PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρόνος ενεργοποιησης vdsl



dennisgr
04-04-17, 10:01
Καλημέρα! Στον ΟΤΕ πόσο χρόνο παίρνει συνήθως για να σε βάλουν από adsl σε vdsl? Υπάρχει κάποιος με rural να θυμάται χρόνο ενεργοποίησης ?

deniSun
06-04-17, 09:31
Εξαρτάται από πολλά.
~4-5 εργάσιμες.

dennisgr
06-04-17, 21:45
Σημερα ειμαι στην 5η ...:(

pcgod
06-04-17, 21:50
Στη 15η...θα τα ξαναπούμε όπως πάει...

peris72
07-04-17, 19:17
Σε εμένα τα βόδια, ενεργοποίησαν νωρίτερα από την παραλαβή του νέου vdsl ρούτερ, την vdsl γραμμή με αποτέλεσμα να μην έχω Ίντερνετ τώρα (είχα 24αρα γραμμή). Υπομονή μου είπαν μέχρι να έρθει το νέο ρούτερ.

deniSun
07-04-17, 19:33
Γιατί δεν πας να το πάρεις ο ίδιος;
Εγώ έτσι κάνω πάντα.

foutrelis
07-04-17, 20:58
Σε εμένα τα βόδια, ενεργοποίησαν νωρίτερα από την παραλαβή του νέου vdsl ρούτερ, την vdsl γραμμή με αποτέλεσμα να μην έχω Ίντερνετ τώρα (είχα 24αρα γραμμή). Υπομονή μου είπαν μέχρι να έρθει το νέο ρούτερ.

Αν σου έχουν στείλει username και password βάλε τα στο ADSL router ώστε να έχεις Internet μέχρι να πάρεις το VDSL router.

peris72
07-04-17, 23:30
Είχα 24αρα γραμμή 2 χρόνια τώρα. Έληγε η σύνδεση σε λίγες μέρες. Έκανα χθες τηλεφωνικά αναβάθμιση σε 30αρα γραμμή και μου είπαν πως θα έρθει το modem την μεγάλη Δευτέρα. Από χθες και μέχρι την παραλαβή του modem μου είπαν πως δεν θα μείνω χωρίς Ίντερνετ. Μεγάλη Δευτέρα θα πάω να πάω το modem και το συμβόλαιο. Τι σκατά ενεργοποίησαν το vdsl από τωρα;

deniSun
07-04-17, 23:36
Άλλος ο χρόνος ενεργοποίησης από τους τεχνικούς και άλλος ο χρόνος αποστολής από τις μεταφορικές/ΕΛΤΑ κλπ.

peris72
08-04-17, 00:07
Άλλος ο χρόνος ενεργοποίησης από τους τεχνικούς και άλλος ο χρόνος αποστολής από τις μεταφορικές/ΕΛΤΑ κλπ.

Ε τους διευκρίνησα μετά την παραλαβή του νέου modem να ενεργοποιηθεί η νέα γραμμή. Δεν υπάρχει συνεννόηση. Τέλος πάντων, τα ίδια χάλια και στην πιο απλή συνεννόηση μαζί τους χρόνια τώρα. Το θέμα είναι πως το χρειάζομαι για δουλειά το Σ/Κ το Ίντερνετ και με κρέμασαν. Τι διάολο να τους ευχηθείς;

deniSun
08-04-17, 12:39
Ε τους διευκρίνησα μετά την παραλαβή του νέου modem να ενεργοποιηθεί η νέα γραμμή. Δεν υπάρχει συνεννόηση. Τέλος πάντων, τα ίδια χάλια και στην πιο απλή συνεννόηση μαζί τους χρόνια τώρα. Το θέμα είναι πως το χρειάζομαι για δουλειά το Σ/Κ το Ίντερνετ και με κρέμασαν. Τι διάολο να τους ευχηθείς;

Το καλύτερο θα ήταν να πας να το πάρεις εσύ ο ίδιος.
Ακόμα και Σάββατο κάποια ote shop είναι ανοικτά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.