PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ WIND



stathistaxi
22-05-17, 13:00
Πρόσφατα έκανα τηλεφωνικός συνδεση στη WIND με 21.50 παγιο απεριοριστες αστικες/υπεραστικες INTERNET και 10 ωρες σε κινητά.Δωρεαν tablet ena νουμερο FREE TO GO και μια καρτα 500mb.
Συνδεθηκα στο δικτυο 05/04 έβγαλαν λογαριασμο 16/4 και μου ζηταν 112 ε! . Η απάντηση τους ξεπερασατε τον αναλογικο χρονο στα κινητα δεν ειχατε 10 ωρες αλλα μια στον πρώτο λογαριασμό! μέσα στον λογαριασμό είναι και ένα δωρεαν πάγιο !!!
Τα συμβολαια πλήρωσα curier 4,90 kai gia to tablet 9,90e !!
ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΩΣΟΥΝ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ .... ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΚΡΙΑ !!
Προσεξτε μην την πατήσετε!!:mad:Exei ginei katαγγελεια !

prometheas
23-05-17, 09:41
Για βάλε τον λογαριασμο με καλυμμένα τα στοιχεία σου να δούμε τι σε χρέωσαν.. (Παγια, κλήσεις κλπ)
Επισης οι 10 ώρες στο κινητό που λές ειναι 5 ώρες σε κινητά Vodafone/Cosmote και 5 σε κινητά Wind.
Αυτό θελει προσοχή, δεν ειναι 10 ώρες προς ολα τα κινητά.

Στα λέω γιατι πρόσφατα έκανα παρόμοιο συμβόλαιο με την Wind και τα ξέρω. Απλά προτιμησα να μην παρω το tablet αλλά να μου δώσουν δωροεπιταγή την οποία μπορω να εξαργυρώσω οπως θέλω.

fakylas
26-05-17, 14:03
Σήμερα ( 26/5/17 ) με κάλεσαν και εμένα.

για Double Play με 10 ώρες είπαν προς κινητά από αυτές 5 προς Wind / 5 προς Άλλους Κινητής,

δώρο αξίας 55€ // Tablet (Bitmore / Turbo-X) ή κινητό με dual sim ή Smartwatch // αυτό είναι της εταιρίας πώλησης ( ενδιάμεσος )

1 νούμερο FreeToGo με 120λεπτά / μήνα προς κινητά και σταθερά
& μια κάρτα με 1GB / μήνα

20,50€/Μήνα ( περιλαμβάνονται ΦΠΑ & Φόρος )

Έξοδα μεταφοράς αριθμού 35€

bill27
26-05-17, 14:50
Σήμερα ( 26/5/17 ) με κάλεσαν και εμένα.

για Double Play με 10 ώρες είπαν προς κινητά, δώρο αξίας 55€ // Tablet (Bitmore / Turbo-X) ή κινητό με dual sim ή Smartwatch //
νούμερο FreeToGo & την κάρτα με 500MB 20,50€/Μήνα ( περιλαμβάνονται ΦΠΑ & Φόρος )

Έξοδα μεταφοράς αριθμού 35€

Αν θελεις να πας πες τους οτι τα θελω γραπτα αυτα που μου δινετε,να δουμε τι θα σου πουνε....

fakylas
26-05-17, 20:52
Έκανα την εγγραφή, και έχω ηχογραφημένη την συνομιλία μας
για "λόγους διασφάλισης σας" που λένε και πριν αρχίσει η δική τους ηχογράφηση.

Και ο θεός βοηθός.

dimitris.taxideytis
26-05-17, 21:00
Απορω που καθεστε και τους ακουτε.... Εγω δεν εχω την υπομονη....

afterglow
22-06-17, 23:49
ωχ εκανα εχθες το ιδιο προγραμμα με 23€ τελική τιμή......(ωστε το δινανε και φθηνότερα ε......τεσπα προφανως δεν θα χαθουμε για 3€ αλλα οκ :P )
με φοβίζετε τώρα με τα 10ωρα...για κάνε σκάναρε να δούμε το λογαριασμό αν θες!

stamka
23-06-17, 00:03
Έκανα την εγγραφή, και έχω ηχογραφημένη την συνομιλία μας
για "λόγους διασφάλισης σας" που λένε και πριν αρχίσει η δική τους ηχογράφηση.

Και ο θεός βοηθός.

δεν εχει νοημα αυτο που εκανες
Αν δεν ενημερωθει ο αλλος και δεν δωσει συγκατάθεση ειναι προιον υποκλοπης και οχι μονο δεν μπορεις να το χρησιμοποιήσεις αλλα διώκεσαι κιολας οποτε το νου σου

fakylas
06-07-17, 14:44
Καλησπέρα, έχω μια παρόμοια περίπτωση.
23/6/17 είμαι στο δίκτυο της Wind ( Tellas ) από Vodafone ( Hol ), 26/6/2017 έκδοση του πρώτου λογαριασμού.184546 παίρνω μια
μικρή κρυάδα με 30,57e ενώ ο πωλητής του έλεγε για 19€ με τους φόρους. Με 5+5 ώρες προς κινητά.

Ζητάω αναλυτικό λογαριασμό από το 13800, θα μπορώ να τον δω μετά από 24ωρες μέσα απο το myWind.

Σήμερα παρατηρώ ότι το πακέτο που αγόρασα ξεκινάει από 26/6/2017, άρα οι 2 πρώτες μέρες σκέπτομαι ότι είναι εκτός πακέτου
και χρεώθηκα νταβατζιλίκι 5,7€ χωρίς τους φόρους.

Στις 2 μέρες έκανα 6 κλήσεις με παραπάνω έξτρα κόστος. Αν όμως είχα κάνει 60 κλήσεις πχ θα είχα έναν ωραιότατο λογαριασμό
των 100€.

Εννοείται ότι κάλεσα το 13800 όπου προσπάθησαν να κουκουλώσουν το θέμα με το "μόνο στην αρχή της σύνδεσης συμβαίνει κλπ",
ναι αλλά τους λέω έφυγα από την προηγούμενη εταιρία που δεν προστάτευσε τα συμφέροντα μου και με χρέωσε με υπέρογκο ποσό,
ενώ θα μπορούσε να έχει δικλείδες ασφάλειας σε περιπτώσεις που η γραμμή "κάνει" πέραν του συνηθισμένου "κλήσεις".

Να μην τα πολυλογώ ζήτησα το τηλέφωνο του γραφείου παραπόνων της Wind, και τους δήλωσα ότι αφού κανείς από την Wind δεν με ενημέρωσε για να προστατευτώ αυτές τις πρώτες μέρες
( δλδ να μην κάνω κλήσεις ουσιαστικά ) θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ίσως να συμβαίνει και σε άλλες εταιρίες ... δεν το ξέρω.

Μετά από 30-40 λεπτά , και αφού είχα ξεκινήσει την καταγγελία μου στην ΕΕΤΤ http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/complaints.html, μου τηλεφώνησαν ότι θα πιστώσουν αυτό το ποσό στον επόμενο λογαριασμό.

Άσχετα με την πίστωση, τί λέτε να συνεχίσω την καταγγελία;

- - - Updated - - -


Πρόσφατα έκανα τηλεφωνικός συνδεση στη WIND με 21.50 παγιο απεριοριστες αστικες/υπεραστικες INTERNET και 10 ωρες σε κινητά.Δωρεαν tablet ena νουμερο FREE TO GO και μια καρτα 500mb.
Συνδεθηκα στο δικτυο 05/04 έβγαλαν λογαριασμο 16/4 και μου ζηταν 112 ε! . Η απάντηση τους ξεπερασατε τον αναλογικο χρονο στα κινητα δεν ειχατε 10 ωρες αλλα μια στον πρώτο λογαριασμό! μέσα στον λογαριασμό είναι και ένα δωρεαν πάγιο !!!
Τα συμβολαια πλήρωσα curier 4,90 kai gia to tablet 9,90e !!
ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΩΣΟΥΝ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ .... ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΚΡΙΑ !!
Προσεξτε μην την πατήσετε!!:mad:Exei ginei katαγγελεια !

Τί έκανες τελικά;

pipisf
07-07-17, 13:26
Δυστυχως αλλα λενε στο τηλεφωνο και αλλα οταν σου ερχεται το φιρμανι.
Εμενα ενας φιλος εχασε αριθμο σταθερου και κινητου γιατι δεν τους πληρωσε.

psylos
07-07-17, 23:51
@fakylas Τις πρώτες 3 μέρες έχεις όλες τις παροχές αναλογικά για τις μέρες αυτές. πχ αν έχεις 100' προς κινητά για τις 3 ημέρες θα έχεις τα 3/30 των 100' διαθέσιμα. Όλες οι εταιρείες ξεκινάν την τιμολόγηση πλήρους μήνα μερικές μέρες μετά την ενεργοποίηση, όχι μόνο η wind.

@pipisf Πόσο καιρό μπορεί να είχε απλήρωτο λογαριασμό για να έχασε 2 νούμερα; Μήπως η ιστορία μπάζει από κάπου; Έστω άφησε απλήρωτο λογαριασμό. Λογικά όταν έληξε ο 2ος απλήρωτος του έκαναν φραγή κλήσεων. Μετά τι έγινε;

pipisf
09-07-17, 01:02
@fakylas Τις πρώτες 3 μέρες έχεις όλες τις παροχές αναλογικά για τις μέρες αυτές. πχ αν έχεις 100' προς κινητά για τις 3 ημέρες θα έχεις τα 3/30 των 100' διαθέσιμα. Όλες οι εταιρείες ξεκινάν την τιμολόγηση πλήρους μήνα μερικές μέρες μετά την ενεργοποίηση, όχι μόνο η wind.

@pipisf Πόσο καιρό μπορεί να είχε απλήρωτο λογαριασμό για να έχασε 2 νούμερα; Μήπως η ιστορία μπάζει από κάπου; Έστω άφησε απλήρωτο λογαριασμό. Λογικά όταν έληξε ο 2ος απλήρωτος του έκαναν φραγή κλήσεων. Μετά τι έγινε;

Η συμφωνια ηταν για 45€ τον μηνα για σταθερο και 1 κινητο.
Ο πρωτος λογαριασμος που του ηρθε ηταν 130€.
Αλλα συμφωνησαν και αλλα εγιναν.
Απο τον πρωτο μηνα του εκοψαν το τηλεφωνο,
αλλαξε και σταθερο και κινητο.

stedesp
13-07-17, 09:28
Το Σεπτέμβριο του 2016 μετά από τηλεφωνική επικοινωνία δέχτηκα να μεταφέρω την σύνδεση του σταθερού μου τηλεφώνου στην Wind. Η προσφορά που δέχτηκα ήταν 18€ τον μήνα για το συγκεκριμένο πακέτο. Τον Ιανουάριο υπήρξε μία μικρή αύξηση λόγο των νέων φόρων.

Δύο μήνες πριν ο λογαριασμός εκτινάχτηκε στα 25€.

Μετά από επικοινωνία που είχα με το 13800 με ενημέρωσαν ότι η προσφορά των 18€ ήταν για 6 μήνες μόνο και με παρέπεμψαν (αν είναι δυνατόν ) να επικοινωνήσω με την εταιρία που μου πούλησε το πακέτο.

Ουδέποτε ενημερώθηκα ότι η προσφορά θα είναι ΜΟΝΟ για 6 μήνες και αυτό θα μπορείτε να το βρείτε για η συνομιλία είχε μαγνητοφωνηθεί. Και δεν προκύπτει ούτε από το συμβόλαιο που υπέγραψα.

Να μαζευτούμε ολοί και κινηθούμε νομικά.

adiS
13-07-17, 10:36
Το Σεπτέμβριο του 2016 μετά από τηλεφωνική επικοινωνία δέχτηκα να μεταφέρω την σύνδεση του σταθερού μου τηλεφώνου στην Wind. Η προσφορά που δέχτηκα ήταν 18€ τον μήνα για το συγκεκριμένο πακέτο. Τον Ιανουάριο υπήρξε μία μικρή αύξηση λόγο των νέων φόρων.

Δύο μήνες πριν ο λογαριασμός εκτινάχτηκε στα 25€.

Μετά από επικοινωνία που είχα με το 13800 με ενημέρωσαν ότι η προσφορά των 18€ ήταν για 6 μήνες μόνο και με παρέπεμψαν (αν είναι δυνατόν ) να επικοινωνήσω με την εταιρία που μου πούλησε το πακέτο.

Ουδέποτε ενημερώθηκα ότι η προσφορά θα είναι ΜΟΝΟ για 6 μήνες και αυτό θα μπορείτε να το βρείτε για η συνομιλία είχε μαγνητοφωνηθεί. Και δεν προκύπτει ούτε από το συμβόλαιο που υπέγραψα.

Να μαζευτούμε ολοί και κινηθούμε νομικά.

Το συμβόλαιο το έχεις στα χέρια σου? αν ναι και δεν γράφει ότι μετά τους 6 μήνες η τιμή πάει τόσο τότε πρέπει να κάνεις καταγγελία.

iznodur
17-07-17, 10:32
Δες το συμβόλαιο σου πρώτα φίλε σωστά να δεις ακριβώς τι γράφει και πράττεις ανάλογα, πάντως κανένας φίλος μου η συγγενής που έχει Wind δεν έχει αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο (από όσους ξέρω δηλαδή)

@ ADSLgr.com All rights reserved.