PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα σύνδεση σε νέο διαμέρισμα



Doxaios
20-05-17, 18:53
Στο διαμέρισμα που θα πάω δεν έχει όπως καταλαβαίνετε τηλέφωνο. Θέλω να βάλω Double Play 50 L αλλά δεν έχω καταλάβει τί παίζει με τις χρεώσεις. Τί πρέπει να γίνει για να ενεργοποιηθεί η γραμμή;
https://www.cosmote.gr/fixed/sl/201508/thlefwnikes_grammes?lastLayoutId=17
Η τηλεφωνική γραμμή δε χρεώνεται εφάπαξ γιατί λέει εδώ μηνιαίο τέλος; Τελικά η τιμή για να βάλω τηλέφωνο και ίντερνετ βγαίνει 15,38€ (που είναι μηνιαίο τέλος γραμμής;;) + 35,50€ (που είναι το κόστος του double play). Κάτι δε μου ακούγεται σωστό...

sweet dreams
20-05-17, 19:52
Το τέλος ενεργοποίησης θα το πληρώσεις μια φορά για να ενεργοποιηθεί η γραμμή σου, μετά θα πληρώνεις ανάλογα με το πακέτο που θα επιλέξεις.

Μην ασχολείσαι με το site, τα γράφει γενικά, πάρε τηλέφωνο ή καλύτερα αν έχεις δυνατότητα πήγαινε σε ένα κατάστημα να στα δώσουν και γραπτώς τι ακριβώς θα πληρώσεις.

jkoukos
20-05-17, 22:01
Η ενεργοποίηση ή μεταφορά ή φορητότητα κλπ μιας τηλεφωνικής γραμμής, είναι επιπλέον εφάπαξ.
Tα 15,38€ (+ 5% φόρος) είναι μόνο το μηνιαίο πάγιο της τηλεφωνικής γραμμής, εφόσον δεν θέλεις κάποιο πακέτο με προπληρωμένο χρόνο ομιλίας.
Αν θέλεις και πακέτο (πακέτο με προπληρωμένο χρόνο ομιλίας) με προπληρωμένο χρόνο ομιλίας, τότε στο πάγιο εμπεριέχεται και της τηλεφωνικής γραμμής.
Αν θέλεις και Internet, τότε στα πακέτα που βλέπεις, στην όποια τιμή εμπεριέχεται το σύνολο των υπηρεσιών (γραμμή, τηλεφωνία, DSL κλπ).

goku
20-05-17, 22:57
Στο διαμέρισμα που θα πάω δεν έχει όπως καταλαβαίνετε τηλέφωνο. Θέλω να βάλω Double Play 50 L αλλά δεν έχω καταλάβει τί παίζει με τις χρεώσεις. Τί πρέπει να γίνει για να ενεργοποιηθεί η γραμμή;
https://www.cosmote.gr/fixed/sl/201508/thlefwnikes_grammes?lastLayoutId=17
Η τηλεφωνική γραμμή δε χρεώνεται εφάπαξ γιατί λέει εδώ μηνιαίο τέλος; Τελικά η τιμή για να βάλω τηλέφωνο και ίντερνετ βγαίνει 15,38€ (που είναι μηνιαίο τέλος γραμμής;;) + 35,50€ (που είναι το κόστος του double play). Κάτι δε μου ακούγεται σωστό...

Τα 35.50 είναι η τελική τιμή και περιλαμβάνονται τα 15.38, δεν τα προσθέτεις έξτρα. Δηλαδή πληρώνεις 35,50 και τίποτα άλλο. Κανονικά πληρώνεις ένα ποσό εφάπαξ που είναι για την σύνδεση/ενεργοποίηση της γραμμής, αλλά συνήθως αν κάνεις 12μηνο ή 24μηνο συμβόλαιο τότε το κάνουν δώρο, δεν το πληρώνεις.

athenaum
12-06-17, 21:40
τσαμπα ενεργοποιηση νεα γραμμη απο wind -cyta

@ ADSLgr.com All rights reserved.