PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα συμπεράσματα δικά σας...



kracken_74
30-03-17, 15:22
Σε λίγο θα σας παραθέσω το διάλογο που είχα με το τεχνικό τμήμα της NOVA (περιμένω ακόμη το email).

Αποσπασματικά σας αναφέρω αυτά:

Απόσπασμα 1.

"Φυσικά, απλώς ζήτησα διευκρίνηση μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα με την τηλεφωνία.Από εμάς, έχουν γίνει όλοι απαραίτητοι έλεγχοι στα συστήματα μας καθώς και στα σημεία που μπορεί να ελεγχθεί η γραμμή. Ταυτόχρονα σαν πάροχος εφόσον βλέπουμε πρόβλημα καλωδιακό, σε σημείο ευθύνης του ΟΤΕ δηλώσαμε την βλάβη και το ελέγξαμε σε συνεργασία με τα απαραίτητα συνεργεία του ΟΤΕ. Έχει γίνει και αλλαγή του ζεύγους των καλωδίων από τον ΟΤΕ και τελικώς έχουμε επίσημη ενημέρωση από τον ΟΤΕ, ότι υπάρχει τεχνική αδυναμία επίλυσης του συγκεκριμένου ζητήματος, και δεν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο για την συγκεκριμένη γραμμή."

Απόσπασμα 2.

Αυτό που μπορούμε να σας
μεταφέρουμε επίσημα, είναι ότι φυσικά και υπάρχει βλάβη στην γραμμή, που αφορά τα εξωτερικά καλώδια (πιθανόν παλαιότερα δεν υπήρχε εφόσον η υπηρεσία λειτουργούσε) , από πλευράς μας , σας πάροχος έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες επίλυσης , και η επίσημη ενημέρωση είναι ότι υπάρχει τεχνική αδυναμία επίλυσης.



Απόσπασμα 3.

ΕΓΩ: Αλέξανδροςάρα τη γραμμή μου ποιος τη χάλασε; εσείς ή ο ΟΤΕ;
γιατί αν πάω σε άλλο πάροχο θα μου πει το ίδιο πράγμα...αρα;


ΑΠΑΝΤΗΣΗ: Σωστά. Εφόσον υπάρχει τεχνική αδυναμία επίλυσης, το καλώδιο της γραμμής είναι το ίδιο, οπότε θα αντιμετωπίζετε τα ίδια προβλήματα.

Αν έχει χαλάσει το "καλώδιο" όπως μου λένε; τι λύση υπάρχει; :hmm::hmm:







- - - Updated - - -

Αν ζητήσω νέα γραμμή (σα να μην έχω τηλεφωνο δηλάδη στο σπίτι)
αυτό θα μπορούσε να διορθώσει το πρόβλημα;

Giwrgos19802
09-04-17, 14:36
Σε λίγο θα σας παραθέσω το διάλογο που είχα με το τεχνικό τμήμα της NOVA (περιμένω ακόμη το email).

Αποσπασματικά σας αναφέρω αυτά:

Απόσπασμα 1.

"Φυσικά, απλώς ζήτησα διευκρίνηση μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα με την τηλεφωνία.Από εμάς, έχουν γίνει όλοι απαραίτητοι έλεγχοι στα συστήματα μας καθώς και στα σημεία που μπορεί να ελεγχθεί η γραμμή. Ταυτόχρονα σαν πάροχος εφόσον βλέπουμε πρόβλημα καλωδιακό, σε σημείο ευθύνης του ΟΤΕ δηλώσαμε την βλάβη και το ελέγξαμε σε συνεργασία με τα απαραίτητα συνεργεία του ΟΤΕ. Έχει γίνει και αλλαγή του ζεύγους των καλωδίων από τον ΟΤΕ και τελικώς έχουμε επίσημη ενημέρωση από τον ΟΤΕ, ότι υπάρχει τεχνική αδυναμία επίλυσης του συγκεκριμένου ζητήματος, και δεν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο για την συγκεκριμένη γραμμή."

Απόσπασμα 2.

Αυτό που μπορούμε να σας
μεταφέρουμε επίσημα, είναι ότι φυσικά και υπάρχει βλάβη στην γραμμή, που αφορά τα εξωτερικά καλώδια (πιθανόν παλαιότερα δεν υπήρχε εφόσον η υπηρεσία λειτουργούσε) , από πλευράς μας , σας πάροχος έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες επίλυσης , και η επίσημη ενημέρωση είναι ότι υπάρχει τεχνική αδυναμία επίλυσης.



Απόσπασμα 3.

ΕΓΩ: Αλέξανδροςάρα τη γραμμή μου ποιος τη χάλασε; εσείς ή ο ΟΤΕ;
γιατί αν πάω σε άλλο πάροχο θα μου πει το ίδιο πράγμα...αρα;


ΑΠΑΝΤΗΣΗ: Σωστά. Εφόσον υπάρχει τεχνική αδυναμία επίλυσης, το καλώδιο της γραμμής είναι το ίδιο, οπότε θα αντιμετωπίζετε τα ίδια προβλήματα.

Αν έχει χαλάσει το "καλώδιο" όπως μου λένε; τι λύση υπάρχει; :hmm::hmm:







- - - Updated - - -

Αν ζητήσω νέα γραμμή (σα να μην έχω τηλεφωνο δηλάδη στο σπίτι)
αυτό θα μπορούσε να διορθώσει το πρόβλημα;

Σε όλο το παραπάνω: Εαν ο ΟΤΕ κλήσει βλάβη με Τεχνική Αντικειμενική Αδυναμία συμαίνει ότι δεν υπάρχει καλύτερο ζέυγος (είτε κεντρικό είτε απερχόμενο) να δωσει στον τελικό χρήστη ώστε να λειτουργεί η υπηρεσία του σωστά. Σε αυτό το στάδιο που βρίσκεσαι σε όποιον πάροχο και αν πας δεν πρόκειτε να αλλάξει κάτι, εκτός εαν υπάρχουν πολλοί συνδρομητές που έχουν αντίστοιχα προβλήματα και αναγκαστεί ο ΟΤΕ να το γυρίσει σε καλωδιακή ώστε να κάνει εργασίες για εγκατάσταση νέου πολύζευγου που θα καλύπτει και κεντρικά και απερχόμενα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.