PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανανέωση συμβολαίου Home Double Play



ostvarivanje
11-06-17, 03:39
Μέχρι τώρα βρίσκομαι στο COSMOTE Home Double Play 24 L (https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailDoublePlayFixed.jsp?productId=prod430031) και θέλω να κάνω ανανέωση και να πάω στο COSMOTE Home Double Play 24 XL (https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailDoublePlayFixed.jsp?productId=prod430029). Στο Γερμανό της πόλης μου που ρώτησα μου είπαν 39€ το μήνα. Υπάρχει κάποια πιθανότητα να το βρω πιο φθηνά;

badweed
11-06-17, 03:48
απο την σελιδα της cosmote δεν μπορεις να το παραγγειλεις ;

ostvarivanje
11-06-17, 03:53
Εννοείς για να κερδίσω αυτά τα 5€; Βασικά, δεν είμαι σίγουρος αν η σελίδα της cosmote που αναφέρει το home double play 24xl είναι για καινούριο συμβόλαιο ερχόμενος από άλλο πάροχο ή για ανανέωση συμβολαίου.

mariossss
11-06-17, 09:21
Εννοείς για να κερδίσω αυτά τα 5€; Βασικά, δεν είμαι σίγουρος αν η σελίδα της cosmote που αναφέρει το home double play 24xl είναι για καινούριο συμβόλαιο ερχόμενος από άλλο πάροχο ή για ανανέωση συμβολαίου.

ισχυει η εκπτωση και για υφισταμενους. το εκανα και εγω μεσω του τσατ στο site και μου την εδωσαν.

ostvarivanje
11-06-17, 14:10
ισχυει η εκπτωση και για υφισταμενους. το εκανα και εγω μεσω του τσατ στο site και μου την εδωσαν.
Δηλαδή ουσιαστικά τι τους είπες, ότι θες να κάνεις ανανέωση με την τιμή του καινούριου συμβολαίου; Επίσης, εσύ πρέπει να κάνεις κάτι ή όχι; Τέλος, η επιβεβαίωση πώς γίνεται ώστε να ξέρουν ότι είσαι ο ιδιοκτήτης της γραμμής (εννοώ στο chat).

Βασικά εχτές στον υπάρχοντα λογαριασμό που είχα στη σελίδα, πρόσθεσα το σταθερό τηλέφωνο και για να ολοκληρωθεί η διαδικασία μου έγραψε ότι θα κάνουν κλήση στο σταθερό να μου δώσουν ένα pin. Να υποθέσω αυτό από Δευτέρα ε;

mariossss
11-06-17, 17:01
Δηλαδή ουσιαστικά τι τους είπες, ότι θες να κάνεις ανανέωση με την τιμή του καινούριου συμβολαίου; Επίσης, εσύ πρέπει να κάνεις κάτι ή όχι; Τέλος, η επιβεβαίωση πώς γίνεται ώστε να ξέρουν ότι είσαι ο ιδιοκτήτης της γραμμής (εννοώ στο chat).

Βασικά εχτές στον υπάρχοντα λογαριασμό που είχα στη σελίδα, πρόσθεσα το σταθερό τηλέφωνο και για να ολοκληρωθεί η διαδικασία μου έγραψε ότι θα κάνουν κλήση στο σταθερό να μου δώσουν ένα pin. Να υποθέσω αυτό από Δευτέρα ε;

Τους ειπα αν ισχυει η προσφορα και μου απαντησε ναι. μετα δινεις το τηλ σου και σε καλουν για επιβεβαιωση. Προσφατα μαλιστα πηγα σε ενα καταστημα κοσμοτε για να κανω μια διακοπη σε ενα κινητο και πηραμε τηλ απο καταστημα για επιβεβαιωση και οταν εδωσα τα στοιχεια μου βρηκαν οτι εχω και σταθερο που εχω vdsl 50 xl και πληρωνα με παλια τιμη δλδ 47 ευρω και χωρις να ληξει το συμβολαιο, μου δωσαν την καινουρια τιμη δλδ στα 41 ευρω που λεει και στο σιτε

ostvarivanje
11-06-17, 21:56
Καλά, αυτό που περιγράφεις σε κατάστημα Cosmote ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας στην πόλη μου. Αφού μου έδιναν το συγκεκριμένο πρόγραμμα στα 44 ευρώ ενώ ο Γερμανός στα 39.
Να υποθέσω live chat μπορώ αύριο να κάνω, επειδή δουλεύω το πρωί, απαντούν το απόγευμα ή είναι ώρες καταστημάτων; Θα επιχειρήσω και μέσω της σελίδας τους, που πιστεύω αύριο θα ολοκληρωθεί η εγγραφή μου, μήπως και μπορώ και από εκεί.
Τέλος, αυτά τα 34,18 € να υποθέσω ότι είναι η χαμηλότερη τιμή που μπορώ να έχω;

mariossss
12-06-17, 16:29
Καλά, αυτό που περιγράφεις σε κατάστημα Cosmote ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας στην πόλη μου. Αφού μου έδιναν το συγκεκριμένο πρόγραμμα στα 44 ευρώ ενώ ο Γερμανός στα 39.
Να υποθέσω live chat μπορώ αύριο να κάνω, επειδή δουλεύω το πρωί, απαντούν το απόγευμα ή είναι ώρες καταστημάτων; Θα επιχειρήσω και μέσω της σελίδας τους, που πιστεύω αύριο θα ολοκληρωθεί η εγγραφή μου, μήπως και μπορώ και από εκεί.
Τέλος, αυτά τα 34,18 € να υποθέσω ότι είναι η χαμηλότερη τιμή που μπορώ να έχω;

Την τιμη που εχει στο σιτε σου δινουν +5% ο φορος στο τσατ μιλας εκεινη την στιγμη ολη την ημερα

athenaum
12-06-17, 21:37
καθε καναλι πωλησης εχει αλα προιοντα και τιμες

ostvarivanje
13-06-17, 01:50
Την τιμη που εχει στο σιτε σου δινουν +5% ο φορος στο τσατ μιλας εκεινη την στιγμη ολη την ημερα
Τι εννοείς +5%; Ότι είναι 5% ακριβότερο από ό,τι έχουν στη σελίδα τους.

καθε καναλι πωλησης εχει αλα προιοντα και τιμες
Με συγχωρείς αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς ότι κάθε κανάλι πώλησης έχει άλλα προϊόντα και τιμές;

Chaffulino
13-06-17, 02:13
Να σας πω την εμπειρια μου. Προσφατα τελειωσε το συμβολαιο μου home double play 24 με απεριοριστο ιντερνετ απεριοριστα αστικα υπεραστικα και μιση ωρα προς κινητα στα 33 ευρω παρακαλω.. Πριν τελειωσει το συμβολαιο εκανα πολλες νυξης για να προσπαθησω να μεινω στην εταιρια ζητωντας προσφορες οι οποιες ηταν στα 36 ευρω 3 ευρω παραπανω απο το κανονικο μου παγιο.. Αφου αρνηθηκα ευγενικα και μου εξηγησαν οτι δεν μπορουν να κανουν κατι καλυτερο εκανα αιτηση χθες στην νοβα. Χθες λοιπον το απογευμα με παιρνει το 13888 και μιλαω με μια κυρια η οποια με ρωταει ευγενικα για ποιο λογο θελω να φυγω αμα ειχα κανα θεμα με την γραμμη της εξηγησα οτι ηταν οικονομικο διοτι θα μπω στρατο και ειναι κριμα να πανε 70 ευρω το διμηνο χαμενα.. Τοτε μου απανταει οτι εχει μια προσφορα για μενα η οποια ηταν η ακολουθη με 25 ευρω τον μηνα τελικη με φπα και χαρατσια του νεου ομορφου νομου μας μου δινει το ιδιο πακετο που εχω τωρα συν μια επιταγη 60ευρω για να την χρησιμοποιησω η στον γερμανο η στο κοσμοτε σοπ. Αφου το σκεφτηκα αποφασισα μιας και η γραμμη δεν εχει κανενα θεμα τεχνικο να μεινω στον οτε.. Εκαμα αιτηση υπαναχωρησης και περιμενω αυριο να δω την πορεια της και την ενεργοποιηση του νεου συμβολαιου μου με τον οτε.. Αυτην ηταν η εμπειρια μου απο τον οτε δοκιμασε τς να κανεις αλλου αιτηση μηπως και εχεις καμια αντιπροσφορα.. Ευχαριστω οσους διαβασαν το μεγαλο μου ποστ

mariossss
13-06-17, 09:21
Τι εννοείς +5%; Ότι είναι 5% ακριβότερο από ό,τι έχουν στη σελίδα τους.



ναι
184019

cranky
13-06-17, 11:33
Με συγχωρείς αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς ότι κάθε κανάλι πώλησης έχει άλλα προϊόντα και τιμές;
Κανάλια πώλησης είναι οι πάροχοι, οι εταιρείες τηλεφωνικής προώθησής τους, και τα καταστήματά τους (των παρόχων).

Εκτός, αν εννοείς κάτι άλλο.

ostvarivanje
13-06-17, 20:49
ναι
184019
Ωραία, ευχαριστώ για τη διευκρίνιση.

Κανάλια πώλησης είναι οι πάροχοι, οι εταιρείες τηλεφωνικής προώθησής τους, και τα καταστήματά τους (των παρόχων).

Εκτός, αν εννοείς κάτι άλλο.
Α ναι φυσικά, το γνωρίζω αυτό, απλά με μπέρδεψε το κανάλια πώλησης. Όπως και να 'χει, ευχαριστώ πολύ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.