PDA

Επιστροφή στο Forum : Τακτικά Lag Spikes



SkywardKkalox
26-03-17, 18:18
Λοιπόν, εγώ και η οικογένεια μου είμαστε πελάτες της Forthnet/Nova εδώ και αρκετά χρόνια(πάνω απο 9), αλλά τα τελευταία 2 χρόνια όλα έχουν πάει χάλια, συχνές αποσυνδέσεις, πότε είχαμε τηλ και οχι ίντερνετ, πότε το ανάποδο. Αυτά δεν εμφανίζονται τόσο πολύ τον τελευταίο μήνα, αλλά αυτό που παραμένει είναι το υπερχαμηλό bandwidth που επικρατεί εδώ και 1 χρόνο. Με το που ανοίξει κάποιος ένα βίντεο στο youtube, πάει τελείωσε, το ping σε γερμανικούς server πηδάει απο 70 σε 250, με mudfish απο 50 σε 150, ping στο google.gr απο 30ms μέχρι 100. Η γραμμή έχει αλαχτεί σε fast path εδώ και κανα 6μηνο, μας έστειλαν και ενα νεο ρούτερ/μόντεμ για να αλλάξουμε το παλιό thomson που είχαμε, αλλά μετα αφού έβαλα το νεό ρουτερ αυτο άρχισε να γίνεται χερότερο, παρόλο που η εξυπηρέτηση πελατών λέει οτι δεν τρέχει τίποτα. Εδώ παρακάτω είναι τα screenshots απο το ρούτερ. Επίσης μένω αμφιάλη στο κερατσίνι οπότε το κέντρο του ΟΤΕ δεν ειναι πολύ μακριά απο εμένα, ~1.5χμ.

https://puu.sh/uZ43n/b4503680a5.png

Forthnet.Nova.Rep1
26-03-17, 20:23
Καλησπέρα SkywardKkalox,

Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε ένα προσωπικό μήνυμα με τα στοιχεία της υπηρεσίας σου ώστε να βοηθήσουμε;

Κώστας, Nova Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.