PDA

Επιστροφή στο Forum : To OTEshop ανακοινώνει ADSL [δίχως ISP fees...!]



Σελίδες : [1] 2

nevian
11-06-03, 15:05
Πρώτη είδηση πλέων στο www.oteshop.gr είναι η ADSL...

http://www.oteshop.gr/home/adslconnection.htm

Είναι λίγο για γέλια... Σχεδόν 173 (JETSPEED 100) ή 212 (JETSPEED 500)Euro το Intracom Modem...??? Ούτε της 3COM να ήταν...

Ακόμη στα ψιλά γράμματα... ο διαχωριστής (splitter) θα έχει 12 Euro έκαστος (με τον πρώτο δωρεάν, πάλυ καλά...!)

Οι σελίδες βγάζουν αρκετά λάθη αλλά είναι μια πρώτη ένδειξη του τί γίνεται ή μαλλον τί δεν γίνεται...

Lumens
11-06-03, 15:18
Απλα θα πω πως δε μπορειτε να φανταστειτε πως νιωθω μετα απο αυτο :

"Υπάρχει διαθεσιμότητα ADSL στην περιοχή σας.
Παρακαλούμε συνεχίστε την παραγγελία σας. ¨"

1ος 1ος θα βαλω και υποσχομαι να σας κραταω ενημερους! :D

BUSINESS

high stream 384
384 kbps/ 128 kbps 82 € 50 € 55 € *

high stream 512
512 kbps/ 128 kbps 82 € 50 € 101 € *

high stream 1024
1024 kbps/ 256 kbps 82 € 50 € 189 € *

nevian
11-06-03, 15:23
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80004005'

[Microsoft][ODBC Driver Manager] Data source name not found and no default driver specified

/new.htm, line 29



μετά έγινε...




Microsoft OLE DB Provider for SQL Server error '80004005'

[DBNMPNTW]Specified SQL server not found.

/new.htm, line 29



Αυτό εγώ βλέπω όταν κάνω κλικ για να δω πληροφορίες για τα Intracom ADSL Modems από το OTEshop...

Ελπίζω να δουλεύουν καλύτερα από τις σελίδες του site...

tgrendo
11-06-03, 15:27
Αμήν!!!
Το θέμα είναι να παραγγείλουμε ή να περιμένουμε τους ISP?Ούτως ή άλλως θα πάρει χρόνο στον ΟΤΕ να μασ τα περάσει.Τί λέτε να παραγγείλω από ΟΤΕ ή θα μου περάσουν τις γραμμές και θα μείνω πάλι με το όνειρο?

nevian
11-06-03, 15:33
ADSL MODEM JETSPEED 500i

Για Σύνδεση : ISDN
Τύπος : Modem/Router
Σύνδεση με : SPLITTER
Διεπαφή με Η/Υ : Ethernet/USB
Πρωτόκολλα Επικοινωνίας : PPPoATM
Λειτουργικά Συστήματα Η/Υ που υποστηρίζει : Win 98SE, 2000, ME, XP, NT, Linux, Mac 8.6, 9.0

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς γίνεται αυτό????? Σε ISDN σύνδεση ADSL... που μπαίνει, πρίν το NetMod? I'm Confused.... :?: :?: :?: 8O

chrispen
11-06-03, 15:35
Πακέτα ADSL Προσβάσεων Τέλος Ενεργοποίησης Τέλος Εγκατάστασης Μηνιαίο τέλος *
high stream 384
384 kbps/ 128 kbps 82 € 50 € 55 € *

SIEMENS
ADSL MODEM SIEMENS NTi XPRESSLINKD ISDN
211,73 €

dhladh an balw pera apo ta xrhmata tou isp prepei na skasw (an upo8esoume oti pairnw auto to modem) 211,73 + 82 + 50 + 55 = 398,73 METRHTA h kai ME DOSEIS ? meta 3erw plhrwnw mexri ton oktwbrio 27,5 + isp

xalaros23
11-06-03, 15:37
orea, kai ego mpika kai otan ekana click pano sto link gia ta modem pira to makritero opos lene. Isos ta texnika xaraktiristika tou modem na einai classified... xixi.. mipos fobountai min kanoume compare ta texnika xaraktiristika me alla adsl modem kai tis times tous kai tous kraksoume entelos???
Pantos gia na sinexisis to signup prepei na dialekseis modem apo oti blepo, me tis igies mas!!!!

troll
11-06-03, 15:40
oui

chrispen
11-06-03, 15:49
to oui pou paei re troll ?

mechdim
11-06-03, 15:57
Με internet explorer μονο δουλευει μια χαρα η σελιδα. Οπως παντα ολοι στην Ελλαδα σεβονται τα στανταρτ του internet. :evil:

troll
11-06-03, 15:57
dhladh an balw pera apo ta xrhmata tou isp prepei na skasw (an upo8esoume oti pairnw auto to modem) 211,73 + 82 + 50 + 55 = 398,73 METRHTA h kai ME DOSEIS ? meta 3erw plhrwnw mexri ton oktwbrio 27,5 + isp

Σε αυτό

wizardsl
11-06-03, 16:08
Ωραία.. Παραγγείλαμε τη γραμμή, παραγγείλαμε και το κρόκους-μόντεμ, άντε να δούμε πότε θα τη γεμίσουμε τη γραμμή.

hikoc
11-06-03, 16:16
Όσοι βιάζονται να βάλουν γραμμές από τον ΟΤΕ γιατί δεν περιμένουν να πάρουν την γραμμή από τους ΙSP να γλιτώσουν και τα κερατιάτικα του Intracom modem να πληρώνουν λιγότερο πάγιο και να την σπάσουν και στον ΟΤΕ, είπαμε να μας πιάσουν μια φορά βλάκες μην το παραξηλώσουμε όμως.

waste
11-06-03, 16:17
bliz οπως παντα βιαστικος. Γιατι βρε δεν περιμενες λιγακι να δουμε τι θα γινει με τα μοντεμ. Ξερω ολοι περιμενουμε σαν τρελοι ενα adsl αλλα εσυ εισαι νομιζω ο πιο φουριοζος...

πιο μοντεμακι πηρες τελικα (usb, UTP , Router?) και πόσο?

mprizes45
11-06-03, 16:23
Επειδή στο oteshop εκει με τα μόντεμ του κόκκαλη το λινκ <<περισσότερα>> δεν λειτουργεί, γιατί άραγε?????? τέλος πάντων, πήγα στα fag's της ιντρακομ.

λοιπόν καπου εκεί γράφει το εξής:


Πιο από τα παραπάνω προϊόντα καλύπτει τις ανάγκες μου;

Εάν απλά χρειάζεστε ένα modem για γρήγορη και ]φτηνή πρόσβαση στο internet χωρίς εξειδικευμένες ανάγκες τότε τα jetSpeed 100/100i αποτελούν την καλύτερη επιλογή. Διαφορετικά, τα jetSpeed 500/500i αποτελούν τις εξειδικευμένες λύσεις προσφέροντας λειτουργίες δρομολογητή (router). Ιδανικά για χρήση σε εταιρίες και χρηστικά περιβάλλοντα αυξημένων απαιτήσεων.


Που την είδαν την φτηνή σύνδεση????? Είμαστε καλά??????
Ρητορική ερώτηση βέβαια.
Για μελέτη του λινκ

http://jetspeed.intracom.gr/faqs_gr.htm

wizardsl
11-06-03, 16:25
Πήρα τηλέφωνο το 134 και μου απάντησε μία κυρία πολύ εξυπηρετικη (!).

Μου είπε πως στο λογαριασμό του τηλεφώνου προστίθενται άμεσα τα 82+50ευρώ για την ενεργοποίηση και την εγκατάσταση.

Επίσης, τα 211.73 ευρώ για το κροκουσπίντ, πληρώνονται πάλι μέσω λογαριασμού αλλά σε 12 άτοκες δόσεις. (δηλαδή σε 6 αφού ο λογαριασμός έρχεται μία στο δίμηνο). (για να πληρώνει το συμβόλαιο του Σόνυ) :lol:

Σε αυτά φυσικά προστίθεται και το ποσό των 27,5 ευρώ για το μηνιαίο τέλος. (που ενδέχεται να παραμείνει ως έχει κ μετά το πέρας της ποσφοράς).

Τέλος μου είπε πως θα πάρει 10-15 μέρες μέχρι να έρθουν οι τεχνικοί.


Η πλάκα είναι ότι με ρώτησε αν ξέρω σχετικά με τους παροχείς, αν ανακοίνωσαν τιμές κτλ. Μου είπε πως ακούγεται για Φόρθνετ, πως θα βγάλει ανακοίνωση στο τέλος της εβδομάδας ενώ η οτενέτ θα το καθυστερήσει λίγο ακόμα.

Αυτά.

or1onas
11-06-03, 16:27
Mia erwthsh:
o OTE leei oti tou plhrwneis mono th fysikh syndesh (ta xalkina kalwdia) k oxi auto ka8eauto to proion (Internet).
Epeidh den xerw k polla gia to olo 8ema, 8a h8ela na sas rwthsw kati:
Afou DEN dinei autos diko tou bandwidth, pws mou leei emena na dialeksw ti syndesh 8elw??? (384,512,1024)
Auto 8a to kanonisw me ton ISP mou, swsta?
Mporei loipon na paei na G@MH8E1 aneta, etsi????
Sygnwmh an ginomai eristikos h enoxlw, den exw tetoia pro8esh gia kanena atomo se auto to forum...
Aplws noiw8w pragmatika orgismenos pou zw dipla se tetoia zwa....
An pali exw ontws xasei kati sthn olh eikona, sas parakalw me ka8e eilikrineia na me dior8wsete...

waste
11-06-03, 16:36
εαν καταλαβα καλα αυτο που ρωτας, ο ΟΤΕ σου δινει το ευρος της γραμμης

384-512-1024 κι εσυ μετα αγοραζεις το bandwidth. θεωρητικα μπορεις να αγορασεις ενα ευρος 384 και να περασεις απο εκει μεσα μονο 128 εαν αυτη ειναι η συμφωνια σου με τον isp

Ducklord
11-06-03, 16:46
...and I quote:

"Δικτυωθείτε με το μέλλον"

* Θέλετε ... Υψηλές ταχύτητες πρόσβασης στο Internet
* Μόνιμη σύνδεση χωρίς χρονοχρέωση
* Να "κατεβάζετε" μεγάλα αρχεία γρήγορα και εύκολα

Δ.Ε.Ν...Μ.Α.Σ...Ν.Ο.Ι.Α.Ζ.Ε.Ι...!.!.!...

* Θέλουμε λεφτά. Τα δικά σας λεφτά.
* Θέλουμε να καθόμαστε και να μας ταίζετε.
* Θέλουμε να φτιάξουμε το άστρο του θανάτου
* Θέλουμε να εξοντώσουμε τον Chubacca
* Και, δεν θυμάμαι, αναφέραμε τα λεφτά σας;


Βρε, δεν μας παρατάνε λέω εγώ...

or1onas
11-06-03, 17:08
File waste, ginetai auto to pragma????
Mou akougetai entelws paralogo!!!!

waste
11-06-03, 17:23
δεν νομιζω να συμφερει κανεναν ISP αυτο (το χαμηλο bandwidth) , αλλα νομιζω πως θεωρητικα μπορει να συμβει (ευρος γραμμης μεγαλυτερο απο το bandwidth)....

το κολπο ειναι οτι οι ISP εαν κερδιζουν πχ 2ευρω ανα 64κβιτ για παραδειγμα εχουν μικρο κερδος με μια 128δσλ, ενω πουλωντας 384 βγαζει περισσοτερα κερδη. το ιδιο συμβαινει και με τις μεγαλυτερες ταχυτητες που δεν πουλιουνται σε διπλασια τιμη (πχ η 512 δενθα εχει διπλασια τιμη απο τη 1024 λογικα παντα γιατι δεν ξερεις με αυτους που μπλεκεις)

mechdim
11-06-03, 17:29
Θεωρητικα γινεται αλλα πρακτικα λογω των dslam s που χρησιμοποιει ο ΟΤΕ δεν ειναι δυνατον. Οποτε θα χεις ονομαστικα 384, 512 , 1024

Craven
11-06-03, 17:30
ωστε βλέπω ξεκίνησε και καλά η παροχή του adsl και επίσημα από το OTEshop
Και φυσικά όλες οι περιοχές που δοκίμασα καλύπτοντε... αφού άλλωστε το είχαν πεί! θα καλύπτοντε ΟΛΕΣ οι περιοχές Αθήνας και οι μεγάλες πόλεις και φυσικά όχι μόνο με την μια.... αλλά... τι βλέπω? το Κερατσίνι και η Νίκαια δεν καλύπτοντε (τηλέφωνα απο 46) ξέρω ξέρω θα αρχίσουμε τις παπαριες περι προβλημάτων στα κέντρα των περιοχών αυτών και δεν συμμαζεύεται... μόνο που αυτά τα ακούμε χρόνια τι κάνανε για να διορθωθούν? τέσπα εγώ ούτως η άλλος δεν θα έβαζα με τέτοιες τιμές (ούτε με τα περιφημα 77 ευρώ) αλλά αν δεν καλύπτοντε περιοχές μέσα στην ίδια την Αττική τι να πούν και οι κακομοίριδες στην επαρχία που τους πιπίλιζαν το μυαλό με ψέμματα του στυλ αργούμε γιατί θέλουμε να καλύψουμε όλες τις περιοχές με την μία? αυτούς λυπάμαι...

troll
11-06-03, 17:36
...and I quote:

"Δικτυωθείτε με το μέλλον"

* Θέλετε ... Υψηλές ταχύτητες πρόσβασης στο Internet
* Μόνιμη σύνδεση χωρίς χρονοχρέωση
* Να "κατεβάζετε" μεγάλα αρχεία γρήγορα και εύκολα

Δ.Ε.Ν...Μ.Α.Σ...Ν.Ο.Ι.Α.Ζ.Ε.Ι...!.!.!...

* Θέλουμε λεφτά. Τα δικά σας λεφτά.
* Θέλουμε να καθόμαστε και να μας ταίζετε.
* Θέλουμε να φτιάξουμε το άστρο του θανάτου
* Θέλουμε να εξοντώσουμε τον Chubacca
* Και, δεν θυμάμαι, αναφέραμε τα λεφτά σας;


Βρε, δεν μας παρατάνε λέω εγώ...

χεχεχεχεχεχε πολυ παραστατικός

νομίζω ότι μετά από όλες αυτές τις αναλύσεις περί τιμών και πακέτων και γενικά τεχνοκρατικού τύπου το μόνο που θα μας μείνει να κάνουμε είναι χαβαλέ για να μην τρελαθούμε

Sovjohn
11-06-03, 18:08
What the fuck...evala (oti kai kala 8elo ) DSL spiti mou kai mou vgale to KokkalisSpeed 500i os to MONO modem pou mpenei se ISDN..

Meta evala oti exo PSTN kai mou vgale thn tromerh poikilia ton KokkalisSpeed 100 kai 500...ta alla (siemens mpla mpla) oute logos!

meta thn epityxh empnefsh tou poihth, para8eto kai go:


*'katevaste megala arxeia grhgora'
*'monimh syndesh sto internet'
*'monimo adiasma ths tsephs sas meso ths epanastatikhs texnologias OTE TaPerno-stream'

wizardsl
11-06-03, 18:15
Και σε μένα το Ιντρακόμ τζετ 500i είχε ως τη μόνη επιλογή..

Ενας φίλος μου που μένει στη Δροσιά (2106211...) έβαλε και του βγήκε το παρακάτω: (from pstn)


SIEMENS
ADSL MODEM SPEEDSTREAM 5660/5667
348,04 €

περισσότερα


SIEMENS
ADSL MODEM EFFICIENT 4000/4060
172,80 €

περισσότερα


SIEMENS
ADSL MODEM NTXPRESSLINKD PSTN
211,73 €

περισσότερα

Sovjohn
11-06-03, 18:32
whatever

tora pou oi times sta8eropoih8hkan apo tous ISP 'under the table' sta ~50 euro, menei na doume ti paroxes 8a yparksoun ap ton ka8ena,

an 8a vgoun paketa pera apo ta OTE packs (px 256 dsl) ktl..idomen

morfeas-dsl-
11-06-03, 18:59
στο Αγρινιο παντως οχι μονο ειναι συμβατο αλλα εχει και 6 διαφορετικα μοντεμ. επιτελους ρε γαμωτο να δουμε λιγο φως γιατι αυτη η 56κ αρχιζει και με κουραζει αφανταστα

νιωθω λες και θελω να παιξω το doom 3 με εναν 386(επεξεργαστης προ δεκαετιας για οσους δεν ξερουν)

camelot21
11-06-03, 19:19
ego thn aithsh thn ekana pantos prin apo ligo sto 134 gia 384/128 kai mou eipan se 10 meres 8a epikoinonisei texnikos na kleiso rantebou mazi tou wste na er8ei na balei ton spliter kai to modem.apoti mou eipan o typos pou 8a erxete se ka8e spith exei mazi tou kai ena notebook gia na dokimasei thn syndesh oti einai k.
gia isdn 64 pou exo spith dimhno logariasmo plhrwno mono internet 265-280 euro+ton isp syndesh opote opws katalabainete emena me symferei me tis times autes wsto kai ean paei 50euro pou lene apo oktwmbrio.
ante kalo on line gaming kai kalo katebasmama apo kazza divx iso mp3.

Savas
11-06-03, 19:22
Ρε παιδεια να σας ρωτησω δηλαδη γιατη μπλεχτηκα...αν εγω βαλλω τωρα dsl 384kb...τι θα πληρωνω τον μηνα???..55εωρο(μεχρι Οκτωμβρη 27,5) η παραπανω?..κανω κατι λαθος!!??
και τι ειναι αυτα τα περι φιλτρου???

Gregory
11-06-03, 19:27
Θα πληρώνεις 27.5 Ευρω το μηνιάτικο στον ΟΤΕ μεχρι τον Οκτώβρη (μετά πάει 50% πάνω δηλαδή στα 55 ευρώ) + τον ISP που θα βάλεις, όπου απο ότι έχω καταλάβει θα παίζει ανάμεσα στα 45-55 Ευρώ το μήνα... Αυτά θα πληρώνεις

mprizes45
11-06-03, 19:47
Θα πληρώνεις 27.5 Ευρω το μηνιάτικο στον ΟΤΕ μεχρι τον Οκτώβρη (μετά πάει 50% πάνω δηλαδή στα 55 ευρώ) + τον ISP που θα βάλεις, όπου απο ότι έχω καταλάβει θα παίζει ανάμεσα στα 45-55 Ευρώ το μήνα... Αυτά θα πληρώνεις

Συν την ενεργοποίηση που είναι 82 Ε, το μόντεμ που κάνει γυρω στα 200 και το σπλιτερ ή φίλτρο [αυτά δεν ξέρω πόσο κάνουν] σορρυ.

Gregory
11-06-03, 19:51
Ναι αλλά αυτά είναι ΜΟΝΟ τον πρώτο μήνα... 8O

ravenloft4
11-06-03, 20:14
Kairos na kanoume kamia erevna agoras gia adsl-modem
emena pantws salonica mou vgazei mono afta ta dyo

ANKO
ADSL MODEM SPEEDTOUCH HOME I
211,73 €

ANKO
ADSL MODEM SPEEDTOUCH PRO HUB 1
348,04 €

ilias_l
11-06-03, 21:01
Den katalabainw aftous poy lete oti kanate paragelia.

Giati viazeste toso ???
Oi ISP den exoun akoma kanei anakinwseis...

An sas baloun tin ADSL apo ton OTE kai oi ISP den exoun kanei akoma anakinwseis ti 8a tin kanete ?? 8a ka8este na tin koitate ?

plamp
11-06-03, 22:34
Την αιτηση θα την κανεις ουτως η αλλως ειτε τωρα ειτε σε 2 χρονια. Και την γραμμη θα στην ετοιμασει ο ΟΤΕ. Αν την κανεις αργοτερα στον ISP οντως ισως να γλιτωσεις μερικα φραγκα αλλα οταν θα γινει αυτο (Οταν βγαλουν δηλαδη τιμες οι ISP και αρχισουν να δινουν) θα γινεται το ελα να δεις και θα αρχισεις να βριζεις παλι γιατι αντι για 10-15 μερες ο τεχνικος θα κανει 2-3 μηνες να ερθει και σου βαλει τα routet και τα λοιπα. Ενω τωρα την ετοιμαζεις και μολις βγουν οι τιμες εισαι σχεδον κατευθειαν online. ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΩΡΑ.

mprizes45
11-06-03, 22:42
Την αιτηση θα την κανεις ουτως η αλλως ειτε τωρα ειτε σε 2 χρονια. Και την γραμμη θα στην ετοιμασει ο ΟΤΕ. Αν την κανεις αργοτερα στον ISP οντως ισως να γλιτωσεις μερικα φραγκα αλλα οταν θα γινει αυτο (Οταν βγαλουν δηλαδη τιμες οι ISP και αρχισουν να δινουν) θα γινεται το ελα να δεις και θα αρχισεις να βριζεις παλι γιατι αντι για 10-15 μερες ο τεχνικος θα κανει 2-3 μηνες να ερθει και σου βαλει τα routet και τα λοιπα. Ενω τωρα την ετοιμαζεις και μολις βγουν οι τιμες εισαι σχεδον κατευθειαν online. ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΩΡΑ.

Εντάξει το κατάλαβα αυτο.

Αν ο μη γένοιτο, αν λέω, αργήσουν οι isp θα πληρώνουμε το πάγιο του πΟΤΕ το μηνιάτικο του έτσι χωρίς ιντερνέτ. Βέβαια θα έχουμε και μια δεύτερη για καβάτζα γιατί χωρίς ιντερνετ ζούμε για κανένα δίμηνο??????
δεν ζούμε ! Α πα πα πα.

camelot21
11-06-03, 23:56
to ti kanei o ka8enas einai pisteyo gia parth tou to pote 8a balei h oxi kai sthn tseph tou ka8enos dsl .ego apla goustara na balo apo twra kai as dwsoun se 1 mhna oi isps dsl ego 8a eksakolou8o na mpaino internet me isdn 64 mexri na energopoih8ei to account mou gia dsl se kapio provider se auton sthn telikh pou 8a epilekso.
telos gia na bazo dsl 8a eimai poly sigouros gia na to kano auto mias kai o kolitos mou douleyei mesa sthn forthnet.h deytera einai poly konta erxete.

MTS
12-06-03, 01:42
Geia xara kai apo mena.
Diavazw to site poly kairo kai eimai kai egw apo autous pou anamenoun to adsl stin Ellada pws kai pws!
Eixa sinithisei 3 xronia agglia me cable 512/128 (me 25lires to mina xwris na xrewnete to modem alla auto einai mia alli istoria) opote katalavenete.
Exw frikarei kai gw me tis times, kai tha simfwnisw me kapoia paidia pou lene oti oi times telika mas fainontai kai kales(!) epeidi valane ws doloma ti sparknet...
Telos padwn o logos pou grafw auto to reply edw einai giati eida kati pou mou fanike tragika eirwniko gia olous mas. Parathetw auto pou exei sto site tou ote-shop otan pas na kaneis tin paragelia...

Για τη δική σας ασφάλεια η παραγγελία σας...
επ ι β ε β α ι ώ ν ε τ α ι

την επόμενη εργάσιμη ημέρα, στο τηλέφωνο χρέωσης
στις ώρες που έχετε ορίσει και
χ ρ ε ώ ν ε τ α ι στον τηλεφωνικό σας λογαριασμό

M'aresei pou to χ ρ ε ώ ν ε τ α ι to exei kai tonismeno bold kai me spaces anamesa! Sa na lene NAI KAI APO KEI THA SAS FAME LEFTA. Borei kapoios na pei kala entaksei gia mia mikroxrewsoula 2-3 leptwn sto astiko tilefwnima kaneis etsi re file? Isws na einai kai etsi alla... HMARTON re pou leei kai o allos, HMARTON!

Crosstalk
12-06-03, 02:06
an 8a vgoun paketa pera apo ta OTE packs (px 256 dsl) ktl..idomen

Δεν προκειτε να δωθουν διαφορετικα rate-packs!
Οτι δινει ο ΟΤΕ, δινουν ολοι!

chatasos
12-06-03, 06:32
an 8a vgoun paketa pera apo ta OTE packs (px 256 dsl) ktl..idomen

Δεν προκειτε να δωθουν διαφορετικα rate-packs!
Οτι δινει ο ΟΤΕ, δινουν ολοι!

:?: :?: :?: :wink: :wink: :wink:

chatasos
12-06-03, 06:33
Den katalabainw aftous poy lete oti kanate paragelia.

Giati viazeste toso ???
Oi ISP den exoun akoma kanei anakinwseis...

An sas baloun tin ADSL apo ton OTE kai oi ISP den exoun kanei akoma anakinwseis ti 8a tin kanete ?? 8a ka8este na tin koitate ?

Ανεπίσημα, γνωστός ISP πουλάει ήδη πακέτα :wink: :wink: :wink:

Cafeeine
12-06-03, 11:20
Δάφνη πάντως δεν διατίθεται ( τηλ. απο 97.. ) Κρίμα....

ermis333
12-06-03, 13:03
Εποικοινώνησα πριν λίγο με το τμήμα πωλήσεων τη Forthnet και μου είπαν πως τους ανακοινώθηκαν επίσημα οι τιμές χτες βράδυ....έχουμε και λέμε

1. Αορίστου χρόνου (μόνο με εξόφληση μεσω πιστωτικής κάρτας)
48€

2. 3μήνες 47€ (το μήνα) ή 141,12€

3. 6 μήνες 46€ (το μήνα) ή 276,48

4. 12 μήνες 45€ (το μήνα) ή 541,44

5. 24 μήνες 44€ ( το μήνα) ή 1059,84

*οι τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ
**Δεν μπορείτε να πληρώνετε τα πακέτα ανα μήνα (πλην του πρώτου) απλά έβαλα το πόσο βγαίνει το μήνα

Α η διάθεση των Υπηρεσιών έχει αρχίσει, όποιος έχει DSL από ΟΤΕ μ΄πορεί να συνδεθεί άμεσα!!!

Gregory
12-06-03, 13:46
Νομίζω πως είναι καλές τιμές όσον αφορά τους ISP. Αλλ'α με την τιμή των μοντεμ τι θα γίνει ρε παιδιά???

R-evil-S
12-06-03, 14:32
Μια πρατήρηση :Χθες στο site της Otenet http://www.oteshop.gr/home/adslequipment.htm στον εξοπλισμό είχε link για κάθε εξάρτημα (modem splitter, φιλτρα) και μπορούσες να τα δεις όλα.Σημερα δεν υπάρχει αυτο και μπορείς να δεις τα μόνο "κατάλληλα" μοντεμ που κάνουν για την περιοχή σου.Δηλαδη όχι μονο δε μπορείς να βάλεις το μόντεμ της αρεσκείας σου αλλά δε μπορείς να δεις ούτε ποια υπάρχουν...Απίστευτοι οι άνθρωποι.

waste
12-06-03, 14:51
ante να γραψουμε και συνολικα τις τιμες της φορθνετ


ADSL
Fast Internet ADSL (384/128) Super Fast Internet ADSL (512/128) High Speed Internet ADSL (1024/256)
ΑΟΡΙΣΤΟΥ 48,00 73,00 142,00
3-ΜΗΝΗ 141,12 214,62 417,48
6-ΜΗΝΗ 276,48 420,48 817,92
12-ΜΗΝΗ 541,44 823,44 1.601,76
24-ΜΗΝΗ 1.059,84 1.611,84 3.135,36

hyper
12-06-03, 15:31
:( Στην περιοχή μου δυστυχός μόνο INTRACOM modem παρέχεται!
Εφόσον πληρώνουμε για modem και δεν είναι δώρο, δεν πρέπει να μπορύμε να επιλέγουμε?? Το 134 μου απάντησε ότι αν θελω να περιμένω μεχρι να βγουν στο εμπόριο άνάλογα modem για να πάρω!!! :x :x

sigmacom
12-06-03, 16:42
Ανεπίσημα, γνωστός ISP πουλάει ήδη πακέτα :wink: :wink: :wink:

Όνομα και τηλέφωνο παρακαλώ! :wink: :wink: :wink:

wizardsl
12-06-03, 16:49
Αιντε με τους ινσάιντερς..

@ ADSLgr.com All rights reserved.