PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποσύνδεση κάθε βράδυ, ίδια ώρα



alexmorak
04-04-17, 02:44
Εδώ και τρεις μέρες αντιμετωπίζω ένα συγκεκριμένα πρόβλημα. Το Σάββατο στη 1 το βράδυ είχα μια αποσύνδεση για περίπου 15 λεπτά. Ενημέρωσα αλλά στην πορεία φτιάχτηκε μόνο του. Την Κυριακή το μεσημέρι το ίδιο πράγμα πάλι για την ίδια χρονική περίοδο. Την Κυριακή το βράδυ στις 2:15 πάλι για 15 λεπτά. Ενημέρωσα ξανά. Σήμερα το πρωί είχα επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα όπου ένας αρκετά εξυπηρετικός τεχνικός κοίταξε την γραμμή μου και δεν είδε κάτι. Η αποσύνδεση γίνεται με σβήσιμο και της λυχνίας DSL και της λυχνίας Internet. Μου είπε ότι επειδή δεν βλέπει κάτι, εάν το ξανακάνει απλά να βάλω το modem στην πρίζα χωρίς το ενδιάμεσο splitter, σε περίπτωση που έχει βραγχυκυκλώσει αυτό. Σήμερα πάλι στις 2:15 το βράδυ έγινε ξανά αποσύνδεση. Δοκίμασα χωρίς το splitter, τίποτα. Ξαναπήρα τηλέφωνο, και αυτή την φορά μίλησα με έναν τεχνικό που δεν ενδιαφερόταν και πολύ. Του είπα για την προηγούμενη επικοινωνία μου και πως ακόμα και χωρίς το splitter κάνει την ίδια αποσύνδεση. Μου είπε να δοκιμάσω να βάλω μόνο του το modem στην πρίζα μήπως παίζει αυξομείωση της τάσης. Τον ρώτησα τι θα γίνει εάν δεν φτιάχνει και με αυτό και μου είπε δεν ξέρουμε, θα δούμε. Του λέω να στείλετε έναν τεχνικό να δει το modem και μου απάντησε προφανώς ειρωνικά πως τέτοια ώρα δεν γίνεται. Προφανώς και ήξερα ότι δεν γίνεται και του είπα ότι εννοούσα για αύριο. Και μου λέει δεν γίνεται γιατί θα πρέπει να το πετύχουμε την ώρα που το κάνει. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία; Και τι μπορώ να κάνω εγώ από την στιγμή που η Vodafone δεν μου παρέχει τεχνική υποστήριξη;

Ευχαριστώ πολύ.

nicolaos
04-04-17, 06:37
Να κάνεις ρισετ στο μόντεμ και δες το ξανά αν θα κόψει.

alexmorak
04-04-17, 13:25
Το έκανα άντε να δούμε το βράδυ τώρα :P

@ ADSLgr.com All rights reserved.