PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλαγη ρουτερ



kalabortsos
22-01-17, 15:43
μου ειπαν από την τεχνικη υποστηριξη της vodafone,να αλλαξω ρουτερ,επι πληρωμη,πρεπει να βαλω καποιο συγκεκριμενο?μπορω να βαλω καποιο δικο μου?

achiavg
22-01-17, 16:31
Τι προβλημα ειχε το παλιο;

rc31
22-01-17, 20:33
Μπορείς να βάλεις κάποιο δικό σου αν η γραμμή σου δεν είναι voip.
Αν είναι θα πρέπει να βάλεις κάποιο συμβατό με voip και να σου δώσουν τους κωδικούς του voip η Vodafone.

Γιατί θες να αλλάξεις;

kalabortsos
23-01-17, 00:02
Μπορείς να βάλεις κάποιο δικό σου αν η γραμμή σου δεν είναι voip.
Αν είναι θα πρέπει να βάλεις κάποιο συμβατό με voip και να σου δώσουν τους κωδικούς του voip η Vodafone.

Γιατί θες να αλλάξεις;
Κάνει όλο αποσυνδέσεις στο ασύρματο,σαν να μη συγχρονίζει καλά,οπότε θέλει βγάζει αναγνώριση κλήσεων,έχω αλλάξει σχεδόν όλα τα κανάλια,από τη voda μου είπαν καλύτερα να το αλλάξω,είναι voip.

vaggoulas
23-01-17, 00:19
Αν η γραμμή είναι voip ο εξοπλισμός θα αλλαχθεί δωρεάν.Σου είπαν να αγοράσεις router?

kalabortsos
23-01-17, 00:35
Αν η γραμμή είναι voip ο εξοπλισμός θα αλλαχθεί δωρεάν.Σου είπαν να αγοράσεις router?

Ναι είχα πάρει τηλέφωνο,μου είπαν να πάω σε κατάστημα,να πάρω με είκοσι ευρώ.

vaggoulas
23-01-17, 00:41
Μίλα ξανά μαζί τους. Οι voip γραμμές έχουν εξοπλισμό με χρησιδάνειο. Τα καταστήματα έχουν μόνο εξοπλισμούς pstn και όχι για voip γραμμές.

kalabortsos
23-01-17, 01:10
Μίλα ξανά μαζί τους. Οι voip γραμμές έχουν εξοπλισμό με χρησιδάνειο. Τα καταστήματα έχουν μόνο εξοπλισμούς pstn και όχι για voip γραμμές.
Οκ,θα πάρω αύριο τηλ, ευχαριστώ.

Swton
27-06-17, 00:58
Γιά κ χαρά σάς : ειχα κρατησει καποια splitter 8-10 χρονια πισω σαν καμμενα τοτε επεφτε το παραμυθι και αναγκαζανε πολλα ατομα στην αντικατασταση τους μεχρι κ τα utp καλωδια βαζανε τον κοσμο να τα αντικαταστήσει φυσικα τα utp κ τα σπλιττερ τα καμμενα περιεργως ειναι οκ ε ? αραγε στα router λετε να συμβαίνει τωρα κατι παρομοιο ? καιρος να σηκωθουμε απο τον ληθαργο ? (ολα για το χρημα γινονται)

shocked
27-06-17, 16:29
Γιά κ χαρά σάς : ειχα κρατησει καποια splitter 8-10 χρονια πισω σαν καμμενα τοτε επεφτε το παραμυθι και αναγκαζανε πολλα ατομα στην αντικατασταση τους μεχρι κ τα utp καλωδια βαζανε τον κοσμο να τα αντικαταστήσει φυσικα τα utp κ τα σπλιττερ τα καμμενα περιεργως ειναι οκ ε ? αραγε στα router λετε να συμβαίνει τωρα κατι παρομοιο ? καιρος να σηκωθουμε απο τον ληθαργο ? (ολα για το χρημα γινονται)

εεε;;;;;;;
απο ποιον ληθαργο να ξυπνησουμε;

εμενα ποτέ δεν μου ειπαν να αλλαξω καλωδια και σπλιτερ ή οτιδηποτε αλλο.

sweet dreams
28-06-17, 15:11
Γιά κ χαρά σάς : ειχα κρατησει καποια splitter 8-10 χρονια πισω σαν καμμενα τοτε επεφτε το παραμυθι και αναγκαζανε πολλα ατομα στην αντικατασταση τους μεχρι κ τα utp καλωδια βαζανε τον κοσμο να τα αντικαταστήσει φυσικα τα utp κ τα σπλιττερ τα καμμενα περιεργως ειναι οκ ε ? αραγε στα router λετε να συμβαίνει τωρα κατι παρομοιο ? καιρος να σηκωθουμε απο τον ληθαργο ? (ολα για το χρημα γινονται)

Ποιος είπε ότι δεν καίγονται εξαρτήματα και συσκευές από υπερτάσεις (κρουστικές και άλλες) στην τηλεφωνική γραμμή;;

Swton
30-06-17, 14:59
)Τα splitter poy κρατησα) ακομα δεν ειναι καιρος για κουβεντα πανω σε αυτα απλα αν θελω την αυξομειωση τασης ρευματος καποια ηλεκτρονικα μηχανηματα θα ζαλιστουν κλπ δεν παριστανω τπτ απλα ζω σαν ανθρωπος :hmm:και το κυριοτερο να βλεπω τα πραγματα με ηρεμια κ ειρηνη παντα θΕΟΥ θελοντος:

sweet dreams
30-06-17, 15:07
)Τα splitter poy κρατησα) ακομα δεν ειναι καιρος για κουβεντα πανω σε αυτα απλα αν θελω την αυξομειωση τασης ρευματος καποια ηλεκτρονικα μηχανηματα θα ζαλιστουν κλπ δεν παριστανω τπτ απλα ζω σαν ανθρωπος :hmm:και το κυριοτερο να βλεπω τα πραγματα με ηρεμια κ ειρηνη παντα θΕΟΥ θελοντος:

Το post είναι λίγο δυσνόητο, σαν από Google Translate, αλλά δεν έχει σημασία..................συμφωνώ με την ειρήνη και την ηρεμία σε όλο τον κόσμο. :bless:

shocked
30-06-17, 22:41
το να ζηταει η καθε εταιρια να αλλαξεις σπλιτερ/φιλτρα καθε φορα που πας σε αυτους λογω φορητοτητας, δεν το κανουν γιατι θελουν να σε υποδουλώσουν, σιγουρα το λενε για καλυτερη αποδοση της γραμμης. παντως αν πιστευεις οτι τα σπλιτερ και τα καλωδια σου ειναι σε καλη κατασταση, απλα δεν χρειαζεται να τα πειραξεις. ολα τα υπολοιπα περισσεύουν

@ ADSLgr.com All rights reserved.