PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορα επαφων απο το κινητο στον Η/Υ



athletic
13-12-16, 23:33
Γεια σας φιλοι μου.ηθελα να μου πειτε πως μπορω να μεταφερω τις επαφες που εχω στο κινητο μου τηλεφωνο[EXPERIA,Sony ericsson],στον υπολογιστη μου.Κατα προτιμηση θα ηθελα να μπουνε στο outlook mail[office microsoft] ή οπουδηποτε αλλου γινεται.εχω τα win 10,και φυσικα αν γινεται με το καλωδιο που εχει το κινητο.ευχαριστω εκ των προτερων.
Επισης,να προσθεσω, οτι εχω λογαριασμο gmail,αν αυτο βοηθαει....

deniSun
14-12-16, 00:24
Γεια σας φιλοι μου.ηθελα να μου πειτε πως μπορω να μεταφερω τις επαφες που εχω στο κινητο μου τηλεφωνο[EXPERIA,Sony ericsson],στον υπολογιστη μου.Κατα προτιμηση θα ηθελα να μπουνε στο outlook mail[office microsoft] ή οπουδηποτε αλλου γινεται.εχω τα win 10,και φυσικα αν γινεται με το καλωδιο που εχει το κινητο.ευχαριστω εκ των προτερων.
Επισης,να προσθεσω, οτι εχω λογαριασμο gmail,αν αυτο βοηθαει....

Αν τις έχεις στην μνήμη του κινητού ή της sim, τις αντιγράφεις στον λογαριασμό gmail που λογικά θα έχεις λόγω google play (μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού).
Μπαίνεις στο gmail και κατεβάσεις (export) τις επαφές σου σε ότι format σε βολεύει.

dimitris.taxideytis
14-12-16, 02:24
1.Μια λυση ειναι ο συγχρονισμος των επαφων με το gmail και κατεβασμα απο εκει.

2.Μια αλλη ειναι απο το μενου των επαφων στο κινητο να ψαξεις και να βρεις το εισαγωγη/εξαγωγη , δεν θυμαμαι πως το λεει στο xperia.

Μπαινεις στις επαφες και πατας το κουμπι με τις γραμμουλες στο κατω μερος (http://i-cdn.phonearena.com/images/reviews/96658-image/Sony-Ericsson-Xperia-mini-Review-Design-09.jpg ) ανοιγει ενα μενου και θα δεις καπου θα λεει για εξαγωγη .
Σου δινει την δυνατοτητα να παρεις τις επαφες σε ενα αρχειο CSV η' vcf και να το αποθηκευσεις στην καρτα μνημης. Απο εκει μπορεις να το μεταφερεις/αντιγραψεις ειτε μεταφεροντας την καρτα σε αλλη συσκευη , ειτε συνδεοντας τη συσκευη στον υπολογιστη με καλωδιο.

athletic
14-12-16, 15:48
Φιλοι μου,σας ευχαριστω.πολυ καλη η βοηθεια σας & ενδιαφερουσα.θα κοιταξω να εφαρμοσω τις συμβουλες σας.
Καλο μεσημερι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.