PDA

Επιστροφή στο Forum : 4 μηνες για νεα συνδεση και ακομα μετραω πΟΤΕ πραμα και ονομα



kamikaziking
07-02-17, 01:21
εκανα το λαθος να μετακομισω λογω εργασιας σε νεο σπιτι και σε αποσταση 300 μετρων σε καθε μερια εχω ΚΒ2 καμπινα και στον τοιχο του σπιτιου μου 2 κουτια νεων γραμμων
λεω στον εαυτο μου νταξει γιναμε σε κανα πενθημερο θα χω ιντερνετ , αμ δε! εχουν περασει 4 μηνες απο τοτε και οι οτετζηδες μετα απο 4 ραντεβου που δεν ηρθαν ποτε
ξαφνικα μου λενε οτι δεν υπαρχει ελευθερο ζευγος ενω μου κλειναν ραντεβου για να με συνδεσουν.....


εν ετει 2017 .300 μετρα απο την καμπινα και 5 μετρα απο τον κατανεμητη να μην εχεις ουτε τηλεφωνο....:respekt::respekt::respekt::respekt:

ubuntubu
07-02-17, 09:58
Πλέον ισχύει το παρακάτω
Νέος πάροχος Καθολικής Υπηρεσίας πρόσβασης σε σταθερές θέσεις η Forthnet Α.Ε. (http://www.adslgr.com/forum/threads/955656-%CE%9D%CE%AD%CE%BF%CF%82-%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%BF%CF%82-%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B7-Forthnet-%CE%91-%CE%95)

PetrosK
09-02-17, 01:58
Και ο ΟΤΕ γιατί ανακατευόταν και έκλεινε ραντεβού?

kamikaziking
09-02-17, 03:08
Και ο ΟΤΕ γιατί ανακατευόταν και έκλεινε ραντεβού?

στον πΟΤΕ εκανα αιτηση αριθμοδοτησης, το γελοιο της υποθεσης ειναι οτι μου λενε να κανω υπομονη γιατι δεν υπαρχει δικτυο χαλκου με ελευθερο ζευγος και η οπτικη ινα περναει απο το δρομο μου (ειναι ηδη εγκατεστημενη και με παροχη vectoring με mini dslam) αλλα δεν υπαρχει ελευθερο ζευγος που να με συνδεσει στο ΚΑΦΑΟ :lol::lol::lol::lol:

PetrosK
10-02-17, 15:05
Εγώ μαζί σου...

Η ερώτησή μου πήγαινε στην αυθόρμητη προσπάθεια υποστήριξης του ΟΤΕ και μετάθεσης της ευθύνης στη 4νετ που προέκυψε ξαφνικά...

sdikr
10-02-17, 19:30
Εγώ μαζί σου...

Η ερώτησή μου πήγαινε στην αυθόρμητη προσπάθεια υποστήριξης του ΟΤΕ και μετάθεσης της ευθύνης στη 4νετ που προέκυψε ξαφνικά...

Τόσο καιρό ακούγαμε όλους να λένε φταίει ο ΟΤΕ, πλέον μπορεί και ο ΟΤΕ να λέει φταίει η Forthnet! :p
Αν και μάλλον έχει να κάνει με την νοοτροπία που έχουν απο παλιά

PetrosK
10-02-17, 19:50
Τόσο καιρό ακούγαμε όλους να λένε φταίει ο ΟΤΕ, πλέον μπορεί και ο ΟΤΕ να λέει φταίει η Forthnet! :p
Αν και μάλλον έχει να κάνει με την νοοτροπία που έχουν απο παλιά

Όχι, Όχι, Όχι!

Απλά σκέψου τον πελάτη (καλή ώρα) που ο ΟΤΕ θα του πει: "Φταίει ο ΟΤΕ"

kamikaziking
11-02-17, 18:59
Όχι, Όχι, Όχι!

Απλά σκέψου τον πελάτη (καλή ώρα) που ο ΟΤΕ θα του πει: "Φταίει ο ΟΤΕ"

οχι οχι φταιει που εχει αναδρομο ερμη και μπηκαν οι κινεζοι στη χρονια του κοκκορα.....:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

να ναι καλα ο γειτονας που χει το wifi ανοιχτο αλλιως θα ημουν αναγκασμενος να πληρωνω κερατιατικα για mobile internet με ογκοχρεωση......:closed::closed::closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.