PDA

Επιστροφή στο Forum : Εχει ενεργοποιηθεί κανείς στο Περιστέρι ?



o_mayros_gatos
13-05-07, 19:33
Καλησπέρα
Την πάτησα και εγώ με το ζίστο και υπέγραψα την αίτηση στις 05/02 και ακόμα τίποτα. Τηλεφωνώ κα8ημερινά στο 13800 και ρωτάω τι γίνεται με την ενεργοποίηση και η απάντηση είναι πάντα η ίδια "Δεν υπάρχει διαθέσιμη πόρτα από τον Οτέ. Κάντε λίγο υπομονή έχετε προταιρεότητα και η ενεργοποίηση σας δεν θα αργήσει". Υπάρχει κανείς από Περιστέρι που μπήκε στο ζίστο ? Αν ναι πόσο καιρό περίμενε ? Να κάνω διακοπή στην τελλάς :closed: και να δοκιμάσω με άλλον πάροχο ή να περιμένω ? :hmm: :evil:

Spanos
13-05-07, 20:19
Εγω υπέγραψα τα συμβόλαια στις 8/11/2006 και ενεργοποιήθηκα 11/2/2007 επειδή εκείνη τη μέρα μου έφεραν το modem (Κυριακή) και τη μεικτονόμηση την έκανα μόνος μου (ανενεργός βρόχος).

Καλύτερα να δοκιμάσεις κάποιον άλλο πάροχο, δεν αξίζει πλέον η προσφορά γιατί είναι παλία με χαμηλότερη ταχύτητα και ακριβότερη τιμή.

mkar1965
13-05-07, 20:49
Και εγώ από Περιστέρι φίλε μου.
Συμβόλαια 20/11/2006-Ενεργοποίηση 17/3/2007.
Μεγάλος χρόνος αναμονής και πολλά προβλήματα disconections κατά τον μήνα Απρίλιο.
Οχι μόνο σε μένα αλλά και σε άλλους χρήστες.(Τις τελευταίες 10 μέρες δείχνουν να έχουν λύθει????).Τραγική εξυπηρέτηση πελατών,και ακόμη χειρότερο τεχνικό τμήμα.Δεν ξέρουν τι
τους γίνεται..
Εναλλακτικά έχεις Forthnet kai Vivodi αλλά και εκεί δεν νομίζω ότι είναι παράδεισος.
Ψάξτο καλά...Καλή τύχη

mimistheo
13-05-07, 22:05
Κι εγώ μια από τα ίδια.
Έκανα αίτηση 1/11 και μετά πολλών κόπων ενεργοποιήθηκα 19/2.
Για 1,5 μήνα όλα μια χαρά.
Αλλά τον τελευταίο μήνα πάρα πολλά προβλήματα-disconnections.
Η δε τηλεφωνική εξυπηρέτηση τραγική.
Θέλει υπομονή αν το αποφασίσεις.

o_mayros_gatos
15-05-07, 15:29
Έχουν ξεπεράσει τα όρια τις υπομονής μου εδώ και καιρό. Θα περιμένω μέχρι τέλος Μαϊου και αν δεν έχει γίνει τίποτα θα δοκιμάσω άλλη εταιρία. Άντε να δούμε τι θα γίνει....

psolord
20-05-07, 10:23
Παιδιά οι ανθρωποι είναι όργια. Μέχρι πριν απο λίγο καιρό έλεγα τα καλύτερα για την Τελλάς. Τώρα λέω να πάνε να....κοψουνε το λαιμό τους. Τους έστειλα 5 φίλους μου και με κάνανε ρεζίλι. Εγω προσωπικά είμαι πελάτης τους από τον Ιούνιο 2004 με το που ξεκίνησε το ADSL στην ψαροκώσταινα. Είμαι 2 βδομάδες χώρις Ιντερνετ λόγω τρομερόυ θόρυβου στη γραμμή και το τηλέφωνο αίσχος. Πρέπει να τα λέω τρείς φορές αυτα που θέλω να πω. Και επρεπε να περιμένω και τρείς μήνες για αυτη τη θεική υπηρεσία. Αντε ρε να κουρεύεστε ζώα. Μακρυά απο τη Μπελλάς παιδιά. Όταν θα κλείσουν θα γελάω και θα πάω στα γραφεία τους να πετάω αυγά.Θέλουν και 47 ευρώ για 4mbit που δεν δουλεύει κιολας! Το μόνο που έχουνε να μου λένε ειναι "τα φιλτρα τα ελεγξατε? τα καλώδια". Σήμερα μου είπαν οτι πολύς κόσμος απο το Περιστέρι έχει παρόμοι προβληματα και θα τα φτιάξουν μαζικά. Αν δεν με δεσμευε το συμβόλαιο θα την είχα κάνει με ελαφρα.

spyII
22-05-07, 00:47
Δεν είμαι συδρομητής της TELLAS αλλά απο σήμερα υπάρχουν 772 πόρτες ελεύθερες για το περιστέρι.

Βουρ λοιπόν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

spyII
22-05-07, 00:50
Και εγώ από Περιστέρι φίλε μου.
Συμβόλαια 20/11/2006-Ενεργοποίηση 17/3/2007.
Μεγάλος χρόνος αναμονής και πολλά προβλήματα disconections κατά τον μήνα Απρίλιο.
Οχι μόνο σε μένα αλλά και σε άλλους χρήστες.(Τις τελευταίες 10 μέρες δείχνουν να έχουν λύθει????).Τραγική εξυπηρέτηση πελατών,και ακόμη χειρότερο τεχνικό τμήμα.Δεν ξέρουν τι
τους γίνεται..
Εναλλακτικά έχεις Forthnet kai Vivodi αλλά και εκεί δεν νομίζω ότι είναι παράδεισος.
Ψάξτο καλά...Καλή τύχη

VIVODI????????????ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για έλα , για έλα!Ενα 3μηνάκι μεστο νερό!
Ρώτα και εμάς!

Master_Maker
22-05-07, 03:45
VIVODI????????????ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για έλα , για έλα!Ενα 3μηνάκι μεστο νερό!
Ρώτα και εμάς!

ταλαιπωρια και εκει???

psolord
23-05-07, 19:43
Θα ήθελα να ζητήσω μια δημόσια συγγνώμη για τους προηγούμενους χαρακτηρισμούς και το ξέσπασμα κακίας. Το πρόβλημα το είχε το καλώδιο του σπιτιού τελικά. Όπως και να έχει όμως τα άτομα στην ΤΕΛΛΑΣ ΔΕΝ εξυπηρετούν, ΔΕΝ ενημερώνουν και το χειρότερο για τα νεύρα , αντιφάσκουν. Συμφωνώ απόλυτα με τα παιδία στο θέμα "τι δεν μας αρέσει στην ΤΕΛΛΑΣ.

andtsin23
25-06-07, 12:16
Tellas??? 7 μήνες αναμονή για να ενεργοποιηθεί στον αδερφό μου στη Ν.Ζωή Περιστερίου, και αν δεν γινόταν λόγος για δικηγόρους,και διακοπή συμβολαίου ακόμα το παιδί δεν θα είχε (Με το που ζήτησε διακοπή το ίδιο απόγευμα είχε Internet)... Η κατάσταση είναι αίσχος... Εγώ στην HOL είμαι και εδώ τα ίδια χάλια (Πετρόυπολη). Τί να πω....:twisted:
Ας αποφασίσουμε να κάνουμε όλοι ένα ομαδικό "κράξιμο" στο κοινό (ΜΜΕ,κτλ), να δείτε για πότε θα στρώσουν!!!
Την έχουν δει κάπως τα προσοχή στις εκφράσεις

kloklo
28-06-07, 07:27
Φίλε εγω έκανα 4 μήνες να ενεργοποιηθώ, ήμουν από τους πρώτους, και μετά από αμέτρητα τηλέφωνα....

Να σου πω, γιατι θες Τελλάς? Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος? Πλέον παρέχουν κάλυψη σχεδόν όλοι...Γιατί δεν κοιτάς κάπου αλλού?

Για παραδειγμα μπορείς να πας Φορθνετ που δίνει και 24 Mbit, όπως και επίσης NetOne που απότι ξέρω σε ενεργοποιουν πάρα πολύ γρήγορα....(και δίνουν και 10/1 ταχύτητα με απεριοριστες κλήσεις, 10 ευρω φθηνότερα από την Τελλάς κιόλας)

Υπάρχουν θαυμασιες επιλογές πέραν της Τελλάς που ακόμη δίνει 4Mbit μόνο....εγω σε λίγες μέρες την κάνω πάντως.....

Οτι επιλογη και να κανεις...καλή τύχη

giavel
28-06-07, 08:30
Να κάνω διακοπή στην τελλάς :closed: και να δοκιμάσω με άλλον πάροχο ή να περιμένω ? :hmm: :evil:

Η τελλάς είναι η πιό ακριβή από όλες, δίνει τα πιό λίγα από όλες, έχει την μικρότερη αξιοπιστία και στο τηλέφωνο και στο internet, και δεν σε εξυπηρετεί ΠΟΤΕ. Ρωτάω λοιπόν , υπάρχει κάποιος λόγος να περιμένεις την ΤΕΛΛΑΣ? δεν πιστεύεις όλα οσα διαβάζεις εδω πέρα και θέλεις να τα Zisεις κι εσύ για να σχηματίσεις αρνητική άποψη για την τελλάς?

Η συμβουλή μου είναι φύγε όσο προλαβαίνεις.....

kloklo
28-06-07, 14:06
Απορώ πάντως....μου κανει μεγάλη εντυπωση το οτι πολλοι νεοι χρηστες κανουν αίτηση για ΤΕλλάς...

Δηλαδή, όταν ειχαν πρωτοβγει τα 4Mbit, το καταλαβαινω εγινε μεγαλο μπαμ, αλλά τωρα τι βρίσκουν στην Τελλάς και την προτιμουνε οταν υπάρχει καλυψη για πιο φθηνο και πιο γρήγορο Ιντερνετ (και με πολυ πιο γρηγορη παραδοση γραμμής)....

Μου φαινεται αυτά βλέπει η Τελλάς, και δεν προκειται να προχωρησει σε αναβάθμιση ταχύτητας, καθως εχει ηδη τσιμπήσει χιλιάδες χρηστών στο ιδιόκτητο της, αλλα βλεπει ότι υπάρχει και μεγαλη εισροη και νεων πελατων (και φίλος μου που μορουσε να βάλει HOL, έβαλε Τελλας....:rofl: βεβεαια ενταξει το παιδι ήταν ασχετος απο συνδεσεις , ηταν η πρωτη του DSL γραμμή)

Μαλλον η διαφημιστική εκστρατεια της Τελλάς αποδίδει.....;)

giavel
28-06-07, 14:15
Απορώ πάντως....μου κανει μεγάλη εντυπωση το οτι πολλοι νεοι χρηστες κανουν αίτηση για ΤΕλλάς...

Δηλαδή, όταν ειχαν πρωτοβγει τα 4Mbit, το καταλαβαινω εγινε μεγαλο μπαμ, αλλά τωρα τι βρίσκουν στην Τελλάς και την προτιμουνε οταν υπάρχει καλυψη για πιο φθηνο και πιο γρήγορο Ιντερνετ (και με πολυ πιο γρηγορη παραδοση γραμμής)....

Μου φαινεται αυτά βλέπει η Τελλάς, και δεν προκειται να προχωρησει σε αναβάθμιση ταχύτητας, καθως εχει ηδη τσιμπήσει χιλιάδες χρηστών στο ιδιόκτητο της, αλλα βλεπει ότι υπάρχει και μεγαλη εισροη και νεων πελατων (και φίλος μου που μορουσε να βάλει HOL, έβαλε Τελλας....:rofl: βεβεαια ενταξει το παιδι ήταν ασχετος απο συνδεσεις , ηταν η πρωτη του DSL γραμμή)

Μαλλον η διαφημιστική εκστρατεια της Τελλάς αποδίδει.....;)

Απλά μάλλον η ΤΕΛΛΑΣ φιλοδοξεί να γίνει η εταιρεία των ανίδεων χρηστών για να τους πασσάρει ότι υπηρεσίες θέλει σε οτι τιμές θέλει... Εδώ ήδη εγώ έχω αρχίσει και αισθάνομαι κορόιδο που είμαι ακόμα πελάτης της. Είναι καιρός εμείς παιδιά σιγά σιγά να αρχίσουμε να τα μαζεύουμε και να πηγαίνουμε σε άλλη παραλία... Κι ας μείνουν στην τελλάς όσοι είναι καουμπόηδες και πιστεύουν οτι ζούν στην άγρια δύση...

YIEEEEEEEE HAAAAAA

kloklo
29-06-07, 05:28
Απλά μάλλον η ΤΕΛΛΑΣ φιλοδοξεί να γίνει η εταιρεία των ανίδεων χρηστών για να τους πασσάρει ότι υπηρεσίες θέλει σε οτι τιμές θέλει... Εδώ ήδη εγώ έχω αρχίσει και αισθάνομαι κορόιδο που είμαι ακόμα πελάτης της. Είναι καιρός εμείς παιδιά σιγά σιγά να αρχίσουμε να τα μαζεύουμε και να πηγαίνουμε σε άλλη παραλία... Κι ας μείνουν στην τελλάς όσοι είναι καουμπόηδες και πιστεύουν οτι ζούν στην άγρια δύση...

YIEEEEEEEE HAAAAAA

Σε γενικές γραμμές έχεις δίκιο.....βεβαια και στην Φορθνετ που λενε ότι και καλα΄οι χρηστες της ειναι πιο "ψαγμενοι" ουτε αυτο θα το ηθελες, γιατι ετσι υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες να πιταρει το δικτυο αργότερα (εφόσον δεν αναβαθμισει η Φορθνετ)....

Ενω όταν οι περισσότεροι σε μια εταιρία δεν ξερουν τι ειναι τα τόρρεντς....εισαι πιο καλά εκει....:p

Ετσι οπως τα βλέπω εγώ παντως, η Τελλάς θα αναβαθμίσει σίγουρα μεσα σε καποιους μήνες (καθως εχει και καλες υποδομές) απλά τότε εγω δεν θα ειμαι συνδρομητης της πλέον...:evil:

giavel
29-06-07, 09:14
Ετσι οπως τα βλέπω εγώ παντως, η Τελλάς θα αναβαθμίσει σίγουρα μεσα σε καποιους μήνες (καθως εχει και καλες υποδομές) απλά τότε εγω δεν θα ειμαι συνδρομητης της πλέον...:evil:

ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το βλέπω κι εγώ. Δε θα είμαι συνδρομητής της και δε θα με νοιάζει ΚΑΝ τι προσφορά θα έχει. και ΕΝΑ ευρώ το μήνα να έχει το πάγιό της, Ε ΟΧΙ εγώ δε θα της ξαναδώσω ΟΥΤΕ ΕΝΑ ευρώ. όπως δε θα ξαναδώσω ούτε ένα ευρώ στον ΟΤΕ. Δε θα τους δίνω τα λεφτά μου, όσα κι αν είναι, και θα με κοροιδεύουν κι από πάνω.... Οσο υπάρχουν κι άλλες επιλογές να δοκιμάσω δε πρόκειται να συμβιβαστώ με την ιδέα να πληρώνω λεσφτά σε Ο-(ΤΕ)^2-ΛΛΑΣ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.