PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετακομιση γραμμης και απίστευτη αργοπορία....



angelospower
14-01-17, 09:38
Στις 16/12 εκανα αιτηση να μεταφερθει η γραμμη σε αλλον νομο μιας κ ειχα συμβολαιο ενος έτους ακομα. Μεχρι τωρα τους εχω καλέσει 3 φορες. Κάθε φορά μου λένε οτι εχει γινει ενα λάθος στη καταχώρηση της αίτησης κ γι'αυτο καθυστερώ. Κάθε φορά μου τάζουν οτι θα λυθει το θεμα αλλά ακόμα ούτε φωνη ούτε ακρόαση. Μπορώ μετα απο την πάροδο καποιου χρονικου διαστηματος να καταγγειλω το συμβολαιο και να φυγω? Οι λογαριασμοι πάντως ερχονται κανονικα. Εκει δεν υπάρχει πρόβλημα:down::down::down::down::down:

ep103855
14-01-17, 12:09
πηγαινε σε ενα cosmote καταστημα. ειναι καλυτερα απο το να τους παιρνεις τηλεφωνο καθε φορα. αν υπάρχει προβλημα με την αιτηση πιο πιθανο ειναι να βρουν το προβλημα εκει.

kostakislarisa
14-01-17, 12:28
Νομίζω πως το περιθώριο είναι 1 μήνας και μετά μπορείς να διακόψεις, αλλά ρώτα πριν το κάνεις για safe..

angelospower
15-01-17, 21:37
αυριο κλεινω εναν μηνα απο την ημερα της αιτησης. Θα ζητησω διακοπη.

angelospower
08-02-17, 23:38
Μια βοήθεια γιατί υπάρχει ενα μπέρδεμα τώρα. Μετα απο σχεδον 2 μηνες μου στέλνει μήνυμα η cosmote ότι θα έρθει τεχνικός για τη σύνδεση στις 13 του μήνα. Έλα όμως που έκανα στο ενδιάμεσο αίτηση στη wind και θα έρθει πάλι ο τεχνικος την πέμπτη. Μετα απο τόση αργοπορία έχω δικαίωμα υπαναχώρησης απο τη κοσμοτε, χωρις ποινές έτσι? Σημειωτεον πως ειχα συμβόλαιο 2 ετών. Τί να κάνω τώρα που θα με συνδέσει πρωτα η wind?

kostakislarisa
09-02-17, 00:16
Δε ξέρω τι παίζει σε αυτή την περίπτωση πήγαινε σε ενα καταστημα και κα ε ερώτηση να διακόψεις λόγω καθυστέρησης ή διέκοψε τη wind όπως σε βολεύει εσένα. Δες βασικά τι σε συμφέρει..

angelospower
10-02-17, 21:32
Πήγα σημερα σε ενα κατάστημα κ παρέδωσα τον εξοπλισμό κ έκανα έντυπο παραπόνων. Περιμένω το λογαριασμό αποχρεώσης. Θα περιέχει 100 ευρώ τέλος αποδέσμευσης για το οποίο θα στείλω email στην ΕΕΤΤ. Δε γινεται να κάνει 2 μηνες ο οτε να στειλει τεχνικο κ η wind να μου στέλνει το ιδιο τεχνικο του οτε σε 10 ημερες!!!!! Ειναι απαράδεκτοι και δεν εχουν καμια δικαιολογια. Θα επρεπε να με ειχαν συνδεσει εδω και εναν μηνα. Μενω στην Πανορμου στο πιο κεντρικό μερος της Αθήνας. ΈΛΕΟΣ

johnmegarythmos
11-02-17, 22:12
Σε πιο νόμο μετακόμισες? Μην πως αργεί ο νόμος σου? Επίσης αλλάζει και το νούμερο σου επειδή δεν υπάρχει το ίδιο πρόθεμα την Αθήνα.

angelospower
12-02-17, 16:30
Δεν τίθεται θέμα αργοπορίας επειδή θα έπαιρνα καινούριο αριθμό. Η wind κίνησε άμεσα τις διαδικασίες κ ήρθε ο τεχνικος του οτε να με συνδέσει. Η ευθύνη ειναι καθαρά της cosmote που τον έπαιζε δυο μηνες κ έμεινα χωρις ίντερνετ. Δε θα τους δώσω μια. Ήμουνα τυπικός σε όλες τις πληρωμές.

puntomania
12-02-17, 19:04
Αυτό με το νούμερο...γιατί πρέπει να αλλάζει? Με την φορητότητα σε άλλο παροχο πως μπορούμε να το κρατήσουμε? Είναι δηλαδή...τεχνικό το θέμα...η απλά πολιτική του οτε?

dimitris.taxideytis
12-02-17, 20:22
Γινεται μεταφορα σε αλλο νομο;
Νομιζα οτι δεν μπορει να γινει οταν αλλαζει το προθεμα κλησης(αυτοματος).....

jkoukos
12-02-17, 22:50
Η φορητότητα με διατήρηση του ίδιου αριθμού ισχύει μόνο σε αστικά κέντρα που ανήκουν στην ίδια γεωγραφική περιοχή, όσον αφορά το πρόθεμα.

puntomania
12-02-17, 22:58
Η φορητότητα με διατήρηση του ίδιου αριθμού ισχύει μόνο σε αστικά κέντρα που ανήκουν στην ίδια γεωγραφική περιοχή, όσον αφορά το πρόθεμα.

μα τώρα με το voip ο οτε.. δεν έπρεπε να είχε περιορισμό....

jkoukos
12-02-17, 23:12
Δεν έχει καμία σχέση το είδος της τηλεφωνίας με το εθνικό σχέδιο αριθμοδότησης ανάλογα την γεωγραφική περιοχή. Και ισχύει σε όλο τον πλανήτη για την σταθερή τηλεφωνία από κανονικούς τηλεπικοινωνιακούς παρόχους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.