PDA

Επιστροφή στο Forum : "ADSL από τον ΟΤΕ σε 7 εργάσιμες... εκτός αν βάλεις Ote



DeToNaToR
18-10-04, 21:05
Σε συνέχεια της σχέτικης έρευνας όλο το ΠΣΚ (με όλη την βοήθεια που έλαβα από τους συναδέλφους στο forum), τσουπ, παίρνω σήμερα τηλ το 134 για να μου ενεγοποιήσει το ADSL πάνω από την ISDN που έχω...

Δίνω στοιχεία κλπ

"Conn-X θέλετε?"
"Όχι ευχαριστώ δεν έχω ακόμα καταλήξει σχετικά με τον provider που θα χρησιμοποιήσω"
"Καλά"


"Για πείτε μου τι γίνεται αυτόν το καιρό, σε πόσες μέρες ενεργοποιείται η υπηρεσία"
"ΣΕ 7 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ"
"Μιλάτε σοβαρά? Τόσο λίγο? Μια συναδελφός σας νωρίτερα το πρωί που πήρα για πληροφορίες μου είπε 15 εργάσιμες"
"Τι να σας πω, δεν ξέρω αν στην πρωινή βάρδια έχουν πει κάτι διαφορετικό, η δική μου ενημέρωση είναι ότι ΤΟ ΠΟΛΥ σε 7 μέρες θα έχετε συνδεθεί και θα σας πάρει το Courier για να σας φέρει τον εξοπλισμό"
"Ναι ε? Μήπως ήταν έτσι πριν κανά μήνα, και τώρα που φτήνηνε και γίνεται χαμός, έχει γίνει περισσότερο?"
"Τι να σας πω, απ'ότι ξέρω η ενεργοποίηση χρειάζεται μία ημέρα. Πιστεύω ότι λένε 7 για να είναι σίγουρα μέσα. Ξέρω περιπτώσεις που έγινε σε μια μέρα!"
"Μάλιστα... πείτε μου υπάρχει κάποιος νόμιμος τρόπος ή λόγος για να πάρει κάποιος προτεραιότητα στην εξυπηρέτηση - πχ να είναι σχολείο η κάτι τέτοιο?"
"Ναι ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΑΝ ΠΑΡΕΙ CONN-X!"
"Τι? Δεν είναι λίγο ανήθικο αυτό, αφού ο ΟΤΕ είναι ουσιαστικά μονοπώλιο στην παροχή ADSL"
"ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΟΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!"
"Ε?"
"Όπως και να'χει, έχει αποφασίσει να προωθεί την ΟΤΕΝΕΤ, και οι αιτήσεις αυτές μπαίνουν σε μεγαλύτερη προτεραιότητα..."

Ακολουθεί σύντομη, αδιέξοδη κουβέντα για την ανηθικότητα της συγκεκριμένης πολιτικής...

Αυτάααααα....

Άντε να δούμε τις 7 εργάσιμες τώρα....

@ ADSLgr.com All rights reserved.