PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα σε τηλεφωνια - ιντερνετ στη Νίκαια.



sedix
20-01-17, 21:10
Εδω και 4 μερες δεν εχω ουτε ιντερνετ ουτε τηλεφωνο στη περιοχη της Νικαιας ( κοντα στο Γενικο Κρατικο ).
Ειμαι στο δικτυο της wind αλλα ρωτωντας στη πολυκατοικια οπου μενω, οπου υπαρχουν συνδρομητες σε διαφορες εταιρειες ,ολοι εχουν το ιδιο προβλημα .

Εχω δωσει τη βλαβη στη wind απο τη πρωτη στιγμη και μου απαντησαν οτι υπαρχει προβλημα στο δημοσιο δικτυο ( στο βροχο ) και οτι πιθανα θα επισκευαστει εως τις 26 Ιανουαριου !

Μαθαινω επισης σε κοντινη αποσταση (πλατεια Μεμου ) συμαβαινει το ιδιο σε γνωστο μου και σε αλλους εδω στη Νικαια σε διπλανους δρομους !!

Σήμερα μαθαινω απο φιλο οτι βρηκε συνεργειο του ΟΤΕ στην Αθηνάς οπου εχουν σκαψει και κανουν εργασιες .

Ξερει κανεις τι συμβαινει ? τι βλαβη ειναι αυτη που εχει αφησει μεγαλο μερος της Νικαιας χωρις τηλεφωνια και ιντερνετ ? :(

kostakislarisa
21-01-17, 06:44
Καλωδιακή βλάβη είναι και περιμένεις τον εργολάβο του ΟΤΕ να το επισκευάσει, δεν μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω.

sedix
21-01-17, 12:43
Καλωδιακή βλάβη είναι και περιμένεις τον εργολάβο του ΟΤΕ να το επισκευάσει, δεν μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω.

Ναι , αυτο μου ειπαν και απο το τεχνικο τμημα της WIND , απλα ηθελα να μαθω αν κανεις ξερει περισσοτερα για αυτη τη βλαβη και μου κανει εντυπωση οτι για μια βλαβη που εχει αφησει αρκετα σπιτια χωρις τηλεφωνια-ιντερνετ οι διαδικασιες αποκαταστασης θα επρεπε να ηταν πιο αμεσες.

kostakislarisa
21-01-17, 20:53
Δυστυχώς δεν γίνονται από την Cosmote αυτά, τα αναθέτει σε εργολάβο και απλά επιβλέπει κάποιος από την Cosmote την πορεία της βλάβης. Η αποκατάσταση μιας τέτοιας βλάβης δεν έχει κάποιο στανταρ χρονικό όριο. Και πάντα ανάλογα τη φύση της βλάβης.

sedix
22-01-17, 20:12
Τελικα εφτιαξε σημερα πριν καμμια ωρα το προβλημα . ( Κυριακη απογευμα ??.... :confused: )


Ολα ΟΚ ιντερνετ και τηλεφωνο ..

kostakislarisa
22-01-17, 20:34
O εργολάβος δουλεύει όλες τις μέρες για καλωδιακές βλάβες για να αποκαταστήσει την επικοινωνία.

jjohanson
22-01-17, 23:30
O εργολάβος δουλεύει όλες τις μέρες για καλωδιακές βλάβες για να αποκαταστήσει την επικοινωνία.

Η βλάβη είναι Πανελλαδική?
Τα ίδια προβλήματα υπάρχουν και στην περιοχή της Θεσσαλονίκης και η "βλάβη" δεν έχει αποκατασταθεί. Σε πολλές περιπτώσεις υπάρχει ΙΝΤΕRΝΕΤ χωρίς ομιλία.

Στην τηλεφωνική επικοινωνία με την τεχνική εξυπηρέτηση της WIND, η απάντηση είναι "το πρόβλημα είναι στο αστικό σας κέντρο".
Τα ίδια προβλήματα έχουν και με 4νετ.

Μια τόση μεγάλη βλάβη και δεν έχει ακουστεί τίποτα συγκεκριμένο?
Δεν είναι παράξενο?

kostakislarisa
23-01-17, 09:33
Πανελλαδική όχι δεν είναι προφανώς κάτι θα συνέβει στο ΑΚ που ανήκεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.