PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνεργασία Μοντεμ Εμπορίου με Oxygen



opencom
27-02-17, 15:51
Καλησπέρα σ όλους,

Η γραμμή μου γύρισε σε VoBB και παρέλαβα εξοπλισμό Oxygen. Υπάρχουν οδηγίες παραμετροποίσης του Oxygen για να παρέχει μόνο υπηρεσία φωνής ενώ Internet/VPN/PortFrwding να συνεχίζουν να δουλεύουν από το υφιστάμενο Μόντεμ/Router.

Ευχαριστώ

Pokas
09-03-17, 12:05
Καλησπέρα,

Εχω και εγω αυτή την απορία για οταν γυρίσει η γραμμή μου σε Voip, φαντάζομαι είχες ISDN;

Ψαξε στις ρυθμίσεις του Oxygen αν υπάρχει PPPOE Passthrough επιλογή και ενεργοποίησε την. στο υφιστάμενο router σου επιλέγεις να κάνει κλήση PPPoE με τα στοιχεία της σύνδεσης σου.

Αυτός είναι ένας τρόπος. Υπάρχουν οδηγοί για άλλα μοντεμ πχ Speedport μεσα στο forum πως μπορείς να έχεις πρώτο το παλαιό σου μοντεμ router και σε δεύτερο ( Speedport) την τηλεφωνία. πχ εδω (http://www.adslgr.com/forum/threads/909707-%CE%A7%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7-Speedport-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-VoIP-Cosmote-%CF%80%CE%AF%CF%83%CF%89-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CE%BF-router-(ASUS))

deniSun
12-03-17, 15:04
Καλησπέρα σ όλους,

Η γραμμή μου γύρισε σε VoBB και παρέλαβα εξοπλισμό Oxygen. Υπάρχουν οδηγίες παραμετροποίσης του Oxygen για να παρέχει μόνο υπηρεσία φωνής ενώ Internet/VPN/PortFrwding να συνεχίζουν να δουλεύουν από το υφιστάμενο Μόντεμ/Router.

Ευχαριστώ

Για το συγκεκριμένο μοντέλο όχι.
Αλλά ισχύουν όλα όσα έχουν γραφτεί για asus, speedport και fritzbox στους ανάλογους οδηγούς.

@ ADSLgr.com All rights reserved.