PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιό ρούτερ δίνει τώρα η vodafone



adrae
10-12-16, 09:34
Επειδή πρόκειται να κάνω νέα σύνδεση με vodafone , μήπως γνωρίζει κάποιος τον τύπο του ρούτερ που δίνει τώρα;
Ευχαριστώ

nyannaco
10-12-16, 10:13
Δεν δίνει κανένα, εκτός αν το ζητήσεις, οπότε θα το χρεωθείς. Νομίζω κάποιο ZTE της πλάκας γύρω στο 20άρικο.
Αν έχεις κάποιο ήδη (είτε αγορασμένο είτε από άλλο πάροχο) είναι εξαιρετικά απίθανο να είναι χειρότερο από της Vogafone. Αν όχι, καλύτερα αγόρασε κάποιο άλλο.

christhenis
10-12-16, 16:14
Εγώ που έκανα αίτηση πριν ένα μήνα μου έδωσε δωρεάν (ίσως επειδή έγινα πελάτης τους πρώτη φορά) το ZTE ZXHN H108N. Μου ήρθε μήνυμα στο κινητό μετά απο 3-4 μέρες να περάσω από το κατάστημα να το παραλάβω.

goku
10-12-16, 16:19
Εδώ στο χωριό είχαμε μόνο ΟΤΕ και πρόσφατα έφερε κέντρο και η Vodafone με αποτέλεσμα να μεταναστέψουν δεκάδες πελάτες του ΟΤΕ προς Voda λόγω τιμής. Επειδή είμαι κάπως σαν ο "τεχνικός του χωριού", τις περισσότερες εγκαταστάσεις ρούτερ τις έχω κάνω εγώ. Με συνομιλίες που είχα με τους πελάτες σχετικά με την χρέωση του ρούτερ, άλλοι έλεγαν ότι το πήραν δωρεάν, και άλλοι έλεγαν ότι το πλήρωσαν. Πιστεύω εξαρτάται από το τι συμβόλαιο θα κάνεις. Αν κάνεις κάποιο φθηνό συμβόλαιο μάλλον δεν θα πάρεις τίποτα, αλλά αν κάνεις ένα καλύτερο με περισσότερα χρήματα τότε ίσως στο δώσουν και δώρο. Να σου δώσω να καταλάβεις, φίλος μετέφερε 2 σταθερές γραμμές και 3 κινητά στην Vodafone και του έδωσαν δωρεάν ρούτερ και για τις 2 γραμμές. Άλλος φίλος που μετέφερε μόνο μία γραμμή και έκανε το φθηνότερο συμβόλαιο που βρήκε, δεν πήρε τίποτα.

cranky
10-12-16, 16:56
Όπως τα λέει ο goku, είναι. :oneup:


Άλλος φίλος που μετέφερε μόνο μία γραμμή και έκανε το φθηνότερο συμβόλαιο που βρήκε, δεν πήρε τίποτα.
Μου δίνανε κι' εμένα ένα ΖΤΕ με 20 €, αλλα προτίμησα να κρατήσω το (πολύ καλύτερο) 585 μου.

adrae
10-12-16, 21:28
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Ενημερωτικά, μου είπαν ότι θα μου δώσουν δωρεάν ρούτερ μιας και είμαι με συμβόλαιο κινητής στη vodafone και έχω ακόμη μια σύνδεση σταθερής επίσης στη vodafone.

gravis
10-12-16, 22:56
Στείνει ακομη και σημερα dslam η vodafone σε χωρια? αφου οι επιδοτήσεις κλεισανε γι αυτο το κομματι.

goku
10-12-16, 23:01
Στείνει ακομη και σημερα dslam η vodafone σε χωρια? αφου οι επιδοτήσεις κλεισανε γι αυτο το κομματι.
Δεν ξέρω τι κάνει τώρα, εμείς έχουμε από Φεβρουάριο ίντερνετ από την Vodafone στο χωριό και υπολογίζω ότι το dslam μπήκε λίγο νωρίτερα. Μάλιστα 1 χρόνο νωρίτερα γινόταν ψιλοχαμός εδώ στο χωριό γιατί περνούσαν οπτικές ίνες, η οπτική πέρασε κιόλας και μπροστά από το σπίτι μου. Πάντως εγώ πήγα στο πακέτο με τα 18 ευρώ/μήνα και δεν μας έδωσαν δωρεάν ρούτερ. Φίλος με 2 σταθερά και 3 κινητά που ανέφερα παραπάνω (συνολικά πάγια πάνω από 100 ευρώ τον μήνα) του έδωσαν δωρεάν ρούτερ και για τις 2 σταθερές γραμμές.

dennis1961
17-01-17, 21:22
Ανανεωση παλαιας συνδρομής η πιο σωστα αναβαθμιση υφισταμενης ADSL (που σερνοτανε) σε VDSL.
Ατελώς το ZTE , ZXHN H367N για το οποιο δεν υπαρχει πουθενα manual, ουτε η Vodafone ενδιαφερθηκε να εκδωση ενα.
Στο παραπανω δεν δουλευε το κουμπι WPS.
Μου εστειλαν και δευτερο απο το ιδιο !!! παλι θεμα με το WPS (οποτε πατας να συνδεσεις ενα wifi εκτυπωτη, οι clients του wifi πηγαιναν βολτα).
Και μετα απο
Παραμενω στο TG788vn forthnet (adsl/vdsl), αγορα μεταχειρισμενο το οποιο χρησιμοποιουσα και πριν αντι του Netfaster IAD2.
Διονυσης

sweet dreams
17-01-17, 21:40
Kαλά έκανε και δεν δούλευε το WPS, (http://www.howtogeek.com/176124/wi-fi-protected-setup-wps-is-insecure-heres-why-you-should-disable-it/) κάτι ήξερε το router.

@ ADSLgr.com All rights reserved.