα προς ολους ανα μηνα για ενα χρονο.
Μου φαίνεται πολυ φτηνο για οτε γνωριζει καποιος κατι ή ειναι καμμια μουφα και θα την πατησω.... Τωρα ειμαι forthnet με τα ιδια χρηματα.
Ευχαριστω εκ των προτερων
Νικος

guardian13
23-12-16, 17:59
Γεια σας και απο εμενα. Μου εγινε προσφορα απο συνεργατη του ΟΤΕ για 25 ευρω , 24 internet δωρεαν αστικα - υπεραστικα, 30 λεπτα προς κινητα, 2 cosmoκαρτες με 120 λεπτα προς ολους ανα μηνα για ενα χρονο.
Μου φαίνεται πολυ φτηνο για οτε γνωριζει καποιος κατι ή ειναι καμμια μουφα και θα την πατησω.... Τωρα ειμαι forthnet με τα ιδια χρηματα.
Ευχαριστω εκ των προτερων
Νικος

ειναι κανονικο προγραμμα του οτε για πελατες που ερχονται απο αλλες εταιρειες,εξου και η χαμηλη τιμη για ΟΤΕ. καμία μουφα. το προγραμμα λεγεται Cosmote home douple play 24 L (Large).

jefman
24-12-16, 15:53
Έχεις τον σύνδεσμο στην Cosmote γιατί δεν το βρήκα πουθενά (έτσι όπως το περιγράφει ο φίλος)

guardian13
24-12-16, 19:18
Έχεις τον σύνδεσμο στην Cosmote γιατί δεν το βρήκα πουθενά (έτσι όπως το περιγράφει ο φίλος)

η τιμη που σου ειπε δεν υπαρχει στο σιτε της Cosmote,γιατι πολυ απλα ισχυει μονο για νεους πελατες με φορητοτητα γραμμης απο αλλη εταιρεια.
στο σιτε αναγραφονται οι τιμες που ισχυουν για πελατες οτε που θελουν να κανουν αλλαγη πακετου. παντως αυτο που σου ειπαν ισχυει γιατι κι εγω μεχρι τελος ιουνιου ημουν στο συγκεκριμενο τμημα.

jkoukos
24-12-16, 19:32
Όταν έψαχνα το περασμένο Μάρτη σχετικά με προσφορές για τον ΟΤΕ, υπήρχαν 4 κανάλια διάθεσης: H επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας, καταστήματα Oteshop, καταστήματα Γερμανός και συνεργαζόμενη εταιρεία στο τηλέφωνο 2106295102.
Σε όλες τις περιπτώσεις έδιναν διαφορετικές προσφορές για το ίδιο πακέτο. Χαμηλότερη όλων το τηλεφωνικό κανάλι και ακριβότερο η επίσημη ιστοσελίδα.

Panagioths
24-12-16, 21:29
Το 2106295102 δινει άραγε προσφορές για φορητότητες και για την κινητή ή μόνο για την σταθερή;

guardian13
24-12-16, 21:31
Το 2106295102 δινει άραγε προσφορές για φορητότητες και για την κινητή ή μόνο για την σταθερή;

δινει και για κινητη,ναι.

Insomniac
12-01-17, 08:23
Καλημέρα ..Εχω vdsl 50αρα και Isdn με Msn αριθμο
Πληρωνω 92 ευρω τελικη τον μηνα και όταν ληξει το 24μηνο συμβολαιο σε 3 μηνες θα παει τελικη 20 ευρω παραπανω

Υπαρχει περιπτωση αν κανω αιτηση φορητοτητας σε άλλο παροχο να πεσει η τμη ?

Ξερω ότι isdn και MSN δεν δινουν οι αλλοι .

Ευχαριστω.

deniSun
12-01-17, 10:13
Καλημέρα ..Εχω vdsl 50αρα και Isdn με Msn αριθμο
Πληρωνω 92 ευρω τελικη τον μηνα και όταν ληξει το 24μηνο συμβολαιο σε 3 μηνες θα παει τελικη 20 ευρω παραπανω

Υπαρχει περιπτωση αν κανω αιτηση φορητοτητας σε άλλο παροχο να πεσει η τμη ?

Ξερω ότι isdn και MSN δεν δινουν οι αλλοι .

Ευχαριστω.

Συνήθως όταν κάνεις κίνηση για να φύγεις από κάποιον πάροχο, πέφτουν τα τηλεφωνήματα με τις προσφορές.

Insomniac
12-01-17, 11:16
Συνήθως όταν κάνεις κίνηση για να φύγεις από κάποιον πάροχο, πέφτουν τα τηλεφωνήματα με τις προσφορές.

Για κινητα το ξερω αν και ο ΟΤΕ δεν είναι τοσο "ευγενικος"

Για σταθερη δεν ξερω.

cranky
12-01-17, 11:40
Για σταθερη δεν ξερω.
Καί για την σταθερή.
Πρίν απο 16 μήνες, έκανα αίτηση στη Vodahol, κι' έφυγα διακοπές.
Όταν γύρισα, βρήκα στο τηλέφωνο 14 (δεκατέσσερις) κλήσεις απο το 13888.

Panagioths
12-01-17, 13:11
Καλημέρα ..Εχω vdsl 50αρα και Isdn με Msn αριθμο
Πληρωνω 92 ευρω τελικη τον μηνα και όταν ληξει το 24μηνο συμβολαιο σε 3 μηνες θα παει τελικη 20 ευρω παραπανω

Υπαρχει περιπτωση αν κανω αιτηση φορητοτητας σε άλλο παροχο να πεσει η τμη ?

Ξερω ότι isdn και MSN δεν δινουν οι αλλοι .

Ευχαριστω.

Γιατί πληρώνεις τόσα πολλά; Αποκλείεται να είναι πάγια όλα αυτά...

dimangelid
12-01-17, 16:32
Καλημέρα ..Εχω vdsl 50αρα και Isdn με Msn αριθμο
Πληρωνω 92 ευρω τελικη τον μηνα και όταν ληξει το 24μηνο συμβολαιο σε 3 μηνες θα παει τελικη 20 ευρω παραπανω

Υπαρχει περιπτωση αν κανω αιτηση φορητοτητας σε άλλο παροχο να πεσει η τμη ?

Ξερω ότι isdn και MSN δεν δινουν οι αλλοι .

Ευχαριστω.

92 το δίμηνο μήπως; τον μήνα δύσκολο μου φαίνεται

DOU
20-01-17, 00:20
Γεια,σκεφτομαι την προσφορα double play 24 L απο 38,21€ σε 30,14€ με 24μηνη δεσμευση.Mε forthnet,πιανω τα παρακατω,θελω τουλαχιστον να διατηρηθω στην ιδια ταχυτητα περιπου.

178990

deniSun
20-01-17, 00:27
Γεια,σκεφτομαι την προσφορα double play 24 L απο 38,21€ σε 30,14€ με 24μηνη δεσμευση.Mε forthnet,πιανω τα παρακατω,θελω τουλαχιστον να διατηρηθω στην ιδια ταχυτητα περιπου.

178990

Καλύτερα μπορεί να πας.
Χειρότερα όχι.

Insomniac
20-01-17, 06:11
Λαθος μου παιδια!!!!!Το 2μηνο ειναι αυτα τα παγια .

cranky
21-01-17, 01:41
Και πάλι, πολλά είναι.

Insomniac
21-01-17, 10:29
Τοσα ειναι .

VDSL 50 , ISDN και msn αριθμο

Τηλεφωνικη γραμμη με 2 καναλια φωνης COSMOTE Ηome 2play 50L : Ετσι γραφει ο λογαριασμος

Χρεωση παγιων 75,282
Χρεωση επι πλεον παγιων 1,828

Συνολο 77.111

ΦΠΑ 18,50

Τελικο 95,50

Panagioths
21-01-17, 14:22
Στις ονομαστικές τιμές τιμοκαταλόγου είσαι. Μόνο αν ζητήσεις κάποια προσφορά ανανέωσης ή κάνεις αίτημα φορητότητας θα κατέβουν οι τιμές σου δυστυχώς...

Insomniac
21-01-17, 14:37
Στις ονομαστικές τιμές τιμοκαταλόγου είσαι. Μόνο αν ζητήσεις κάποια προσφορά ανανέωσης ή κάνεις αίτημα φορητότητας θα κατέβουν οι τιμές σου δυστυχώς...

Υπαρχει καπου ο τρεχω τιμικαταλογος ? Εμενα μου ειπαν οτι ειμαι σε προσφορα (απο Cyta σε OTE ) που ληγει 5/2017 και μετα με φορους κλπ παει 20 ευρω επανω .

Panagioths
21-01-17, 14:43
Δες εδώ: https://www.cosmote.gr/fixed/el/sl/201755/home_double_play_30__50?lastLayoutId=18

@ ADSLgr.com All rights reserved.