PDA

Επιστροφή στο Forum : 2313084600



ela002
29-12-16, 12:56
Καλημέρα σας,

Καλώ στο 2313084600 για ενα θέμα σχετικα με τις διαφημιστικές κλήσεις που δέχομαι και έχετε ήδη ενημερωθεί ότι είμαι το μητρώο 11 αλλά οι τηλεφωνήτριες απλά με ενημερώνουν σχεδόν μονολεκτικά οτι θα με αφαιρέσουν και το κλείνουν χωρίς να μπορώ να πω ούτε μια κουβέντα. Όταν ζήτησα υπεύθυνο βάρδιας η απάντηση ειναι θα σας καλέσει και έκλεισε η γραμμή . Δηλαδη τι είδους επικοινωνία είναι αυτή ακριβώς; Φυσικα και δεν με κάλεσε κανείς. Θα οδηγηθούμε όμως στο να σας κάνω αγωγή με βάση ότι πρόβλέπει ο νόμος περι παραβίασης του μητρώου 11 για 2 κλήσεις. Είναι ντροπή τέτοια συμπεριφορά στο τηλεφωνικό κέντρο να μην προλαβαίνω ούτε να μιλήσω.

RSX
29-12-16, 12:57
με κάλεσε και μένα το συγκεκριμένο χτες και πριν προλάβει να μου πει το οτιδήποτε διαφημιστικό της λεω ειμαι στο αρθρο 11 και μου το έκλεισε τα μουτρα.

ela002
29-12-16, 15:12
Καλώ στο συγκεκριμένο νούμερο με πετάει στο τηλ. κεντρο και ότι έλεγα μου απαντούσαν μονολεκτικά και το έκλειαν χωρίς να προλάβω καν να πω αυτό που ήθελα. Με ικανότητες sherlock έπρεπε να βρω ένα τηλέφωνο υπεύθουνου βάρδιας ή κάτι παραπάνω από τα ρομπότ του τηλεφωνικού κέντρο στο 2311805129. Η απαντήσεις είναι ακριβώς στοχευμένες σαν ένα καλοκουρδισμένο ρομπότ που είναι πολύ καλά εκπαιδευμένο στο customer experience και επικοινωνεί με πολύ συγκεκριμένο τρόπο. Απίστευτα τραγικό δεν μπορείς να συνενοηθείς με τίποτα. Που να ήμουν και πελάτης τους. Δεν πειράζει σας έρχεται η αγωγή, θα τα πούμε.

Διάλογος

- Θέλω να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο.
- Ναι , βεβαιως θα σας καλέσει (κλείσιμο).

Τίποτα άλλο ! Ούτε όνομα, ούτε καν που να με καλέσει! Είναι απλά τραγικό! Εννοείται δεν με κάλεσε κανείς.

nikosnikolakis
29-12-16, 18:56
Τι εταιρεία είναι αυτή αδελφέ;

RSX
29-12-16, 19:01
Τι εταιρεία είναι αυτή αδελφέ;
όταν με κάλεσαν χτες εμένα μου είπαν απο vodafone ότι είναι.

nmavro73
29-12-16, 20:18
Από ένα κοντινό νούμερο με παίρνουν και λένε κεντρικά της Vodafone. ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΗΞΕΙ

ela002
29-12-16, 21:55
vodafon αλλά δεν είμαι πολύ σίγουρος ότι εξυπηρετούν μόνο αυτή την εταιρεία ή είναι κουβάς για πολλές. Από παρόμοιο τηλ. αριθμό με είχαν καλέσει Οκτωβριο.

x69pr
09-02-17, 15:20
Λοιπον, επειδη με τους τυπους αυτους το πραγμα εχει ξεφυγει τελειως, μπορουμε να κανουμε κατι? Παιρνουν απο τη vodafone καθε μερα, τις πιο ακαταλληλες ωρες. Σε αιτημα στους τηλεφωνητες να ΜΗ ΜΕ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΗΣΟΥΝ, οπως γραφτηκε και πιο πανω το κλεινουν βιαστικα. Που μπορουμε να απευθυνθουμε? Υπαρχει περιπτωση ομαδικης αγωγης?

nmavro73
09-02-17, 17:01
Λες οτι ανήκεις στο μητρώο 11 και σταματάνε. Στείλε mail απο τη σελιδα τους στα κεντρικά

ela002
09-02-17, 19:16
Καταγγελία αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων εχει πορταλ.

Αυτό που κάνω εγώ το παραπάνω & αγωγή, έχω ξεκινήσει διαδικασίες.

x69pr
10-02-17, 15:52
Λες οτι ανήκεις στο μητρώο 11 και σταματάνε. Στείλε mail απο τη σελιδα τους στα κεντρικά

Μολις τους το λες σου λενε ενταξει κυριε τοσο βιαστικα που δεν παει αλλο και στο κλεινουν. Την αλλη μερα παλι τηλεφωνα. Προφανως ειναι δασκαλεμενοι να σε γραφουν στα @@ απλα και να μην κανουν τιποτα για να βγει το νουμερο σου απο τις λιστες τους.

nmavro73
10-02-17, 15:54
Μολις τους το λες σου λενε ενταξει κυριε τοσο βιαστικα που δεν παει αλλο και στο κλεινουν. Την αλλη μερα παλι τηλεφωνα. Προφανως ειναι δασκαλεμενοι να σε γραφουν στα @@ απλα και να μην κανουν τιποτα για να βγει το νουμερο σου απο τις λιστες τους.

Στείλε mail απο τη σελίδα της vodafone. Δεν θα σε ενοχλήσουν ξανά. Εγώ το έκανα και έβαλα και cc το info@dpa.gr . Ως δια μαγείας σταμάτησαν όλα

x69pr
10-02-17, 16:13
Εφυγε καταγγελια προς ΕΕΤΤ και ΑΠΔ μολις τωρα. Αντε στο καλο πια με τους κοπανους, δε σεβονται τιποτα και περιμενουν μετα για το ευχαριστω να γινουμε και πελατες τους.

vforvendetta85
13-02-17, 14:41
Για τυχόν καταγγελίες στην ΑΠΔ να σημειώσετε ημερομηνία, ώρα κι αν είναι δυνατόν και ονοματεπώνυμο υπαλλήλου.

Στο παρελθόν, για να πάψουν να με ενοχλούν, πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών της hol (νυν vodafone....) και τους ανάφερα πως ενοχλούμε από το τάδε νούμερο που υποστηρίζουν πως είστε εσείς, κλπ, κλπ και εν τέλει μετά από αυτό το τηλεφώνημα σταμάτησαν.

x69pr
13-02-17, 15:57
Προσωπικα, εχω ζητησει τουλαχιστον 2 φορες να μη με ξαναπαρουν. Μαλλον ειναι πολιτικη τους μα σε γραφουν. Δεν προκειται να χρεωθω και να περιμενω σε αναμονες για να παρακαλεσω τα λαμογια να κανουν οπως οριζει ο νομος με το μητρωο 11.

Κανονικα θελει μια αγωγη (γτ προφανως και αλλων τα στοιχεια κατεχουν παρανομα) για να εκδικαστει αποζημειωση και για την παρανομη κατοχη των στοιχειων μου και για καθε μια απο τις παρανομες ενοχλητικες κλησεις.

- - - Updated - - -

Οι καταγγελιες σταλθηκαν ηλεκτρονικα με τα πληρη στοιχεια μου.

cranky
13-02-17, 21:20
Απο τότε που μπήκα στο μητρώο 11, κοπήκαν όλα, μαχαίρι.
Καί στο σταθερό, καί στο κινητό.

matelas
13-02-17, 21:49
Εμένα πριν από λίγες μέρες με κάλεσαν (από άλλο νούμερο) το σήκωσα και δεν μίλαγε κανείς, τους το έκλεισα. Έκανα μια αναζήτηση και βρήκα πως ήταν απο vodafone.

Παρόλο που είμαι στο μητρώο 11 η μόνη εταιρία που συνεχίζει να με ενοχλεί είναι η vodafone.

Το θέμα είναι πως δεν προλαβαίνω να το σηκώσω αφού συνήθως χτυπάει για πολύ λίγο, και καμιά φορά κάνουν και αναπάντητες.

nmavro73
13-02-17, 22:22
Στειλατε mail από τη σελίδα; Εμένα αμέσως σταμάτησαν

_stargazer
15-02-17, 01:42
Εφυγε καταγγελια προς ΕΕΤΤ και ΑΠΔ μολις τωρα. Αντε στο καλο πια με τους κοπανους, δε σεβονται τιποτα και περιμενουν μετα για το ευχαριστω να γινουμε και πελατες τους.

Έχω μαζέψει στη blocklist σχεδόν όλους τους αριθμούς αν τους χρειαστείς (που προφανώς είναι από το ίδιο κέντρο τηλεπωλήσεων που παρουσιάζεται ως "τα κεντρικά της vodafone" - σε ερώτησή μου δε ήξεραν καν τον αριθμό εξυπηρέτησης πελατών της vodafone). Θα έχει ενδιαφέρον η απάντηση της ΕΕΤΤ καθώς πρέπει να σου κοινοποιηθεί και το που την έστειλαν)

x69pr
15-02-17, 12:35
Ναι, μου απαντησαν ηδη με τον αριθμο της καταγγελιας και το μεχρι ποτε πρεπει να παρω απαντηση. Λεει οτι κοινοποιηθηκε στη vodafone χωρις να εχει κατι πιο συγκεκριμενο. Απο την αρχη προστασιας δεδομενων ουτε φωνη ουτε ακροαση ακομα.

x69pr
15-03-17, 18:24
Απαντησε η vodafone στην καταγγελια μου στην ΕΕΤΤ.


ΘΕΜΑ: Διαμαρτυρία κ. ΧΧΧΧΧΧΧ
Αξιότιμοι Κύριοι ,
Σε συνέχεια της ως άνω επιστολής, σας επιβεβαιώνουμε ότι ο αριθμός ######### του κ. ΧΧΧΧΧΧΧΧ
πράγματι εξαιρείται από προωθητικές ενέργειες της εταιρείας μας καθώς έχει ενταχθεί στο Μητρώο του
Άρθρου 11 του παρόχου του. Όσον αφορά τις μη ζητηθείσες κλήσεις στις οποίες αναφέρεται, αυτές
οφείλονται σε αναριθμητισμό κατά την πληκτρολόγηση αριθμού προς χρήση στο πλαίσιο μιας
διαφημιστικής ενέργειας από συνεργάτη της εταιρίας μας.
Λυπούμαστε για την όποια αναστάτωση έχει υποστεί και υπογραμμίζουμε ότι έχουμε ήδη προβεί στις
απαραίτητες ενέργειες για την αποφυγή επανάληψης παρόμοιου συμβάντος.
Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε περαιτέρω διευκρίνιση.
Με εκτίμηση,

Οπως ευκολα καταλαβαινει κανεις, υπαρχει στην ελλαδα λυση για να παρακαμπτουμε καθε νομο. Δηλαδη τοσο καιρο καποιος επαιρνε εναν αριθμο λαθος και τωρα ως δια μαγειας που σταματησαν οι κλησεις οι τηλεφωνητες καλουν σωστα. Λες και δεν ξερουμε οτι ολα τα τηλεφωνικα κεντρα καλουν αυτοματα χωρις παρεμβαση του τηλεφωνητη τους... Τεσπα, να χουμε να λεμε ειναι η κατασταση. Απο την ΑΠΠΔ δεν εχω ακομα απαντηση και ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα πουν, αν απαντησουν...

Nikiforos
15-03-17, 19:28
καλησπέρα, και εγω εχω στειλει email στην ιδια την vodafone σχετικα με αυτο το νουμερο και μου απαντησαν οτι θα ενημερωσουν να σταματησουν αλλα απο το ταδε νουμερο!
ξαναεστειλα ξανα και τους ειπα απο ΟΛΑ οχι μονο αυτο αυτο και παλι με ενημερωσαν για το ιδιο πραγμα.
Εχω μπλοκαρισμενα 6 νομιζω νουμερα ολα ηταν για λογαριασμο της vodafone.
παιρνουν οτι ωρα νανε, δεν λογαριαζουν τιποτα, ποσο καιρο με επαιρναν καθε μερα!!!! για 1 εβδομαδα, ειχαν σταματησει μετα τα ιδια.
Ειναι αγενης και επιμενουν εκνευριστικα!!!!
τους ειχα στειλει πολλες φορες στην σελιδα στο fb και τους ειχα βρισει με ομορφα λογακια....
τους απειλησα τωρα ετσι και το ξανακανουν θα κανω καταγγελιες παντου.
Το παραπανω ειναι απαντηση στο 2ο email μου για εξαιρεση του αριθμου μου απο ΟΛΑ τα νουμερα που παιρνουν για λογαριασμο τους.
εννοειτε οτι ειμαι στο μητρωο 11 και το γραφουν κανονικα!



Customer Support, Vodafone Greece <ccsupport.gr@vodafone.com>
Σήμερα στις 3:52 μ.μ.

Προς

Nikiforos gt

Κύριο μέρος μηνύματος

Αγαπητέ κύριε turbo,

σε συνέχεια της επικοινωνίας μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως ο αριθμός σας 21XXXXXXXX έχει εξαιρεθεί από όλες τις τηλεφωνικές επικοινωνίες που πραγματοποιούνται εκ μέρους της Vodafone.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας.



Vodafone

Zacharoula Foutsitzi
VODAFONE WEB CARE
Email: ccsupport.gr@vodafone.com

vodafone.gr

x69pr
22-05-17, 14:54
UPDATE: Μου απαντησαν απο την ΑΠΠΔ, 3 σελιδες παρακαλω. Το ρεζουμε οπως γραφουν ειναι οτι πρεπει να εχουν στοιχεια: 1. απο ποτε ειναι γραμμενος ο αριθμος μου στο μητρωο 11 και 2. Μια λιστα που να φαινονται οι ημερομηνιες και οι ωρες που με καλεσαν αριθμοι καλιωρα σαν και αυτον.

Αν μιλησω με τη cyta, υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν αυτα τα δυο στοιχεια εγγραφως ωστε να τα προσκομισω στην ΑΠΠΔ? Η τσαμπα θα χασω το χρονο μου να ασχοληθω γιατι ολο και καποιο παραθυρακι θα εχουν βρει ωστε εμμεσως να σε αποθαρρυνουν να κανεις κατι?

esquellot
25-05-17, 13:44
Υπάρχει και ο αριθμός 2313083500. Με κάλεσαν από αυτόν χθές και μου έκαναν προσφορά ώστε να γίνω πελάτης vodafone. Αρήθηκα λέγοντας ότι έχω ήδη συμβόλαιο και δεν μπορώ να διακόψω. Ευτυχώς δεν επέμεινε περαιτέρω ο κύριος που μου τηλεφώνησε.

psyxakias
25-05-17, 14:48
Customer Support, Vodafone Greece <ccsupport.gr@vodafone.com>
Σήμερα στις 3:52 μ.μ.

Προς

Nikiforos gt

Κύριο μέρος μηνύματος

Αγαπητέ κύριε turbo,

σε συνέχεια της επικοινωνίας μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως ο αριθμός σας 21XXXXXXXX έχει εξαιρεθεί από όλες τις τηλεφωνικές επικοινωνίες που πραγματοποιούνται εκ μέρους της Vodafone.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας.



Vodafone

Zacharoula Foutsitzi
VODAFONE WEB CARE
Email: ccsupport.gr@vodafone.com

vodafone.gr
Τόσο καιρό δεν είχα καταλάβει ότι είσαι ο Νικηφόρος Τούρμπος !!! - Τι λες τώρα... ακόμα θυμάμαι τα σχολικά μας χρόνια, που φώναζε η φιλόλογος "τούρμπο στο πίνακα" και σηκωνόμασταν όλοι για χαβαλέ κάνοντας ήχο ότι και καλά "τουρμπίζουμε". Πως περάσανε τα άτιμα χρόνια.... καλά είσαι; Θα σου στείλω PM να τα πούμε Skype :)

Nikiforos
25-05-17, 16:26
Τόσο καιρό δεν είχα καταλάβει ότι είσαι ο Νικηφόρος Τούρμπος !!! - Τι λες τώρα... ακόμα θυμάμαι τα σχολικά μας χρόνια, που φώναζε η φιλόλογος "τούρμπο στο πίνακα" και σηκωνόμασταν όλοι για χαβαλέ κάνοντας ήχο ότι και καλά "τουρμπίζουμε". Πως περάσανε τα άτιμα χρόνια.... καλά είσαι; Θα σου στείλω PM να τα πούμε Skype :)

what? σορρυ δεν καταλαβα στειλε μου PM, δεν εχω skype....

@ ADSLgr.com All rights reserved.