PDA

Επιστροφή στο Forum : Τιμολογιακές αυξήσεις μέχρι 170% (!!!!) από 01/01/2017



vazelo
02-12-16, 21:28
Σπάνια ανοίγω θέμα για τέτοιο λόγο αλλά διάολε σχεδόν τριπλασιάζουν τη χρέωση για αστικές και υπεραστικές κλήσεις από 0,0547 σε 0,14€.

177200

Δηλαδή αν εξαντλήσεις το πακέτο σου και δεν πολυπροσέχεις, απλά χρεώνεσαι καναδυό μηνιάτικα...

Τώρα οκ... μη μιλήσουμε για τα εθνικά κινητά στα 0,5699€ ανά λεπτό...

athenaum
04-12-16, 20:31
προλαβαινει οποιος θελει να λακισει τις επομενες μερες χωρις πεναλτυ κατα που λει η ανακοινωση

iznodur
05-12-16, 11:26
προλαβαινει οποιος θελει να λακισει τις επομενες μερες χωρις πεναλτυ κατα που λει η ανακοινωση

Και που να πάει, νομίζεις πως οι άλλες εταιρίες θα έχουν καλύτερες τιμές ή χαμηλότερες χρεώσεις; Τουλάχιστον στην Wind έχεις περισσότερα δωρεάν λεπτά ομιλίας και data με τα λιγότερα χρήματα

cca
05-12-16, 13:23
Αυτές οι αυξήσεις ένα σκοπό έχουν και μόνο, όποιος έχει ακόμα συμβόλαιο χωρίς προπληρωμένο χρόνο να έρθει κι αυτός στο μαντρί και να τα σκάει μηνιαίως του χρειάζονται δε του χρειάζονται.

gatopardosgr
06-12-16, 14:43
24 λεπτα λεει προς κινητα αυτες τις αυξησεις γιατι δε τις γραφει πουθενα?

mpoum
08-12-16, 18:31
Μπορούμε δηλαδή να κάνουμε φορητότητα και να μην πληρώσουμε το πέναλτι?

dsinc
09-12-16, 18:38
Με πηραν τηελφωνο απο forthnet nova και μου ειπαν για κατι νεες χρεωσεις και αυξηση τιμολογιου της WIND και μου ειπαν οτι η αν θελω μπορω να αλλαξω ISP μεχρι το τελος του χρονου χωρις προστιμο. Αυτες ειναι ολες οι νεες χρεωσεις η ανεβαινει και η τιμη για απλο double play; Δεν κανω διεθνεις κλησεις και εχω απεριοριστα σταθερα και 300' δωρεαν για κινητα οποτε δε μου φαινεται οτι θα αλλαξει κατι για μενα.

aek1000
10-12-16, 09:47
[QUOTE=dsinc;6071391]Με πηραν τηελφωνο απο forthnet nova και μου ειπαν για κατι νεες χρεωσεις και αυξηση τιμολογιου της WIND και μου ειπαν οτι η αν θελω μπορω να αλλαξω ISP μεχρι το τελος του χρονου χωρις προστιμο. Αυτες ειναι ολες οι νεες χρεωσεις η ανεβαινει και η τιμη για απλο double play; Δεν κανω διεθνεις κλησεις και εχω απεριοριστα σταθερα και 300' δωρεαν για κινητα οποτε δε μου φαινεται οτι θα αλλαξει κατι για μενα.[/QUOT


Αλλάζει αν πάρεις νουμερο από 801 η τετραψηφιο με αστική χρέωση αυξάνει η χρέωση σε 0,14/min

Αυξ'ανεται το πάγιο σε 40,99 και μετά εφαρμόζονται οι εκπτώσεις. Μακάρι να κάνω λάθος αλλά αυτό καταλαβαίνω από την ανακοίνωση.

dsinc
11-12-16, 00:10
Χμ, ποσο ηταν πριν; Εγω ημουν στην ΟΝ και οταν εκλεισε πηγα στη wind με προσφορα και πληρωνω 20 ευρω το μηνα, αν ειναι απο 20 να παει 22 για παραδειγμα δεν ειναι προβλημα γιατι και να αλλαξω δε νομιζω να βρω τιποτα καλυτερη τιμη αλλου αλλα αν ειναι να μου το πανε 30 καλυτερα να κοιταω για αλλου.

trd64
11-12-16, 14:11
Χμ, ποσο ηταν πριν; Εγω ημουν στην ΟΝ και οταν εκλεισε πηγα στη wind με προσφορα και πληρωνω 20 ευρω το μηνα, αν ειναι απο 20 να παει 22 για παραδειγμα δεν ειναι προβλημα γιατι και να αλλαξω δε νομιζω να βρω τιποτα καλυτερη τιμη αλλου αλλα αν ειναι να μου το πανε 30 καλυτερα να κοιταω για αλλου.

Νομίζω ότι δεν αλλάζει το πάγιο. Προσωπικά είμαι σε double play με απεριόριστα σταθερά και υπεραστικά με 18€.
Για κινητά και εξωτερικό χρησιμοποιώ omnivoice & modulus.
Φαντάζομαι οι αλλαγές αυτές αφορούν μόνο αυτούς που κάνουν πολλές κλήσεις σε σταθερά και εξωτερικού.

- - - Updated - - -


[QUOTE=dsinc;6071391]Με πηραν τηελφωνο απο forthnet nova και μου ειπαν για κατι νεες χρεωσεις και αυξηση τιμολογιου της WIND και μου ειπαν οτι η αν θελω μπορω να αλλαξω ISP μεχρι το τελος του χρονου χωρις προστιμο. Αυτες ειναι ολες οι νεες χρεωσεις η ανεβαινει και η τιμη για απλο double play; Δεν κανω διεθνεις κλησεις και εχω απεριοριστα σταθερα και 300' δωρεαν για κινητα οποτε δε μου φαινεται οτι θα αλλαξει κατι για μενα.[/QUOT


Αλλάζει αν πάρεις νουμερο από 801 η τετραψηφιο με αστική χρέωση αυξάνει η χρέωση σε 0,14/min

Αυξ'ανεται το πάγιο σε 40,99 και μετά εφαρμόζονται οι εκπτώσεις. Μακάρι να κάνω λάθος αλλά αυτό καταλαβαίνω από την ανακοίνωση.
που το είδες αυτό;

aek1000
11-12-16, 20:47
Νομίζω ότι δεν αλλάζει το πάγιο. Προσωπικά είμαι σε double play με απεριόριστα σταθερά και υπεραστικά με 18€.
Για κινητά και εξωτερικό χρησιμοποιώ omnivoice & modulus.
Φαντάζομαι οι αλλαγές αυτές αφορούν μόνο αυτούς που κάνουν πολλές κλήσεις σε σταθερά και εξωτερικού.

- - - Updated - - -

[QUOTE=aek1000;6071773]
που το είδες αυτό;

WIND Double Play: από 40,32€ σε 40,99€
https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=444

Το μηνιαίο τέλος των προγραμμάτων πριν την εφαρμογή των εκπτώσεων αυξάνεται ως εξής:

WIND Broadband: από 20,16€ σε 21,50€, ή από 27,22€ σε 28,56€ όταν συνδυάζεται με την υπηρεσία WIND Fixed Unlimited, ή από 40,32€ σε 41,66€ όταν συνδυάζεται με την υπηρεσία To All 1500
WIND Double Play: από 40,32€ σε 40,99€
Αυξάνεται το μηνιαίο τέλος των παρακάτω μη εμπορικά διαθέσιμων προγραμμάτων: WIND One S από 44,26€ σε 47,26€, WIND One M από 46,26€ σε 49,27€, WIND One L από 66,43€ σε 69,43€, WIND One XL από 101,72€ σε 104,72€, WIND One από 51,31€ σε 54,31€, W + σταθερή από 80,55€ σε 83,55€
Μεταβάλλεται η πολιτική ορθής χρήσης για κλήσεις προς διεθνείς σταθερούς προορισμούς Ζώνης 1β (Αλβανίας, Π.Γ.Δ.Μ (Σκόπια), Σερβίας και Φιλιππίνων) της ενσωματωμένης χρήσης προς σταθερούς διεθνείς προορισμούς του μη εμπορικά διαθέσιμου οικονομικού προγράμματος WIND ΟΝΕ ΧL, από 400 λεπτά σε 250 λεπτά.
Οι υπάρχουσες εκπτώσεις των πελατών δεν επηρεάζονται.

bagtzim
12-12-16, 00:52
δηλαδή εγω που έχω double play wind για 1/5 χρόνο ακόμα συμβόλαιο μπορώ να πάω σε άλλη εταιρία χωρίς πέναλτυ;;

dsinc
12-12-16, 01:02
δηλαδή εγω που έχω double play wind για 1/5 χρόνο ακόμα συμβόλαιο μπορώ να πάω σε άλλη εταιρία χωρίς πέναλτυ;;

Θεωρητικα ναι αν τους παρεις τηλεφωνο μεχρι το τελος του χρονου και τους πεις οτι δε μου αρεσουν οι αλλαγες και θελω να ακυρωσω το συμβολαιο αλλα αν θες να πας σε αλλη εταιρια δε ξερω αν θα σε χρεωσουν κατι για μεταφορα, καλυτερα ρωτα τους.

Τελος παντων αν ειναι για κατι λεπτα το μηνα παραπανω δε με πειραζει, αν μου κανουν καποια καλυτερη προσφορα απο αλλο ISP μονο θα αλλαξω αλλα και τα 20,50 ευρω το μηνα πχ για double play καλα μου ακουγονται.

techgirl
13-12-16, 18:49
Και που να πάει, νομίζεις πως οι άλλες εταιρίες θα έχουν καλύτερες τιμές ή χαμηλότερες χρεώσεις; Τουλάχιστον στην Wind έχεις περισσότερα δωρεάν λεπτά ομιλίας και data με τα λιγότερα χρήματα
ισχύει

Αυτές οι αυξήσεις ένα σκοπό έχουν και μόνο, όποιος έχει ακόμα συμβόλαιο χωρίς προπληρωμένο χρόνο να έρθει κι αυτός στο μαντρί και να τα σκάει μηνιαίως του χρειάζονται δε του χρειάζονται.
μπορείς πάντα να το γυρίσεις και σε καρτοκινητο...

ch_decor
04-01-17, 16:06
κάνεις αίτηση σε αλλη εταιρία και περιμένεις αντί προσφορά.
σίγουρα θα σου δώσουν παραπάνω χρόνο με τα ίδια χρήματα .

techgirl
09-01-17, 16:40
κάνεις αίτηση σε αλλη εταιρία και περιμένεις αντί προσφορά.
σίγουρα θα σου δώσουν παραπάνω χρόνο με τα ίδια χρήματα .
Κλασσικό (αν και σπαστικό) και δοκιμασμένο ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.