PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΥΞΗΣΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ



vk123
03-05-17, 13:11
Καλησπέρα,
αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με την κοσμοτέ.Έχω συμβόλαιο το οποίο δεν έχει λήξει και ενώ πλήρωνα 30 e τώρα ανέβηκε χωρίς να με ειδοποιήσουν στα 50.Όταν ρώτησα στην εξυπηρέτηση πελατών γιατί έγινε αυτό,μου είπαν ότι είχα μια έκπτωση που έπαψε να ισχύει.Οι λύσεις που μου πρότειναν για το πρόβλημα μου είναι 2.Είτε να κάνω ανανέωση συμβολαίου για άλλα 2 χρόνια με χαμηλότερο πάγιο,είτε να πληρώσω ένα τεράστιο ποσό για να διακόψω.
Γνωρίζει κανείς τι θα μπορούσα να κάνω σε αυτή την περίπτωση;Προφανώς καμία απ τις 2 λύσεις τους δεν με καλύπτει.

adiS
03-05-17, 14:08
Το αρχικό σου συμβόλαιο το έχεις? Αν ναι τι γράφει.

Αν γράφει ότι για τους πρώτους Χ μήνες η τιμή είναι τόσο και μετά διαμορφώνεται σε τόσο, τότε δεν μπορείς να κάνει κάτι. Αν μίλησες τηλεφωνικά και θυμάσαι ότι δεν σου ανέφεραν τίποτα στο τηλέφωνο, τότε θα πρέπει να ζητήσεις την ηχογράφηση(δεν έχω μπει ποτέ σε αυτήν την διαδικασία) και να δεις μετά τι γίνεται.

deniSun
03-05-17, 17:57
Καλησπέρα,
αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με την κοσμοτέ.Έχω συμβόλαιο το οποίο δεν έχει λήξει και ενώ πλήρωνα 30 e τώρα ανέβηκε χωρίς να με ειδοποιήσουν στα 50.Όταν ρώτησα στην εξυπηρέτηση πελατών γιατί έγινε αυτό,μου είπαν ότι είχα μια έκπτωση που έπαψε να ισχύει.Οι λύσεις που μου πρότειναν για το πρόβλημα μου είναι 2.Είτε να κάνω ανανέωση συμβολαίου για άλλα 2 χρόνια με χαμηλότερο πάγιο,είτε να πληρώσω ένα τεράστιο ποσό για να διακόψω.
Γνωρίζει κανείς τι θα μπορούσα να κάνω σε αυτή την περίπτωση;Προφανώς καμία απ τις 2 λύσεις τους δεν με καλύπτει.

Το πιο πιθανό είναι να απέκρυψαν να σου πούνε, όταν σου έκαναν την προσφορά, το πόσο διάστημα θα πληρώνεις τα 30ε (πράγμα πολύ συνηθισμένο).
Συνήθως αυτό κάνουν σε όλες τις προσφορές, σε όλες τις εταιρείες, σε όλα τα προϊόντα.
Είναι όπως πας στην τράπεζα και σου λένε (σου έλεγαν) δάνειο με 0%.

@ ADSLgr.com All rights reserved.