PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτήσεις για το PayPal



vivalife688
13-10-04, 17:06
Γεια σας
με λενε Γιωργο και εχω μια επειγουσα ερωτηση για το paypal
εκανα πριν απο μερικες ημερες καποιες αγορες απο διαφορους πωλητες στο ebay συνολικα γυρω στα 400 ευρο
περασαν καμια δεκαρια μερες απο τοτε μεχρι να σιγουρευτω για το τι παιζει με το paypal
χτες τελικα αποφασισα να τους στειλω τα χρηματα με το paypal εστειλα στους πρωτους συνολο 95 δολλαρια και πηγα να στειλω σε εναν αλλο 182 δολλαρια και μου εβγαλε ενα μυνημα το παυπαλ που εγραφε να κανω expand τον λογαριασμο μου και ελεγε οτι θα τραβηξει 2 δολλαρια απο τον λογαριασμο μου γαι να με κανει verified
εγω ομως δε θελω να κανο unlimited το λογαριασμο μου στο παυπαλ γιατι πολλα γινονται στο διαδικτιο
και θελω να ρωτησω αν γινεται να βαλω καποιο καινουργιο οριο ωστε να μπορεσω να πληρωσω αυτα που αγορασα αλλα μετα να μπορεσω να ξανακατεβασω το οριο
και αυτο ΚΥΡΙΩΣ να μπορεσω να το κανω πριν το τελος του μηνα που θα μπορεσω να βαλω τον κωδικο που θα ερθει απο το παυπαλ γιατι αν ειναι να περιμενω μεχρι το τελος του μηνα αυτοι απο οπου αγορασα θα μου βαλουν χοντρο χερι
φιλικα γιωργος
vivalife688@yahoo.co.uk
210/6463687
αν κανεις ξερει τι γινεται σε αυτη την περιπτωση ας παρει ενα τηλεφωνο

sdikr
13-10-04, 21:16
εγω ομως δε θελω να κανο unlimited το λογαριασμο μου στο παυπαλ γιατι πολλα γινονται στο διαδικτιο
και θελω να ρωτησω αν γινεται να βαλω καποιο καινουργιο οριο ωστε να μπορεσω να πληρωσω αυτα που αγορασα αλλα μετα να μπορεσω να ξανακατεβασω το οριο

Αυτό δεν το ξέρω θα πρέπει να ρωτήσεις αυτούς (στο paypal)



και αυτο ΚΥΡΙΩΣ να μπορεσω να το κανω πριν το τελος του μηνα που θα μπορεσω να βαλω τον κωδικο που θα ερθει απο το παυπαλ γιατι αν ειναι να περιμενω μεχρι το τελος του μηνα αυτοι απο οπου αγορασα θα μου βαλουν χοντρο χερι
φιλικα γιωργος

Αν έχεις online banking με την κάρτα σου συνδεμένη θα μπορέσεις να έχεις το κωδικό σχεδόν αμέσως, ίσως επίσης και αν πάρεις τηλέφωνο στην τράπεζα που έχει εκδόση την κάρτα και τους ρωτήσεις αν μπορούν να σου πούν τις κινήσεις που έχουν γίνει στον λογαριασμό σου.

kalm
13-10-04, 21:56
Το paypal χρειάζεται να το κάνεις unlimited όταν έχεις να πληρώσεις από κάποιο ποσό και πάνω. Δεν είναι κάτι φοβερό. Από ότι ξέρω έχουν αρκετή ασφάλεια οι συναλλαγές με αυτό (εγώ τουλάχιστο δεν είχα ποτέ πρόβλημα).
Πάντως αν θέλεις οπωσδήποτε να ανοίξεις λογαριασμό να έχεις υπόψη σου οτι κάνει κάποιο χρόνο να (3-6 μέρες) να φανεί ο κωδικός επιβεβαίωσης στην πιστωτική κάρτα. Και πάλι η τράπεζα μπορεί να αρνηθεί να σου πει το νούμερο (αν και λίγο απίθανο).

ys972
14-10-04, 01:21
Οταν θα λάβεις τον πρωτο λογαριασμό της πιστωτικής σου, όπως έλεγε όταν έκανες registration, θα βρεις έναν κωδικό τον οποίο εάν τον χρησιμοποιήσεις κάνεις expand το account σου.

steliosgi
18-10-04, 20:12
Δυστυχώς θα πρέπει να ακολουθήσεις την διαδικασία paypal. Προκειμένου να μην έχεις πρόβλημα με τους πωλητές θα πρότεινα τα εξής:

1)Παρακάλεσέ τους να καθυστερήσει η διαδικασία πληρωμής (μπορεί να αρνηθούν μιας και φαντάσζομαι είσαι νέος χρήστης, οπότε μπορεί να μην σε εμπιστευτούν)

2)Αν άλλη έχουν επιλογή, ζήτησε τους να τους πληρώσεις με έμβασμα. Δυστυχώς θα επιβαρυνθείς παραπάνω κόστος (φίλος πλήρωσε 17 Ευρώ για αγορά 117,02 Ευρώ για έμβασμα στην Γερμανία).


Ελπίζω όλα να πάνε καλά

frap
19-10-04, 09:43
Αν σε πιέζει ο χρόνος υπάρχει και το www.bidpay.com ...

-Κ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.