PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στην αποστολή εξοπλισμού



kracken_74
13-01-17, 11:53
Καλημέρα συμφορουμίτες.

Έχω κάνει αίτηση από 27/12 για αλλαγή της υπηρεσίας NOVA 3play σε 2play+VDSL.
Χθες 12/1 μου έκοψαν το τηλέφωνο και λογικά θα με συνδέσουν μπορεί και σήμερα.
Το πρόβλημα είναι πως ακόμη δεν έχω παραλάβει εξοπλισμό (router).
Ενώ με το τμήμα προσφορών που είχα μιλήσει με επιβεβαίωσαν (στις 27/12) οτι θα τον παραλάβω
σύντομα με courier, σήμερα μου είπα οτι υπάρχει μικρή καθυστέρηση και να περιμένω έως τα μέσα της
επόμενης εβδομάδας.

Σε όσους παρόχους και να έχω πάει πάντα είχαν τον εξοπλισμό 1-2 μέρες νωρίτερα. Συμβαίνει κάτι που δεν ξέρουμε; :hmm:

MIKU
16-01-17, 01:41
Καλησπέρα!Λύθηκε το πρόβλημα;;Αν όχι .....σε λυπάμαι!Η νοβα είναι ΧΑΟΣ!σε κάτι τέτοια γραφειοκρατικά.....

kracken_74
16-01-17, 14:41
Καλημέρα.
Κι ενώ το Εμπορικό τμήμα μου έλεγε οτι δε μπορώ να το παραλάβω από άλλο κατάστημα και οτι δέν έχουν voucher με αριθμό αποστολής, με κάλεσε μια καλή κυρία από το Τμήμα Φορητότητας και μου είπε πως έχω τον αριθμό αποστολή από τις 10/1/16... Πως και δεν το έχει το εμπορικό; αναρωτηθήκαμε και οι δυο. Να μην τα πολυλογώ το voucher αυτό ήταν για μια παλία αποστολή και είχε γίνει εκεί το μπέρδεμα.
Με τα πολλά τελικά, με εξυπηρέτησε αυτή η καλή κυρία και μου είπα πως αν θέλω να εξυπηρετηθώ άμεσα κατ'εξαίρεση γιατί ήταν δικό τους το λάθος, αν μπορώ να πάω σε συγκεκριμένο κατάστημα να πάρω το router ανέξοδα.
Τέλος καλό όλα καλά (σχετικό) γιατί έχω θέματα με τη γραμμή από την Παρασκευή (δεν έχω τηλέφωνο). Υπομονή και όλα γίνονται!

@ ADSLgr.com All rights reserved.