PDA

Επιστροφή στο Forum : DVD-RW σαν HDD



mookie
18-05-07, 18:00
καλισπερα

θελω ενα προγραμμα το οποιο θα εξομοιωνει το DVD-RW (δισκακι) σαν σκληρο δισκο.

Δηλαδη να κανο αντιγραφη-επικολληση ή διαγραφη απο/στο δισκακι με απλα κλικ του ποντικικου, αν δεν υπαρχει τετοιο προγραμμα,ας μου πειτε ο καλυτερος τροπος να αντιγραφο/διαγραφο αρχεια στο DVD-rw

ευχαριστω.

deniSun
18-05-07, 18:03
Και το απλό service του ΧΡ για αντιγραφή CD/DVD μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο.
Και το nero, roxio έχουν τέτοιες δυνατότητες.

Raziel
18-05-07, 19:09
Αυτο γινεται μονο με δισκακι DVD-RAM ,drive με υποστηριξη γι'αυτο το δισκακι και καποιο driver.Αν εχεις καινουργιο DVD Recorder κατα 100% θα υποστηριζει DVD-RAM , τα δισκακια απο την αλλη κανουν περιπου 4-5 ευρω αλλα αντεχουν για παρα πολυ καιρο ενω αν ψαξεις στο νετ θα βρεις καποιο driver που θα κανει τη μετατροπη του dvd recorder σε hdd

zeibekis
18-05-07, 19:38
To nero το κάνει αυτό και με απλό cd/dvd αρκεί να είναι rw από εκει και πέρα το κάνεις ένα format με το nero και βουαλα

mookie
18-05-07, 19:46
πως ακριβως το κανει αυτο? αυτη την στιγμη βρηκα το nero in-cd,αλλα δεν μου αρεσει και πολυ αφτο το προγραμμα.

zeibekis
18-05-07, 22:02
πως ακριβως το κανει αυτο? αυτη την στιγμη βρηκα το nero in-cd,αλλα δεν μου αρεσει και πολυ αφτο το προγραμμα.

Τι εννοείς δεν σου αρέσει? Γίνε πιο συγκεκριμένος. Πάντως εγώ για αυτό μιλούσα. Αν δεν σε βολευει μαλλον ένα DVD-RAM θα σε βολέψει όπως είπαν και πιο πάνω

WAntilles
18-05-07, 23:23
Nero In-CD.

Αλλά έχω την εντύπωση ότι δουλεύει μόνο με CD και όχι με DVD.

nik1111
19-05-07, 00:26
Ναι οκ, θα το κάνεις με dvd ram copy-paste αλλά υπόψιν άμα θες να το διαβάσεις από άλλο dvd-rom θα πρέπει να υποστηρίζει και το ίδιο πρότυπο, δηλαδή να μην είναι 3ετίας ας πούμε.

mookie
19-05-07, 08:28
το in-cd δουλευει μια χαρα με dvd-rw.το ρυθμισα.και δουλευει μια χαρα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.