PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπλοκάρισμα ip



isolove
03-05-17, 22:39
Γεια σας.μου μπλοκαρανε μέσω ip,σε άλλο σάιτ, όπως λένε επιδει είχα δεύτερο λογαριασμό,και καλά κάνανε.
Εφτιαξα νέο λογαριασμό στο κινητο με σύνδεση δυκτιου.
Ή σύνδεση του υπολογιστή είναι ασύρματη από τον αδελφό μου στο πάνω όροφο.
Εάν συνδεσω το κινητό μέσω wifi θα καταλάβουν ότι ειμαι ο ιδιος.από το κινητό αυτό εμπαινα στο σάιτ που με μπλοκαρανε.

MitsosLarissa
03-05-17, 22:55
Γεια σας.μου μπλοκαρανε μέσω ip,σε άλλο σάιτ, όπως λένε επιδει είχα δεύτερο λογαριασμό,και καλά κάνανε.
Εφτιαξα νέο λογαριασμό στο κινητο με σύνδεση δυκτιου.
Ή σύνδεση του υπολογιστή είναι ασύρματη από τον αδελφό μου στο πάνω όροφο.
Εάν συνδεσω το κινητό μέσω wifi θα καταλάβουν ότι ειμαι ο ιδιος.από το κινητό αυτό εμπαινα στο σάιτ που με μπλοκαρανε.

Λογικά όχι γιατί θα βλέπουν διαφορετική ip, εκτός και μπορούν να διαβάζουν την mac του κινητού...

isolove
03-05-17, 23:08
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Ψάχνω εφαρμογή που να μπλοκάρει το κινητό να στέλνει στοιχεία.

rc31
04-05-17, 08:43
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Ψάχνω εφαρμογή που να μπλοκάρει το κινητό να στέλνει στοιχεία.

Δεν μπορείς να μπλοκάρει την αποστολή της ip. Χωρίς ip δεν έχεις επικοινωνία.
Μπορείς να βάλεις κάποιο vpn που σου δίνει διαφορετική ip.

mariossss
04-05-17, 12:07
Γεια σας.μου μπλοκαρανε μέσω ip,σε άλλο σάιτ, όπως λένε επιδει είχα δεύτερο λογαριασμό,και καλά κάνανε.
Εφτιαξα νέο λογαριασμό στο κινητο με σύνδεση δυκτιου.
Ή σύνδεση του υπολογιστή είναι ασύρματη από τον αδελφό μου στο πάνω όροφο.
Εάν συνδεσω το κινητό μέσω wifi θα καταλάβουν ότι ειμαι ο ιδιος.από το κινητό αυτό εμπαινα στο σάιτ που με μπλοκαρανε.

την ιδια ip θα βλεπουν γιατι αυτοι μπλοκαρουν την ip του ρουτερ, δοκιμασε να αποσυνδεσεις το ιντερνετ και να το ξανασυνδεσεις να αλλαξει η ip και να καθαρησεις τα cookies απο το browser σου. Δεν ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει παντως.

MitsosLarissa
04-05-17, 16:37
Δεν μπορείς να μπλοκάρει την αποστολή της ip. Χωρίς ip δεν έχεις επικοινωνία.
Μπορείς να βάλεις κάποιο vpn που σου δίνει διαφορετική ip.

H χρήση VPN δεν είναι απαραίτητη εφόσον υπάρχει δυναμική ip που αλλάζει πολλές φορές και από μόνη της... Χρειάζεται κυρίως στις περιπτώσεις που κάποιος θέλει να κρύψει την πραγματική του ip για οποιονδήποτε λόγο ή στην περίπτωση που κάποιο site για δικούς του λόγους έχει μπλοκάρει κάποιο συγκεκριμένο ip range (πχ το 100.100.ΧΧΧ.ΧΧΧ) ή κάποιες συγκεκριμένες ip.


την ιδια ip θα βλεπουν γιατι αυτοι μπλοκαρουν την ip του ρουτερ, δοκιμασε να αποσυνδεσεις το ιντερνετ και να το ξανασυνδεσεις να αλλαξει η ip και να καθαρησεις τα cookies απο το browser σου. Δεν ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει παντως.

Καταρχάς η ip του router δεν αλλάζει και είναι τη μορφής 192.168.ΧΧΧ.ΧΧΧ . Για το άλλο που λες συμφωνώ και πιάνει στο 99,99% των περιπτώσεων...

mariossss
04-05-17, 20:14
Καταρχάς η ip του router δεν αλλάζει και είναι τη μορφής 192.168.ΧΧΧ.ΧΧΧ . Για το άλλο που λες συμφωνώ και πιάνει στο 99,99% των περιπτώσεων...

Δεν εννοω την ip προς τον υπολογιστη, την ip που σου παρεχει ο παροχος αμα κανεις αποσυνδεση αλλαζει που αρχιζει πχ απο 94 ή 80 κλπ

isolove
09-05-17, 22:34
Έχω δεύτερο πάλιο pc λειτουργικό.εχει και ασύρματη λήψη ίντερνετ.Αυτό αλλάζει τίποτα?
Θα του κάνω καθαρή εγκατάσταση windows xp.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.