PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με cosmote.gr



matelas
24-02-17, 23:39
Από χθες το βράδυ παρατηρώ πως σέρνεται ενώ υπάρχουν και φορές που δεν ανοίγει καθόλου. Ούτε να συνδεθώ σαν χρήστης μπορώ. Φαντάζομαι πως δεν είμαι ο μόνος, και το downforeveryoneorjustme.com το βλέπει down.

balander
25-02-17, 10:08
Μια απο τα ιδια και εγω. Προσπαθω να πληρωσω λογαριασμο και απο εχθες δεν μπορω!!

deniSun
25-02-17, 18:27
Τα γνωστά προβλήματα.

dleyteris
25-02-17, 20:50
Ισχύει μία από τα ιδια

Dimitris19
27-02-17, 21:48
Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το MyCosmote σήμερα?
Δεν μπορώ να μπω απο το μεσημέρι

matelas
28-02-17, 02:27
Ούτε εγώ μπορώ να μπω, βγάζει "παρακαλώ περιμένετε" και μένει εκεί. Δοκιμάζοντας ανανέωση δεν απαντάει καθόλου, "αναμονή για κεντρικό υπολογιστή cosmote.gr".

mirtiano
05-03-17, 12:39
Γενικα ειναι πολυ βαρια σελιδα.Ειδικα αυτο το My Cosmote ειναι δραμα,τις περισσοτερες φορες απαραδεκτο.Τρωει ωρες-ωρες κατι κοληματα αλλο πραμα...

cranky
05-03-17, 13:12
Πάω να βάλω λεφτά στην κοσμοκάρτα μου, και βγάζει οτι δεν έχει λεφτά ο λογαριασμός, ή οτι δίνω λάθος τον αριθμό της χρεωστικής.
Κοιμούνται όρθιοι εκει μέσα, και παρατήσαν τη σελίδα. :whip:

deniSun
05-03-17, 20:36
Το πρόβλημα με την σελίδα του ΟΤΕ όπως και με τις υπηρεσίες που προσφέρονται μέσα από αυτήν έχει να κάνει εδώ και πολύ καιρό.
2 χρόνια περίπου.
Στην αρχή δικαιολογούνταν ότι η μετάβαση σε ένα νέο σύστημα που τους ήρθε από τους Μέρκελους τους τα έκανε όλα μπάχαλο.
Τώρα...

matelas
28-05-17, 13:48
Σήμερα βγάζει error 500 και λέει για εργασίες συντήρησης. Ας ελπίσουμε πως είναι για καλό.

183668

deniSun
28-05-17, 13:51
Ελπίζω προς το καλύτερο.
Γιατί προς το χειρότερο... δύσκολα μπορώ να το φανταστώ.

cranky
28-05-17, 13:57
H σελίδα δουλεύει.
Μόλις μπήκα.

matelas
28-05-17, 14:21
Ελπίζω προς το καλύτερο.
Γιατί προς το χειρότερο... δύσκολα μπορώ να το φανταστώ.

Δεν έχεις άδικο, πρέπει να το βάλουν στο μουσείο του οτε να μαθαίνουν οι επόμενες γενιές.


H σελίδα δουλεύει.
Μόλις μπήκα.

Ναι τώρα δουλεύει. Έκαναν αναβάθμιση τελικά, έχουμε νέο site.

Με μια πρώτη ματιά δεν είναι άσχημο αν και το layout θυμίζει αρκετά το παλιό. Μου αρέσει που το νέο μενού δεν είναι χαώδες όπως το παλιό, και έχει ωραία φίλτρα στην επιλογή πακέτου.

paodim
28-05-17, 16:10
ρε παιδια ψαχνω να βρω μερες τωρα το κοστος διακοπης για cosmote tv και για σταθερη με ιντερνετ μπορει καποιος να με βοηθησει?

zenith
29-05-17, 08:03
Εχει αλλαξει το site της cosmote και στο πεδιο "ελεγχος διαθεσιμοτητας" βγαινει "ελεγχος για τεχνικο θεμα"

manicx
29-05-17, 11:21
Πλήρης επανασχεδιασμός κι επιτέλους bootstrap. Έφυγαν από τον προηγούμενο δεινόσαυρο.

Συμβαίνουν βέβαια τα εξής περίεργα. Είχα 2 accounts, ένα business, ένα κανονικό καθώς στο κανονικό δεν μπορούσα να βάλω το business κινητό. Στο cosmote app, φαίνονται με τον κωδικό που είχα κάνει για το business και το σταθερό (πριν δεν φαίνονταν) και ένα καρτοκινητό και ασφαλώς και το κινητό. Στο app όταν μπαίνω με τον κωδικό σταθερής, δεν φαίνεται το κινητό, φαίνεται όμως το καρτοκινητό. Στο Web, με τον κωδικό που είχα για το business κινητό, φαίνεται πλέον μόνο το σταθερό (δεν φαίνονταν πριν) και το καρτοκινητό ενώ με τον κωδικό σταθερής, μόνο το σταθερό και το καρτοκινητό. Τι έχουν καταφέρει πάλι είναι άγνωστο!

Dimitris_80
29-05-17, 12:40
Αλλαξαν παλι το interface, εφυγε η σελιδα my ote απο το "fixed" και ενοποιηθηκαν... Ολα καλα ως εδω.... ΟΜΩΣ εχουν μπερδευτει τα login μου... Ειχα παλια (πολυ παλια) καποια καρτοκινητα, που ουτε καν τα θυμαμαι. Μαλλον αυτα γινονται conflict και πλεον δε μπορω να δω ουτε το βασικο σταθερο του σπιτιου μου (δε το εμφανιζει στην καινουρια σελιδα). Προσπαθησα να προσθεσω τη συνδεση μου, αλλα η διαδικασια ειναι εντελως γτπ (σορρυ κιολας).

Ενω πρωτα εβαζα ως username το email μου, πλέον δε δεχεται το email, αλλα θελει απλο username. Ελα ομως που και αυτο πρεπει να το μαντέψεις, γιατι δε σου το λεει το συστημα. Σου εμφανιζει εκει οτι δεν ειναι σωστα τα στοιχεια. Αφου κανεις υπενθυμιση και σου στελνει παλι τα στοιχεια και παλι γινεται λαθος.

Εφοσον καταφερεις και μπεις τελικα, μου βγάζει πλέον οτι δεν εχω καμια ενεργη συνδεση. (ντοινγκ).

Πατάτω προσθήκη σύνδεσης, ζητανε ΑΦΜ, αριθμο λογαριασμου, μια χαρα λεω λογικο μου ακουγεται, ελα ομως που ενω τα αντιγραφω ολοσωστα απο εντυπο λογαριασμο, μου βγαζει ειτε "λαθος ΑΦΜ" (μα πώς είναι λάθος, αφού τον βαζω 100 φορες σωστα) και μια στον κωδικο λογαριασμου δεν υπαρχει τετοια συνδεση κλπ.

Αφου με τα χιλια ζορια καταφερα και προσθεσα τη συνδεση (ηθελε ΑΡΙΘΜΟ λογαριασμου και οχι ΚΩΔΙΚΟ λογαριασμου οπως ζηταει λανθασμενα το μπουρδελοσυστημα, αφηστε που οι αριθμοι αυτοι εχουν παυλες που δε τις θελουν τελικα, και ο αριθμος λογαριασμου εχει γραμμα αλφαβητου που δεν χρειαζεται, αλλα πώς να το ξέρεις αυτό;;;; τα νύχια σου θα μυρίσεις;;; ) τελικα εχω μεινει στην εικονα ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ PIN. Oι άνθρωποι είναι απίστευτα εκνευριστικοί... Πώς να επιβεβαιώσω το ΡΙΝ; Καταρχάς λείπω από το σπίτι τώρα και ψάχνω επειγόντως τον τελευταίο λογαριασμό για δική μου άλλη χρήση, τον οποίο δεν μπορώ να δω γιατί μου τον στερούν. Μιλησα στο τσατ και αφου μιλουσαμε κανα 10λεπτο η απαντηση ηταν «θα σας καλεσουν να το λυσετε». ΠΕρασε μια ωρα και ακομα με καλουν....

Το δε application ακομα χειροτερο, επισης δε βγαινει ακρη.

Zer0c00L
31-05-17, 08:35
Εγώ μίλησα στο 13888 από το κάδρο κινητό μου καθώς στο my cosmote έχω μια σταθερή και δύο καρτοκινητα που δεν εμφανίζονται πουθενά μου είπαν ότι είναι γενικό πρόβλημα και θα επιλυθεί μέχρι το τέλος της εβδομάδας για να δούμε...

Simpleton
01-06-17, 15:40
Χρειάστηκε να το χρησιμοποιήσω πριν από λίγο για να δω έναν λογαριασμό σταθερής. Λείπει μια απλή επιλογή εμφάνισης των χρεώσεων εκτός παγίου, το φίλτρο «Διεθνείς» περιλαμβάνει και τις (εντός παγίου) κλήσεις της κατηγορίας «Διεθνείς Cosmote Home Διεθνή», στην ανάλυση κλήσεων η στήλη «Χρέωση» είναι κενή και η χρέωση εμφανίζεται στη στήλη «Διάρκεια»... γενικά στην παρούσα κατάσταση δείχνει πολύ πρόχειρο.

panosira
04-06-17, 19:34
Μπαινοντας σημερα στη σελιδα της Cosmote εμεινα εκπληκτος:dance: τι πανεμορφο site βγαζεις ακρη πλεον ολες οι συνδεσεις-λογαριαμοι-αριθμοι-πληρωμες κτλ συγκεντρωμενα μαζι.Εξυπηρετηση στο αψε σβησε ειτε με chat video call κτλ.Καλη δουλεια :oneup:

cranky
05-06-17, 00:20
Επιτέλους, φτιάξανε κι' εκείνη τη βλακεία με τα χαζομηνύματα, όταν πήγαινες να ανανεώσεις χρόνο για καρτοκινητό.

derma
05-06-17, 23:03
Δεν ξέρω σε αλλους αλλα σε εμενα στο my cosmote αρχική my cosmote ενεργές συνδέσεις μου από 4 που ειναι κανονικά μου εμφανίσει μονο μια του κινητού μου η υπόλοιπες 3 σα να μην υπάρχουν

cranky
05-06-17, 23:09
Δεν στέλνεις ένα μήνυμα στην υποστήριξη ;

derma
05-06-17, 23:38
Έχω στείλει και περιμενω μπας και..αλλα ακομα τιποτα

Zer0c00L
06-06-17, 11:43
Εμένα κανονικά στην εφαρμογή του κινητού δείχνει το σταθερό και τα δύο κινητά ενώ μέσω Η/Υ (browser) δείχνει μόνο τα κινητά τους ενημέρωσα και περιμενω

derma
06-06-17, 14:31
ολα οκ

@ ADSLgr.com All rights reserved.