PDA

Επιστροφή στο Forum : Microsoft Office 2007



paounof
16-05-07, 19:41
Έχω βάλει το office 2007 αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο να εισάγω εικόνα από το σκάνερ. Στην καρτέλα «εισαγωγή» υπάρχει δυνατότητα μόνο από αρχεία. Εάν ξέρει κάποιος κάτι παρακαλώ να με φωτίσει .

kx5
17-05-07, 02:25
Είσαι σίγουρος πως δεν υπάρχει επιλογή: "Εισαγωγή->Εικόνα->Από σαρωτή ή κάμερα" ?

Μήπως δεν στο εμφανίζει? Πήγαινε: Εργαλεία->Προσαρμογή και εκεί επέλεξε "Πάντα εμφάνιση ολόκληρων των μενού" και ξαναδοκίμασε.

deniSun
17-05-07, 13:12
Σώσε σε αρχείο jpg, bmp και άνοιξέ το από το word.

Drillgr
17-05-07, 21:05
Και γω δεν μπορουσα να βρω την συγκεκριμενη επιλογη.. Γενικως αυτο το office ειναι πολυ διαφορετικο απο τα αλλα σε interface. Back to 2003 ;)

s_samaras
17-05-07, 21:38
Λοιπόν έχουμε και λέμε ......

1) Εισαγωγή -> Έτοιμες εικόνες Clip Art
2) Στο δεξί κάτω μέρος "Οργάνωση Clip"
3) Στον παράθυρο του Clip Manager "Αρχείο -> Προσθήκη Clip σε Οργάνωση"
και τέλος
4) Από σαρωτή ή φωτογραφική μηχανή

τα υπόλοιπα ελπίζω να σου είναι γνωστά ;):lol::cool:

paounof
18-05-07, 15:37
Παιδιά συγγνώμη αλά δεν ήξερα ότι πρέπει να σκάβω μισή ώρα με το καζμά για να βρω που είναι το σκάνερ. Φίλε «s_samaras» η λύση σου δεν είναι ορθή γιατί με αυτό τον τρόπο η εικόνα πάει στη βιβλιοθήκη το clip art δεν πάει στο φύλο . Όσο για τον φύλο «kx5» εγώ δεν έχω καρτέλα «εργαλεία» και στη προσαρμογή που βρήκα δεν υπάρχει πουθενά να τσεκάρω "Πάντα εμφάνιση ολόκληρων των μενού" . Αυτά τα ολίγα εάν κοπιάς έχει λύσει το γρίφο παρακαλώ να μας πι.

kx5
18-05-07, 16:20
Οι οδηγίες που σου έδωσα είναι για το office 2003. Λάθος δικό μου.
Το 2007 πρέπει να είναι διαφορετικό σε σχέση με τα παλιά (δεν το έχω βάλει ακόμη).

Dimis
19-05-07, 01:00
καντο με καγκουριά
ανοιξε την εικόνα με Image viewer, ctrl-a, copy και paste μέσα στο έγγραφο...
ή μπορείς να την σύρεις απο τον φάκελο...

thePrince
19-05-07, 01:11
Έχω βάλει το office 2007 αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο να εισάγω εικόνα από το σκάνερ. Στην καρτέλα «εισαγωγή» υπάρχει δυνατότητα μόνο από αρχεία. Εάν ξέρει κάποιος κάτι παρακαλώ να με φωτίσει .


Λοιπόν έχουμε και λέμε ......

1) Εισαγωγή -> Έτοιμες εικόνες Clip Art
2) Στο δεξί κάτω μέρος "Οργάνωση Clip"
3) Στον παράθυρο του Clip Manager "Αρχείο -> Προσθήκη Clip σε Οργάνωση"
και τέλος
4) Από σαρωτή ή φωτογραφική μηχανή

τα υπόλοιπα ελπίζω να σου είναι γνωστά ;):lol::cool:
Πατώντας το F1 για την βοήθεια, αναζήτησα Scanner (αγγλικό Office) και μου έβγαλε, λίγο-πολύ, τις οδηγίες που αναφέρθηκαν ήδη!


Σώσε σε αρχείο jpg, bmp και άνοιξέ το από το word.
Η πιο αξιόπιστη λύση, ίσως και η καλύτερη.


Παιδιά συγγνώμη αλά δεν ήξερα ότι πρέπει να σκάβω μισή ώρα με το καζμά για να βρω που είναι το σκάνερ. Φίλε «s_samaras» η λύση σου δεν είναι ορθή γιατί με αυτό τον τρόπο η εικόνα πάει στη βιβλιοθήκη το clip art δεν πάει στο φύλο . Όσο για τον φύλο «kx5» εγώ δεν έχω καρτέλα «εργαλεία» και στη προσαρμογή που βρήκα δεν υπάρχει πουθενά να τσεκάρω "Πάντα εμφάνιση ολόκληρων των μενού" . Αυτά τα ολίγα εάν κοπιάς έχει λύσει το γρίφο παρακαλώ να μας πι.
Δεν υπάρχουν μενού στο Word 2007.
Δωσ' το πίσω και ζήτα τα λεφτά σου ή το 2003.

Dimis
19-05-07, 16:25
Ρε παιδιά σόρρυ αλλά το σκάνερ κάπου σώζει αυτή την εικόνα ΟΚ?
Μετα που είναι το δύσκολο να την βρείς και να την κάνεις εισαγωγή?
Δε καταλαβαίνω? Μιλάμε για ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ σκανάρισμα μέσα στο Word 2007?

paounof
19-05-07, 18:28
Ακριβός ψάχνω για απευθείας σκαναρισμα οπός με τα παλιά "εισαγωγή, εικόνα από σκάνερ ή φωτογραφική μηχανή κτλ"
πριν λίγο βρίκα αυτό: Η επιλογή "Από συσκευή σάρωσης ή κάμερα" για την προσθήκη εικόνων σε ένα έγγραφο δεν είναι διαθέσιμη στο Microsoft Office Word 2007. Αντίθετα, μπορείτε να προσθέσετε φωτογραφίες από την κάμερα ή τη συσκευή σάρωσης με τη λήψη των εικόνων στον υπολογιστή σας και την αντιγραφή τους από τον υπολογιστή σας στο Word.

Εφόσον πραγματοποιήσετε λήψη μιας εικόνας στον υπολογιστή σας, κάντε τα εξής:

Στην καρτέλα Εισαγωγή, στην ομάδα Απεικονίσεις, κάντε κλικ στο στοιχείο Εικόνα.
Εντοπίστε την εικόνα που θέλετε να προσθέσετε στο έγγραφό σας και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στο κουμπί Εισαγωγή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.