PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγάλα ping και lag spikes



Pipis71
07-04-17, 17:58
Καλησπέρα,
Όποιος μπορεί να βοηθήσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.Τον τελευταίο καιρό (εδώ και 1-2 μήνες)και ειδικά τα απογεύματα έχω ψηλά ping και lag spikes στο World of tanks (server (login.p1.worldoftanks.eu) (92.223.1.92, 92.223.1.102, 92.223.1.112, 92.223.1.122) και σε google,microsoft κ.τλ.,γενικότερα σε servers εξωτερικού.
Συγκεκριμένα στο WoT απο εκεί που είχα 30-50ms έχει ανέβει στα 100-120ms.Πριν απο λίγο 100ms.Μεγάλα ping και στα υπόλοιπα σε σχέση με πρίν,τις ίδιες ώρες κυρίως απογευματινές,αλλά εαν μπώ νωρίς το πρωί τα ping είναι φυσιολογικά 30ms-50ms.Η κυρία απο το τεχνικό τμήμα της Forthnet μου είπε πως είναι φυσιολoγικά τα ping να είναι τριπλάσια απο πρίν,και πως δεν βλέπει κάποιο πρόβλημα,και πως ούτε έχει αναφορές για τέτοιου είδους πρόβλημα.
Πριν σπάσω το συμβόλαιο και με ποινή,γιατί μου έχουν σπάσει στην κυριολεξία τα νεύρα,εαν κάποιος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα με αυτό που περιγράφω παραπάνω,ας το αναφέρει εδώ.

matelas
08-04-17, 00:14
Είχα καιρό να παίξω wot και ξανάρχισα πρόσφατα, το ping που βλέπω μέσα στο παιχνίδι έχει σκαμπανευάσματα μεταξύ 50 - 100ms και κάποιες φορές 120. Ταυτόχρονα παρακολουθώ τον eu1 με smokeping και είναι σταθερά στα ~50ms. Πιστεύω πως για κάποιο λόγο το παιχνίδι το δείχνει παραπάνω.

Παρόλα αυτά όμως υπάρχουν φορές που ενώ παίζεις έχει αρκετό lag (με το ping σε λογικά επίπεδα) σε σημείο να λέει το πλήρωμα everyone get out. :p Αυτό γινόταν και πιο παλιά αλλά τώρα μου φαίνεται πιο συχνό .

Όλα αυτά σε γραμμή οτε.

Τώρα, αναφέρεις πως το πρωί είναι όλα φυσιολογικά. Δεν δοκιμάζεις και κανένα άλλο παιχνίδι σε ώρα αιχμής να δεις πως πάει; Επίσης τις ώρες που παρατηρείς πρόβλημα κάνε ένα tracerotue στους servers να δούμε τα αποτελέσματα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.