PDA

Επιστροφή στο Forum : VDSL ενεργό ναι αλλα χωρίς internet



LOUKAS32
26-03-17, 20:13
VDSL ενεργό στο my account τις nova

VDSL ενεργό και από τον τεχνικό

username και password έχουμε

τα βάλαμε στο modem reset πρώτα για "σιγουρακι" με τον τεχνικό

τίποτα NO INTERNET

τι να φτάει?
181693

jkoukos
26-03-17, 20:21
Κοίτα την τιμή στο πεδίο VLAN ID.
Αν παίρνεις σύνδεση από καμπίνα, πρέπει να είναι 835, διαφορετικά 1102.

LOUKAS32
26-03-17, 20:30
ο τεχνικός στην nova είπε 835 αλλα δοκίμασα και auto που λες

πάτησα APPLY τίποτα

καλά τι λέτε να φτάει? ατυχία μεγάλη :)

- - - Updated - - -

επίσης το λαμπάκι στο router με ADSL πριν πάρο το VDSL ήταν κόκκινο το internet

τώρα με VDSL πάλι κόκκινο είναι

reset- restart τίποτα

puntomania
26-03-17, 20:46
μήπως φταίει η λάθος ώρα?

LOUKAS32
26-03-17, 20:51
μήπως φταίει η λάθος ώρα?

που καλε? στο PC όλα ok είναι

tsorbi
26-03-17, 20:54
Το τηλέφωνο δουλεύει;

LOUKAS32
26-03-17, 20:57
Το τηλέφωνο δουλεύει;

tv-δορυφόρος - τηλέφωνο όλα ok

tsorbi
26-03-17, 20:59
Αρα πόρτα Dslam.

LOUKAS32
26-03-17, 20:59
τι σημαίνει auto? συγχρονίζει βλέπω 49.999

ΟΤΕ φταίει έτσι ?

tsorbi
26-03-17, 21:06
Συγχρονίζεις σε πόρτα Dslam ΟΤΕ (KV) η οποία πιθανόν λόγω λάθους παραμετροποίησης δεν σε οδηγεί στην 4net για να πάρεις IP.

LOUKAS32
26-03-17, 21:09
παραμετροποίηση ποιος είναι "επευθινος"? άρα θα "σιχρονιζο" πολύ λιγότερο με "φορηνετ"?

tsorbi
26-03-17, 21:17
Δηλώνεις βλάβη στην 4net και εφόσον αποφανθεί ότι δεν είναι δικό της πρόβλημα δηλώνει βλάβη στον ΟΤΕ.

LOUKAS32
27-03-17, 13:11
Δηλώνεις βλάβη στην 4net και εφόσον αποφανθεί ότι δεν είναι δικό της πρόβλημα δηλώνει βλάβη στον ΟΤΕ.

ωραία ακόμα δεν το βάλαμε έχει ΒΛΑΒΗ

Ελλαδάρα:)

- - - Updated - - -

δεν έχω λόγια πάντως, βάζεις γρήγορο internet VDSL, είναι ΕΝΕΡΓΟ και μετά σε αφήνουν σε λάθος DSLAM

μονο ελλάδα γίνονται αυτά. νταξή δεν πειράζει -

LOUKAS32
28-03-17, 13:44
εάν σκέπτεται κανεις να πάει NOVA μην το κάνει

μακράν χειρότερο support

εγώ το κρατάω λόγο γονέων.

μόλις πάω σε δικό μου σπίτι

μονο κοσμοτέ

foutrelis
28-03-17, 16:05
Βεβαιώσου ότι έχεις βάλει VLAN ID 835 και σωστό username και password. Λογικά πρέπει να είναι περίπου όπως τα δικά μου (δες συνημμένη εικόνα). Δοκίμασε επίσης να διαγράψεις το προφίλ για ADSL, αν υπάρχει.

Βλάβη έχεις δηλώσει; Τι σου είπαν;

181752

LOUKAS32
28-03-17, 21:27
ΣΤΗΝ NOVA ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΕ FILE

ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ DSLAM ΟΤΕ "ΓΙΑΥΤΟ" ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ INTERNET

ΤΟ MODEM ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟ SET ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ

NOVA MODEM

- - - Updated - - -

πως αλλάζεις στην ώρα στο modem? δεν βρήκα επιλογή

foutrelis
29-03-17, 09:42
ΤΟ MODEM ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟ SET ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ

Και πολύ πιθανό γι αυτό να μην παίζει. Πρέπει να ελέγξεις ότι έχεις ορίσει σωστό VLAN ID (835) αλλά και το username/password που σου έχει αποδοθεί. (Δεν είναι όπως το ADSL από ΑΚ που έπαιζε με οποιαδήποτε στοιχεία χρήστη.)

Ανέβασε screenshot από την ίδια σελίδα που έβαλα κι εγώ πριν, σβήνοντας όμως από την εικόνα το όνομα χρήστη σου πριν το "@".

LOUKAS32
29-03-17, 09:58
τα έχουμε δει αυτά με 10 τεχνικούς

δεν έχουν ιδέα τι τους γίνετε απλά.

είναι άχρηστοι και εάν ήταν δικό μου το σπίτι και i γραμμή θα τους είχα γράψει να πάω ΟΤΕ

username και password είναι το πρώτο πράγμα που βάλαμε με τους τεχνικούς

κόκκινο λαμπάκι όμως δεν έχει σχέση με username+ password

- - - Updated - - -

μπορώ να φύγω από NOVA εφόσον με έχουν αφήσει χωρίς internet από τις 24 /3 χωρίς να πληρώσω πρόστιμο i θα περιμένω οι άχρηστοι να κάνουν την δουλειά τους?

foutrelis
29-03-17, 10:36
Κόκκινο λαμπάκι βγάζει σε μένα αν δεν είναι σωστά τα στοιχεία χρήστη.

Από περιέργεια, πήγαινε στη σελίδα με τα στατιστικά της γραμμής, κάτω που γράφει "DSL Connection Status" και δες τι "Disconnect Reason" λέει.

Επίσης, μπορείς να βάλεις δοκιμαστικά το generic user της Wind (προσοχή στο κεφαλαίο W, και ο κωδικός είναι κυριολεκτικά "password"):

Username: Winduser@tellas.gr
Password: password

(Με το παραπάνω σε μένα παίρνει IP αλλά δεν έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο. Βέβαια, είναι πιθανό να έχω λανθασμένη αντίληψη της υπηρεσίας V-Α.ΡΥ.Σ. [KV] και να μη γίνεται να μπεις με το generic user της Wind.)

LOUKAS32
29-03-17, 10:47
Είμαι έξω κάτσε να φτάσω πάλι σπίτι . Το password είναι σταλμένο στο κινητό μου

jkoukos
29-03-17, 12:38
Η σύνδεση "Internet VDSL_1", τι ρόλο παίζει; Μήπως πρέπει να την σβήσεις για να παίξει η Νο2;

tsorbi
29-03-17, 12:54
Κόκκινο λαμπάκι βγάζει σε μένα αν δεν είναι σωστά τα στοιχεία χρήστη.

Από περιέργεια, πήγαινε στη σελίδα με τα στατιστικά της γραμμής, κάτω που γράφει "DSL Connection Status" και δες τι "Disconnect Reason" λέει.

Επίσης, μπορείς να βάλεις δοκιμαστικά το generic user της Wind (προσοχή στο κεφαλαίο W, και ο κωδικός είναι κυριολεκτικά "password"):

Username: Winduser@tellas.gr
Password: password

(Με το παραπάνω σε μένα παίρνει IP αλλά δεν έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο. Βέβαια, είναι πιθανό να έχω λανθασμένη αντίληψη της υπηρεσίας V-Α.ΡΥ.Σ. [KV] και να μη γίνεται να μπεις με το generic user της Wind.)

Να προσθέσω Username:otenet@otenet.gr & password:otenet

LOUKAS32
29-03-17, 13:01
Έστειλαν την βλάβη ΟΤΕ και καλά. Αχριστοι εκεί πέρα ολοι

jkoukos
29-03-17, 13:03
Αφού παίρνεις από καμπίνα, είναι και θέμα ΟΤΕ, μην πως πρώτα από αυτόν.

LOUKAS32
29-03-17, 13:05
Δεν επιτρέπεται να είμαστε χωρίς ιντερνέτ από τις 24 δεν με νοιάζει εγώ πληρώνω νοβα

jkoukos
29-03-17, 13:07
Έχεις δίκιο, αλλά υπάρχουν διάφορες βλάβες, άλλες με γρήγορη αποκατάσταση και άλλες αργούν.
Το ότι πληρώνεις Nova, δεν σημαίνει ότι είναι αποκλειστικά υπεύθυνη αυτή. Ωστόσο θα έπρεπε να σου δίνει εναλλακτικό τρόπο επικοινωνίας μέσω κινητής, όπως κάνουν άλλοι πάροχοι.

foutrelis
29-03-17, 13:08
Να προσθέσω Username:otenet@otenet.gr & password:otenet

Πλάκα πλάκα το δοκίμασα σε μένα αυτό (και το guest@hol.gr/guest) και μου έβγαζε "Authentication Failure" στο DSL Connection Status. Οπότε ίσως έχουν κάποια whitelist οι πάροχοι για να ξεχωρίζουν τους πελάτες τους.

Αν πάλι βάλω, πέρα από το κανονικό μου @tellas.gr user, και 2 connections με τα στοιχεία του Winduser@tellas.gr, τότε συνδέονται και τα τρία μαζί (έχει ταυτόχρονα 3 public IPs το router).

LOUKAS32
29-03-17, 13:11
Δεν μένω σε δικό μου σπίτι αλλιώς θα είχα πάει ΟΤΕ

sdikr
29-03-17, 13:21
Ποιο πριν λες οτι και οταν ήταν adsl είχες πάλι κόκκινο λαμπάκι με αυτό το Modem έτσι δεν είναι;

LOUKAS32
29-03-17, 13:46
Όταν πας από αδσλ σε νδσλ λογικό να είναι κόκκινο

Δεν μπορείς να βάλεις μοδεμ αδσλ σε βδσλ

- - - Updated - - -

δεν κατανά τι ψάχνω πάντως IP δεν μπήκε

- - - Updated - - -

δεν κατανά τι ψάχνω πάντως IP δεν μπήκε

Connection Name Internet_VDSL_2
TypePPPoE
xDSL Transfer ModePTM
IP VersionIPv4/v6
NAT SwitchOn
IP0.0.0.0/0.0.0.0
DNS0.0.0.0/0.0.0.0/0.0.0.0
IPv4 Connection StatusConnecting
IPv4 Online Duration0 h 0 min 0 s
Disconnect ReasonISP Time Out
LLA::
GUA::
DNS::/::/::
IPv6 Connection StatusConnecting
IPv6 Online Duration0 h 0 min 0 s
WAN MAC00:4a:77:50:da:69

jkoukos
29-03-17, 13:53
Ξαναρωτώ, η σύνδεση "Internet VDSL_1", τι ρόλο παίζει; Μήπως πρέπει να την σβήσεις για να παίξει η Νο2;

LOUKAS32
29-03-17, 14:02
Ξαναρωτώ, η σύνδεση "Internet VDSL_1", τι ρόλο παίζει; Μήπως πρέπει να την σβήσεις για να παίξει η Νο2;

είναι by default- δεν έχεις root access στο modem.

sdikr
29-03-17, 14:09
Όταν πας από αδσλ σε νδσλ λογικό να είναι κόκκινο

Δεν μπορείς να βάλεις μοδεμ αδσλ σε βδσλ



Οχι δεν είναι λογικό να είναι κόκκινο, κόκκινο είναι όταν για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κάνει σύνδεση του ppp κομματιού.

Λες λοιπόν πως το είχες βάλει και σαν adsl και πάλι ήταν κόκκινο, να υποθέσω οτι απλά το έβαλες πριν ξεκινήσει η αλλαγή της σύνδεσης; αν όχι κάνε έναν κόπο να το εξηγήσεις λίγο καλύτερα.

Φυσικά και δουλεύει adsl modem σε γραμμή vdsl, απλά θα συγχρονίσει σε adsl2+ mode

LOUKAS32
29-03-17, 14:33
εμενα από τα παιδιά nova με γνώσεις who knows με είπαν εάν δεν βάλω το VDSL δεν θα παίξει

άσχετοι αυτοί είπα και εγώ την βλακεία μου

ΟΤΕ είναι βλάβη μεγάλη

υπάρχει νομος τελικά να φύγω χωρίς να χρεωθώ?

- - - Updated - - -


Οχι δεν είναι λογικό να είναι κόκκινο, κόκκινο είναι όταν για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κάνει σύνδεση του ppp κομματιού.

Λες λοιπόν πως το είχες βάλει και σαν adsl και πάλι ήταν κόκκινο, να υποθέσω οτι απλά το έβαλες πριν ξεκινήσει η αλλαγή της σύνδεσης; αν όχι κάνε έναν κόπο να το εξηγήσεις λίγο καλύτερα.

Φυσικά και δουλεύει adsl modem σε γραμμή vdsl, απλά θα συγχρονίσει σε adsl2+ mode



Πριν την αναβάθμιση όλα ήταν κομπλέ

foutrelis
29-03-17, 14:34
Το γεγονός ότι σου λέει "Disconnect Reason: ISP Time Out" μου φαίνεται λίγο ύποπτο.

Για να πάρω το ίδιο μήνυμα λάθους πρέπει να αλλάξω το VLAN ID από 835 σε κάτι άλλο.

Επομένως, περιμένεις να δεις αν θα βγει άκρη με τη Forthnet και τη βλάβη που έχει δηλώσει στον ΟΤΕ.

LOUKAS32
29-03-17, 14:38
Το γεγονός ότι σου λέει "Disconnect Reason: ISP Time Out" μου φαίνεται λίγο ύποπτο.

Για να πάρω το ίδιο μήνυμα λάθους πρέπει να αλλάξω το VLAN ID από 835 σε κάτι άλλο.

Επομένως, περιμένεις να δεις αν θα βγει άκρη με τη Forthnet και τη βλάβη που έχει δηλώσει στον ΟΤΕ.

δύσκολο να βγει άκρη

nova δεν ξέρει την δουλειά

ΟΤΕ βαριετέ να το φτιάξει

εγώ φταίω που έκανα VDSL αναβάθμιση

jkoukos
29-03-17, 15:19
Πάρε βαθιά ανάσα και μέτρα μέχρι το 10, για να ηρεμήσεις και να δεις τα πράγματα διαφορετικά. Διάφορες βλάβες ή δυσλειτουργίες, αν και σπανίως, είναι υπαρκτά προβλήματα κατά τις εργασίες συνδέσεων DSL.
Σε όποιον πάροχο κι αν πας, κανείς δεν σου εξασφαλίζει ότι δεν θα παρουσιασθεί το ίδιο ακριβώς πρόβλημα και η πραγματικότητα είναι ότι έχουμε πληθώρα παρόμοιων περιστατικών από μέλη του φόρουμ σε όλους τους παρόχους. Είναι να μην σου κάτσει η στραβή, όσο κι αν σου φαίνεται παράξενο.

Η σύνδεση στο διαδίκτυο σε γραμμή DSL έχει 2 στάδια: πρώτα ο συγχρονισμός και κατόπιν η σύνδεση. Ο συγχρονισμός γίνεται στο DSLAM, που στην περίπτωσή σου είναι του ΟΤΕ λόγω καμπίνας. Μέχρι εδώ είσαι ΟΚ.
Κατόπιν χρειάζονται username/passsword και VLAN ID (835) για την σύνδεση που γίνεται στον πάροχό σου (Nova). Εδώ όμως πάλι εμπλέκεται ο ΟΤΕ για να στείλει την πληροφορία από το DSLAM προς τη Nova.
Προφανώς (δεν το γνωρίζω, αλλά το υποθέτω) η Nova έκανε τις όποιες ενέργειες και έδωσε βλάβη στον ΟΤΕ. Από την μεριά του (νόμιμα) δεν αποκαθιστά βλάβες άλλων παρόχων σε μη εργάσιμες ώρες και μέρες (Σαββατοκύριακο) κι έχει περιθώριο να επιληφθεί του θέματος σε 2 (ή 3, αν θυμάμαι καλά) μέρες. Λογικά μέχρι σήμερα θα πρέπει να έχεις απάντηση.

LOUKAS32
29-03-17, 16:37
η πλακα είναι ότι ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΩ με λένε σε 3 μέρες

δηλαδή έχουμε φτάσει να πάμε μάιο μηνα έτσι όπως πάμε

- - - Updated - - -

τους σιχάθηκα

ΠΟΤΕ σε δικό μου σπίτι δεν θα πάω σε αυτήν την εταιρία

σιχαμερή είναι

όλοι τους

LOUKAS32
02-04-17, 11:59
καλημέρα και καλο μηνα.

από τις 24/3/2017 δεν έχουμε internet.

πληρώνω κάρτες τώρα wind και χάνω χρήματα

15 euro κάθε 3 μέρες.


τι λέτε να κάνω? να πάω στον ΟΤΕ? δεν ξέρω εάν η γραμμή του σπιτιού μου υποστηρίζει 2 τηλεφωνικές γραμμές.

επισυνάπτω φωτογραφία με την καλωδίωση να μας πουν οι έμπειροι

puntomania
02-04-17, 12:35
καλημέρα και καλο μηνα.

από τις 24/3/2017 δεν έχουμε internet.

πληρώνω κάρτες τώρα wind και χάνω χρήματα

15 euro κάθε 3 μέρες.


τι λέτε να κάνω? να πάω στον ΟΤΕ? δεν ξέρω εάν η γραμμή του σπιτιού μου υποστηρίζει 2 τηλεφωνικές γραμμές.

επισυνάπτω φωτογραφία με την καλωδίωση να μας πουν οι έμπειροι

τι να τις κάνεις τις 2 γραμμές?

LOUKAS32
02-04-17, 12:38
έχουμε συμβόλαιο με NOVA triple play

δεν μπορώ να σπάσω το συμβόλαιο

ας απαντήσουμε στην ερώτηση

τα καλώδια αυτά είναι 2 γραμμές ώστε να φέρω κοσμοτέ VDSL?

dleyteris
02-04-17, 12:52
έχουμε συμβόλαιο με NOVA triple play

δεν μπορώ να σπάσω το συμβόλαιο

ας απαντήσουμε στην ερώτηση

τα καλώδια αυτά είναι 2 γραμμές ώστε να φέρω κοσμοτέ VDSL?

Loukas σε έναν βαθμό σε καταλαβαίνω που σαι χωρίς ιντερνέτ τόσες μέρες.
Ωστόσο εσύ έκανες αυτά που πρέπει να κανεις;
Τσεκαρες καλωδιώσεις; Έφερες ηλεκτρολόγο να βεβαιωθείς ότι από σένα δεν υπάρχει κάποιο θέμα;

Το λέω γιατί έχεις γράψει το πρόβλημα σου παντού στην κατηγορία forthnet _ nova και ρίχνεις χολή συνέχεια.

LOUKAS32
02-04-17, 13:07
αφού είχαμε ADSL xroniaaaaa

πως να έχουμε θέμα ??????????????????

- - - Updated - - -

αφού είχαμε ADSL xroniaaaaa

πως να έχουμε θέμα ??????????????????

ξαφνικά χάλασαν τα καλώδια μας?

το θέμα είναι οτε NOVA ΤΕΛΟΣ!!!

NOVA δηλαδή εγώ αυτούς πλερώνω

δίνω άχρηστα λεφτά τώρα στην κόλο wind

- - - Updated - - -

είχαμε ADSL με την NOVA file

από την ημερα που έγινε i καταραμένη αναβάθμιση όλα πήγαν χαλια

εάν δεν ξέρουν την δουλειά τους να με γυρίσουν πάλι ADSL

- - - Updated - - -

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ

ΕΧΩ ΚΑΛΩΔΙΑ ΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΡΑΜΜΗ ΝΑΙ Η ΟΧΙ?

- - - Updated - - -


Πάρε βαθιά ανάσα και μέτρα μέχρι το 10, για να ηρεμήσεις και να δεις τα πράγματα διαφορετικά. Διάφορες βλάβες ή δυσλειτουργίες, αν και σπανίως, είναι υπαρκτά προβλήματα κατά τις εργασίες συνδέσεων DSL.
Σε όποιον πάροχο κι αν πας, κανείς δεν σου εξασφαλίζει ότι δεν θα παρουσιασθεί το ίδιο ακριβώς πρόβλημα και η πραγματικότητα είναι ότι έχουμε πληθώρα παρόμοιων περιστατικών από μέλη του φόρουμ σε όλους τους παρόχους. Είναι να μην σου κάτσει η στραβή, όσο κι αν σου φαίνεται παράξενο.

Η σύνδεση στο διαδίκτυο σε γραμμή DSL έχει 2 στάδια: πρώτα ο συγχρονισμός και κατόπιν η σύνδεση. Ο συγχρονισμός γίνεται στο DSLAM, που στην περίπτωσή σου είναι του ΟΤΕ λόγω καμπίνας. Μέχρι εδώ είσαι ΟΚ.
Κατόπιν χρειάζονται username/passsword και VLAN ID (835) για την σύνδεση που γίνεται στον πάροχό σου (Nova). Εδώ όμως πάλι εμπλέκεται ο ΟΤΕ για να στείλει την πληροφορία από το DSLAM προς τη Nova.
Προφανώς (δεν το γνωρίζω, αλλά το υποθέτω) η Nova έκανε τις όποιες ενέργειες και έδωσε βλάβη στον ΟΤΕ. Από την μεριά του (νόμιμα) δεν αποκαθιστά βλάβες άλλων παρόχων σε μη εργάσιμες ώρες και μέρες (Σαββατοκύριακο) κι έχει περιθώριο να επιληφθεί του θέματος σε 2 (ή 3, αν θυμάμαι καλά) μέρες. Λογικά μέχρι σήμερα θα πρέπει να έχεις απάντηση.

από 24/3 μιλάω μονο με άσχετο κόσμο στην NOVA

puntomania
02-04-17, 13:27
εγώ δεν διακρίνω το πόσα καλώδια πάνε στην πρίζα σου, βγάλτα έξω να δούμε τι γίνετε, επίσης τσέκαρε και στον κατανεμητή σου πόσα φεύγουν για το σπίτι σου...

αφού όμως έχεις συμβόλαιο.. και δεν σου παρέχει κάτι από αυτό... μπορείς να το καταγγείλης εφόσον έχει περάσει το χρονικό όριο που ορίζετε στην σύμβαση.

τώρα αν δεν έχεις 2η γραμμή ρεζερβα στην πρίζα σου, φώναξε ηλεκτρολόγο να σου περάσει ένα, πήγαινε στον οτε κάνε ένα 2ο συμβόλαιο... και είσαι κομπλέ!

LOUKAS32
02-04-17, 13:32
file επειδή ειλικρινά τρελάθηκα τώρα με τους βλάκες

θα πάω διακοπές

Η Ελλάδα είναι πολύ αγχωτική χωρα για ένα "μαμιμενα" vdsl λες και ζήτησα να πάω στο φεγγάρι

γεια σας

puntomania
02-04-17, 15:00
file επειδή ειλικρινά τρελάθηκα τώρα με τους βλάκες

θα πάω διακοπές

Η Ελλάδα είναι πολύ αγχωτική χωρα για ένα "μαμιμενα" vdsl λες και ζήτησα να πάω στο φεγγάρι

γεια σας



κάνεις λάθος.... χαλαρή χώρα είναι... ο οτε αν δεν κάνω λάθος... 12 εργάσιμες δεν θέλει πχ για νέα σύνδεση? οπότε και η νοβα που είναι μεσάζων... μπορεί να κάνει και 15-20... αρα τζάμπα φωνάζεις, και στην τελική... όταν θες άμεση απόκριση... δεν μπλέκεις με μεσάζοντες, αλλά παραμένεις στην πηγή, βέβαια σε μερικές μέρες που θα στο φτιάξουν... μετά θα το ξεχάσεις το συμβάν... οπότε όλα καλά. γιαυτό πάνε μέρα που είναι για ένα χαλαρό καφεδάκι - ουζάκι... και αύριο ξεκινά νέα μέρα!

LOUKAS32
04-04-17, 17:18
ήρθε το internet, εκπλήσσομαι ποσο αργό είναι το σύστημα τους πάντως

από τις 24/3 χωρίς internet, χρεώθηκα στην WIND mobile 30 euro

tsorbi
04-04-17, 17:52
Τι έφταιγε τελικά;

LOUKAS32
04-04-17, 18:00
δεν μίλησα με κάποιον
ήρθε ο τεχνικός

δεν ήξερε τι έφταιγε έφυγε

και τελικά έφτιαξε μονο του? δεν ξέρω

@ ADSLgr.com All rights reserved.