PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια σχετικά με ακύρωση-υπαναχώρηση και τέλη αποσύνδεσης



caloudika
07-02-17, 13:20
Χαιρετώ την παρέα.

Μια βοήθεια-διευκρίνιση γιατί θα με τρελάνουν vodafone-forthnet.
Μετά από πολλά χρόνια με double play στη forthnet στις 27/1 έκανα αίτηση φορητότητας στη vodafone καθώς ήθελα και κάποιες υπηρεσίας τηλεόρασης και έδειχνε βολικό το vodafone tv.

Την επόμενη εβδομάδα και συγκεκριμένα στη 1/2 δέχομαι κλήση από τη forthet η οποία μου αντιπροτείνει ένα πρόγραμμα Triple play στο οποίο και συμφωνώ οπότε και το συμβόλαιο γίνεται τηλεφωνικά.

Στις 2/2 λοιπόν στέλνω αίτημα ακύρωσης στη vodafone το οποίο απορρίπτεται ως εκπρόθεσμο καθώς είχα πάρει ημερομηνία ενεργοποίησης απο τη hol για τις 6/2 (πράγματι ενεργοποιήθηκα χτες)

Η forthnet μου έστειλε τα χαρτιά προκειμένου να στείλω στη vodafone αίτημα υπαναχώρησης πλέον και όχι ακύρωσης αφού έχω ήδη ενεργοποιηθεί.

Τα ερωτήματα είναι τα εξής:
1)Μέχρι πότε έχω δικαίωμα να στείλω το αίτημα υπαναχώρησης στη vodafone χωρίς να χρεωθώ τέλη αποσύνδεσης απο τη vodafone; Θεωρώ ότι από τη στιγμή που ενεργοποιήθηκα τα τέλη ενεργοποίησης δεν τα γλιτώνω. Σημειώνω ότι οι 14 ημέρες μετά την αποστολή της αίτησης στη vodafone λήγουν στις 10/2

2)σε περίπτωση που δεν στείλω το αίτημα υπαναχώρησης στη vodafone, υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσει η forthnet τέλη αποσύνδεσης δεδομένου ότι συμφώνησα τηλεφωνικά στις 1/2; Κάτι τέτοιο υπαινίχθηκαν σε μία κλήση που είχα πριν λίγο (7/2).

Τις γνώσεις σας παιδιά γιατί θα με τρελάνουν και τα χρονικά περιθώρια είναι στενά! Ευχαριστώ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.