PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγαλο ping 8-11 το βραδυ καθε μερα HOL



battleking1
13-12-16, 22:37
Καλησπερα παιδια, εδω και καιρο καθε απογευμα και συγκεκριμενα 8-11 εχω μεγαλο ping 150+ σε online games κλπ κατα την διαρκεια της μερας το ping mou ειναι ok δηλαδη 60-90 ..Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει ή καποια λυση?Τους εχω παρει τηλεφωνο αρκετες φορες εχω βαλει fast path και εχουν γινει και καποιες αλλες ρυθμισεις αλλα αυτο το προβλημα δεν εχει λυθει

Please help :/

nyannaco
13-12-16, 22:57
Δες αυτο το θεμα

http://www.adslgr.com/forum/threads/905382-γενικό-πρόβλημα-με-το-internet

ArChEaN
13-12-16, 22:58
Traffic Shaping, κανονικότατο και χωρίς φανφάρες.

Σήμερα 13/12 ξεκίνησε στις 21:55 και πιθανότατα θα στρώσει κατά τις 12 παρά.

Κάθε μέρα οι ίδιες αηδίες εδώ και μήνες και δεν ιδρώνει αυτάκι.

Hellmore
14-12-16, 00:53
Traffic Shaping, κανονικότατο και χωρίς φανφάρες.

Σήμερα 13/12 ξεκίνησε στις 21:55 και πιθανότατα θα στρώσει κατά τις 12 παρά.

Κάθε μέρα οι ίδιες αηδίες εδώ και μήνες και δεν ιδρώνει αυτάκι.

Μόλις έστρωσε, μέσα έπεσες.

christhenis
14-12-16, 01:22
Traffic shaping στους συνδρομητες ADSL! Δεν εχω δει κανεναν με VDSL να εχει παραπονεθει.....

battleking1
14-12-16, 01:45
Τι μπορουμε να κανουμε γι'αυτο ρε παιδια;

Bignickftw
14-12-16, 02:05
Τι μπορουμε να κανουμε γι'αυτο ρε παιδια;
Hyperion tests πριν και μετά τις 12 το βράδυ που φέυγει το lag και screenshot, από κει και πέρα αποστολή στη Vodafone και αν συνεχιστεί ίσως και αλλού π.χ. ΕΕΤΤ..κάποιος πιο σχετικός ίσως ξέρει περισσότερα.

battleking1
14-12-16, 20:27
Μια απο τα ίδια και σήμερα :)

kostakislarisa
14-12-16, 21:11
Σε ποια περιοχή συμβαίνει αυτό; Και επίσης είναι μόνο σε hol; Εγώ βρίσκομαι Λαρισα είμαι σταθερός στο ping επειδή παίζω κιόλας 60-100 ανάλογα τον σερβερ που θα τύχει..

christhenis
14-12-16, 21:35
Σε ποια περιοχή συμβαίνει αυτό; Και επίσης είναι μόνο σε hol; Εγώ βρίσκομαι Λαρισα είμαι σταθερός στο ping επειδή παίζω κιόλας 60-100 ανάλογα τον σερβερ που θα τύχει..

Στην πόλη του Κιλκίς που είμαι συμβαίνει κάθε βράδυ εδώ και ένα μήνα που είμαι στη HOL. Η πλάκα σήμερα-τώρα ( και χθες ) είναι ότι έχω ping 60ms με Αθήνα και 100ms με Γερμανία! Τraffic shaping παρατηρείται κάθε βράδυ...

Bignickftw
14-12-16, 22:31
Σε ποια περιοχή συμβαίνει αυτό; Και επίσης είναι μόνο σε hol; Εγώ βρίσκομαι Λαρισα είμαι σταθερός στο ping επειδή παίζω κιόλας 60-100 ανάλογα τον σερβερ που θα τύχει..

Τούμπα Θεσσαλονίκης συμβαίνει καθημερινά εδώ και πολλές μέρες, τουλάχιστον σε μένα και σε ένα άλλο μέλους του forum που παίρνουμε από ΟΤΕ Παπάφης, αλλά έχω ακούσει για προβλήματα και από άλλες περιοχές, δεν ξέρω αν περιορίζεται στη Θεσσαλονίκη πάντως.

Έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος να γράψει στη σελίδα τους στο Facebook (https://www.facebook.com/vodafonegreece/) ως δημόσιο σχόλιο; Αν κάποιος κάνει ένα καλό post με screenshot από hyperion μπορώ να κάνω backup από κάτω με αντίστοιχα screenshots και άλλοι φαντάζομαι, μπας και μας προσέξουν.

- - - Updated - - -

Αν θέλετε, παρακαλώ πολύ απαντήστε στο poll, να δούμε πού εμφανίζεται το πρόβλημα, κατά πόσο είναι τοπικό κλπ. εδώ. (http://www.strawpoll.me/11876126)

macro
19-12-16, 11:58
Παιδια η hol χρειαζεται αναβαθμιση bandwidth γενικως στη βορεια ελλαδα. Ενοχληση με τηλεφωνο μηπως και γινει κατι αλλιως θα ζησετε ετσι.

masteripper
19-12-16, 22:39
Εκει είναι που σκέφτεσαι καλύτερα 8Mbps εγγυημένα παρά 24 και ρουλέτα....έχω βαρεθεί κάθε τρεις και λίγο να με πρήζουν για προσφορές με εως 24Mbps ...και όταν τους λες αυτή την κουβέντα παρεξηγούνται....
Κιλκίς εδω πέρα πάντως κάνει κάτι βυθίσεις μουρλια...χθές είχα 0.25 Mpbs Down/ 0.60 Mbps Up

@ ADSLgr.com All rights reserved.